Savaşan Şahinler ~ Türk F-16'ları.

ASİ_LoRD1

Uzman üye
30 Haz 2009
1,662
0
16 kat mı? İyi ki isimi F2 değil o zaman muhtemelen 2 kat mı iyi uçaklarımız olacaktı?

havacalık konusunda bilgisi olarak birkaç soru soracağım? Bizim F-16'lara modern diyelim, diğerlerine ise eski diyelim. Başlıyorum...

1- Modern F-16 ile eskiler arasında azami hız farkı kaç km/h'dir?
2- Azami hızı boşverelim etkin manevra sayılan kobra manevrasını yapabilecek kapasitesi var mıdır modern F-16'larımızın?
3- Modern F-16 ile esliler arasındaki maksimum irtifa farkı kaç ft.'dir?
4- Modern F-16 ile esliler arasında kalkış ağırlığı açısından ne gibi farklar oluşmuşdur?
5- Modern F-16 ile eskiler arasında menzil olarak ne kadarlık bir fark vardır?
6- Taşınabilir füze kapasitesinde ne gibi farklar vardır?
7- Kör uçuş (bak gece uçuşu değildir bu) yapabilmekte midir modern F-16'lar?
8- Herhangi bir hava saldırısından önce yapılan telsiz karıştırma ye kadar karşı koyabilir?(bak kıyak olsun diye, hedef belirleme, dost tanıma demedim en basiti telsiz dedim)
9- Ve en kritik soru, USA istemeden sen o modern F-16'ları uçurabilecek donanıma sahip misin?

16 katı geçtim yukarıdaki karşılaştırma sorularından hangisinde bırak 16 kat farkı 1.6 kat fark olsun sana istediğin hediyeyi alırım.

Kendimizi kandırmayalım el oğlunun şeyi ile gerdeğe girilmez. Çalışacağız safralardan kurtulacağız kendi uçağımızı ve teknolojimizi üreteceğiz. Tam bağımsız Türkiye...

Dediğin bazı yerlere yüzde 100 katılıyorum.Kesinlikle kendi uçağımızı yapmamız gerek bunada katılıyorum.Ama maalesef yapamıyoruz (DAHA DOĞRUSU YAPTIRTMIYORLAR) bak Aselsan bu uçakları millileştirmek için bi çalışma yapmıştı.Bunu biliyorsundur kesin.Bu şifreleri kodları çözebilecek kapasiteye sahip gepgenç mühendisler alındı.çalışma sona erecekti ki birden o mühendislerin hepsi tek tek intihar etti.Bu mühendislerden birisiden benim bi arkadaşımın tanıdığıydı.Hayat dolu ve çok zeki bir kişiymiş.hatta annesini babasını evine bile davet etmiş.sonraki gün annesi gelecek bir kişinin intihar etmesi olcukça garip değil mi ? O yaptırtmayanları temizletirsek kendi uçağımızı yapabiliriz :secret

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.