service exe lütfen yardım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alamba

Üye
6 Ağu 2009
108
0
Öncelikle bilgisayarınızda trojen olup olmadıgını gormek cok basit bir işlemdir bunun için "Ctr+Alt+Delete yapıyoruz ordan "İşlemler" sekmesine geçiyoruz orada "Services.exe" yi buluyoruz onların karsında Kullanıcı adı bilgisayarınızın ismi yada system değilse örneğin:admin vd. gibi birseyse bilgisayarınıza trojen bulasmıstır ve izleniyorsunuzdur...

diye bir bilgi var fakat ben bunu denediğimde bende service.exe bile yok
not: vista kullanıyorum
antivir olarak kis2009 var ve zemana antilogger yüklü

Craagle

Kıdemli Üye
2 Eyl 2007
4,108
0
İzmir
dediğiniz olay xp işletim sistemi kurulu pclerde geçerli

Başlat / Bul / Dosyalar ve Klasörler yolunu izleyin ve açılan pencerede Ad kutucuğuna *.exe yazın ve entere basın. Şimdi pcmizde ne kadar exe uzantılı dosya varsa görüyoruz. Tabi trojanda exe uzantılı olduğu için onu da göreceğiz. Peki dosyanın trojan olup olmadığını nasıl anlayacaksınız. Şöyle;Meşale resimli bir simge varsa bu NetBus denen programın simgesidir. Birde boş bir exe dosyası olabilir yani simgesiz bir exe . Buda Bo trojanının dosyasıdır.

Son düzenleme:

_EroS_

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Mar 2009
8,670
4
39
Antalya
Öncelikle bilgisayarınızda trojen olup olmadıgını gormek cok basit bir işlemdir bunun için "Ctr+Alt+Delete yapıyoruz ordan "İşlemler" sekmesine geçiyoruz orada "Services.exe" yi buluyoruz onların karsında Kullanıcı adı bilgisayarınızın ismi yada system değilse örneğin:admin vd. gibi birseyse bilgisayarınıza trojen bulasmıstır ve izleniyorsunuzdur...

yukarıdaki İşlem XP İşletim sistemleri İçin Geçerlidir :)

_EroS_

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Mar 2009
8,670
4
39
Antalya
teşekkür ederim yardımlarınız için peki pcimde bulunan kis2009 ve zemana keylogger pc güvenliğim için yeterli mi?

KİS2009 Lisanslıysa Yada Deneme Sürümü Kullanıyorsanız Sürüm Bitene Kadar Güvenlik İçin Yeter! Başka Bir Yazılıma Gerek Yok! Eğer Kasper'den Olurda Vazgeçerseniz Önerim Avira Premiumdur;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.