Sapıklardan Koparılan Paranın Cezası Olur Mu?

Khall

Üye
22 Haz 2015
217
0
İnstagram'da kendi taktiğim ile kendi ibanıma abazalardan para alıyorum. Herhangi bir zorlama vs. hiçbirşey olmadan kendi rızaları ile. Herhangi birisi şikayet vs. etse sonucu ne olur acaba bilgisi deneyimi olan varmıdır? Teşekkürler iyi forumlar THT ailesi.

4 Eki 2015
240
0
Maalsef suç, maalesef diyorum çünkü hukuk olaya etik açıdan bakmaz. Yaptığın şey parasını kaptıran kişilere müstehak olabilir fakat hukuk kuralları bunu göz ardı eder, kısacası suçtur.

Flevonidas

Uzman üye
27 Ocak 2016
1,330
2
Afganistan
Burdaki yorum yapan herkes teknik açıdan yanlış söylemiş
Sen kendi kimliğini gizliyorsun, değiştiriyorsun o insanlar senin bu kimliğini görüpte sana para aktarımı yapıyorlar yani seni bu şekilde tanıyorlar ki ne yaptığını biliyorum twitter'den finansal köle olan kişileri buluyorsun fake kız hesabı ile onları kendine köle yapıyor ardından isede para istiyorsun.

Finansal kölelik artık yasal biliyormuydun? Bu bir kültür haline geldi anlayacağın insanlar senin kimliğine bakmaktan çok fotoğraflarına bakmak için para ödüyorlar.

Bu dolandırıcılık değil binevi ticaret ve işin ucunda finansal kölelik var ise bu hiç bir şekilde dolandırıcılığa girmez yasalarımız ve adalet sistemimiz bu konuda çok açık görüşlüdür yasal olan ve kültür olan bu sistemin kendi rıza ile kullanımına izin vermektedir

Dolandırıcılık olması için bir mal için para alırsın ama malı göndermezsin, dolandırıcılık budur yada bir bilgi yada bir belge bu yani para karşılığı birşey yapılması gerekir ama para ödendikten sonra yerine getirilmez ise dolandırıcılık olur.

Senin'ki ise finansal kölelik olduğu için burdaki dolandırıcılık değil kendi rızaları ile bir karşılık bekliyorlar ister atarsın ister atmazsın budur olay.

Khall

Üye
22 Haz 2015
217
0
Burdaki yorum yapan herkes teknik açıdan yanlış söylemiş
Sen kendi kimliğini gizliyorsun, değiştiriyorsun o insanlar senin bu kimliğini görüpte sana para aktarımı yapıyorlar yani seni bu şekilde tanıyorlar ki ne yaptığını biliyorum twitter'den finansal köle olan kişileri buluyorsun fake kız hesabı ile onları kendine köle yapıyor ardından isede para istiyorsun.

Finansal kölelik artık yasal biliyormuydun? Bu bir kültür haline geldi anlayacağın insanlar senin kimliğine bakmaktan çok fotoğraflarına bakmak için para ödüyorlar.

Bu dolandırıcılık değil binevi ticaret ve işin ucunda finansal kölelik var ise bu hiç bir şekilde dolandırıcılığa girmez yasalarımız ve adalet sistemimiz bu konuda çok açık görüşlüdür yasal olan ve kültür olan bu sistemin kendi rıza ile kullanımına izin vermektedir

Dolandırıcılık olması için bir mal için para alırsın ama malı göndermezsin, dolandırıcılık budur yada bir bilgi yada bir belge bu yani para karşılığı birşey yapılması gerekir ama para ödendikten sonra yerine getirilmez ise dolandırıcılık olur.

Senin'ki ise finansal kölelik olduğu için burdaki dolandırıcılık değil kendi rızaları ile bir karşılık bekliyorlar ister atarsın ister atmazsın budur olay.
Aradığım yorum buydu sağol dostum

K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
Adamlar sonuçta kendi rızaları ile yolluyorlar resmi bir şey yok ortada resmi bir ticaret vs. Sadece bir hesaptan bir hesaba aktarılan paradan ibaret sayılmaz mı?

ben hukukçuyum. kendi rızalarıyla verdikleri için dolandırıcılık suçu olmaz ama güveni kötüye kullanma suçu oluşur. ve herbir mağdur için ayrı cezaya çarptırılırsın. şikayete bağlı suçtur. başın ağrır

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.