Sandisk flash bellek sorunu

yigit63

Katılımcı Üye
19 Ağu 2009
266
0
Arkadaşlar bende 8gb Sandisk markalı bir flash bellek var. biçimlendirmeye çalışınca "DİSK YAZMAYA KORUMALI" hatası çıkıyor. Flash belleği yazmaya korumayı nasıl kaldırabilirim. Hatayı fotoğraf olarakta ekledim

KroNiqS

Yeni üye
14 Nis 2014
48
0
MErhaba
Benim aynı sıktım vardı ama bn cösümüm PC Yönetim disk sil biçimlendir kurtardım ama bilgisayarın şasesi vasa kasada usb port temas ediyorsa yada yeterli bir hz yoksa sıkıntı olabilir ama yönetim diyorum ben

Reyz

Uzman üye
14 Eyl 2012
1,002
0
başlat/çalıştır/cmd yazın.. ve açılacak dos penceresine chkdsk/r x: yazın (buradaki x i siz harici hddnizin harfini yazın..) entere basarak chkdsk hizmetini çalıştırın ve bekleyin biraz uzun sürebilir ama çoğu zaman başarılı olmuyor.

Reyz

Uzman üye
14 Eyl 2012
1,002
0
yazma koruması olduğu için çalışmıyor

USB Bellek Yazma Korumasını Kaldırma Kesin Çözüm
Selamun Aleykum,

Hafıza kartı ile cebelleştikten sonra registry ile de baya bir uğraştıktan sonra bunu baya aradım sonunda buldum.
Internet Cafe'ye gittiğinizde flash belleğinize ödev atmaya çalıştığınızda "Disk yazmaya karşı korumalı. Korumayı kaldırın yada başka bi disk kullanın." hatası çıkıyor olabilir.

İnsanların flash bellek kullanımını engellemek benim mantık çerçevemde herhangi bir yer bulamadı.

Fakat flash bellekleri cafede kullanamaz hale gelmemiz canıma tak etti. Kendilerine rahatsızlığımı söylememe rağmen herhangi bir işlem yapmadılar.

Arkadaşlar en sonunda bir programcı arkadaşım benim bulduğum çözümü klavyeye döktü ve bir program yazdı. Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde okuyan -artık mezun olmuştur herhalde - Serdar'a buradan teşekkür ediyorum.

Bu program kafedeki flash bellek korumasını aşağıdaki engellere takılmadan kaldırıyor:

-Kayıt Defteri yasağı
-Komut Satırı Yasağı
-Kısıtlı hesap

Ayrıca Bonus:

Bazı kafeler DU Limiter ile hızlara limit koyuyorlar.
Bu programları, Görev Yöneticisi devre dışı olduğu için, sonlandıramıyorsunuz.

Paketin içine dahil ettiğim Process Explorer ile bu sorunun da kökünü kazıyabilirsiniz.

https://disk.yandex.com.tr/public/?h...gZ1tFx8h6IY=

2-"Korumayı Kaldır" deyin ve belleğinizi çıkartıp takın. Yaşasın özgürlük!

Not: Bazı arkadaşlar Process Explorer'ı -ki kendisi Microsoft'un yazılımıdır- virüs olarak lanse etmişler. Bilgi'nin özgürce elden ele dolaştığı ve ücretsiz olduğu bu çağda bu arkadaşları okumaya davet ediyoruz.

Kopyalanabilir ve özgürce dağıtılabilir.
Önemli Not: Bilgisayarınızda hafıza koruması yok dese bile önce hafıza korumasını açın sonra kapatın bu işler registry ile olmuyor

Alıntıdır

yigit63

Katılımcı Üye
19 Ağu 2009
266
0
USB Bellek Yazma Korumasını Kaldırma Kesin Çözüm
Selamun Aleykum,

Hafıza kartı ile cebelleştikten sonra registry ile de baya bir uğraştıktan sonra bunu baya aradım sonunda buldum.
Internet Cafe'ye gittiğinizde flash belleğinize ödev atmaya çalıştığınızda "Disk yazmaya karşı korumalı. Korumayı kaldırın yada başka bi disk kullanın." hatası çıkıyor olabilir.

İnsanların flash bellek kullanımını engellemek benim mantık çerçevemde herhangi bir yer bulamadı.

Fakat flash bellekleri cafede kullanamaz hale gelmemiz canıma tak etti. Kendilerine rahatsızlığımı söylememe rağmen herhangi bir işlem yapmadılar.

Arkadaşlar en sonunda bir programcı arkadaşım benim bulduğum çözümü klavyeye döktü ve bir program yazdı. Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde okuyan -artık mezun olmuştur herhalde - Serdar'a buradan teşekkür ediyorum.

Bu program kafedeki flash bellek korumasını aşağıdaki engellere takılmadan kaldırıyor:

-Kayıt Defteri yasağı
-Komut Satırı Yasağı
-Kısıtlı hesap

Ayrıca Bonus:

Bazı kafeler DU Limiter ile hızlara limit koyuyorlar.
Bu programları, Görev Yöneticisi devre dışı olduğu için, sonlandıramıyorsunuz.

Paketin içine dahil ettiğim Process Explorer ile bu sorunun da kökünü kazıyabilirsiniz.

https://disk.yandex.com.tr/public/?h...gZ1tFx8h6IY=

2-"Korumayı Kaldır" deyin ve belleğinizi çıkartıp takın. Yaşasın özgürlük!

Not: Bazı arkadaşlar Process Explorer'ı -ki kendisi Microsoft'un yazılımıdır- virüs olarak lanse etmişler. Bilgi'nin özgürce elden ele dolaştığı ve ücretsiz olduğu bu çağda bu arkadaşları okumaya davet ediyoruz.

Kopyalanabilir ve özgürce dağıtılabilir.
Önemli Not: Bilgisayarınızda hafıza koruması yok dese bile önce hafıza korumasını açın sonra kapatın bu işler registry ile olmuyor

Alıntıdır

Verdiğin link ölü
"Sonuç bulunamadı
Dosya silinmiş ya da dosyaya erişim sahibi
tarafından engellenmiş olabilir.
Bağlantıda yazım hatası olabilir."

xelarmenbyhacked

Uzman üye
5 Ocak 2013
1,558
3
Arkadaşlar bende 8gb Sandisk markalı bir flash bellek var. biçimlendirmeye çalışınca "DİSK YAZMAYA KORUMALI" hatası çıkıyor. Flash belleği yazmaya korumayı nasıl kaldırabilirim. Hatayı fotoğraf olarakta ekledim

bundan kurtulmak için şu adımları izleyin
Başlat/çalıştıra gelip regedit yazıp tamam dedikten sonra;
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\StorageDevicePolicies kısmından WriteProtect i bulup sağ tıklayıp "değiştir" dedikten sonra orada çıkan değer eğer 1 ise 0 yapın.
Son olarak ControlSet001 ve ControlSet002 kısımlar içinde aynısını uygulayın.
işe yaramzsa bi temizle o da olmazsa at çöpe ben seninkini n aynısını arkadaşa al senin olsun diye verdim :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.