Siber Güvenlik Alanına Uygun Staj Yerleri Neresidir ve Nasıl Bulunur?

DenizGoksu

Üye
3 Eki 2022
120
21
Merhabalar ben Önlisans Siber Güvenlik 1. sınıf öğrencisiyim. 2 adet zorunlu stajım var. Bir çok şirkete yazdım ve CV attım ama hiç olumlu dönüş alamadım. Halen atmaya devam ediyorum fakat olumlu dönüş olacak gibi değil. Ağustos ayının başında başlamam gerekiyor. Konuya hakim arkadaşlar yardım edebilirse çok sevinirim. İyi forumlar.

DenizGoksu

Üye
3 Eki 2022
120
21
ileride başvurular tekrar başlıyacak bu süre içerisinde sen yerel olarak aramaya devam et
bazı üniler kendiler buluyor ona da bi bak istersen
hocama söyledim birkaç kere dünde yazdım görüldü attı hala cevap vermedi. Online olmasına rağmen her dersine gittim her dediğini yaptım yapamadıklarımı sordum bazen tek derse gelen ben bile oluyordum bunları görüp ayarlamasını bekliyorum ama hayırlısı. Bu arada ileride dediğin bir tarih verme şansın var mıdır?

Arenklord

Uzman üye
9 Mar 2023
1,294
666
Orta doğu
hocama söyledim birkaç kere dünde yazdım görüldü attı hala cevap vermedi. Online olmasına rağmen her dersine gittim her dediğini yaptım yapamadıklarımı sordum bazen tek derse gelen ben bile oluyordum bunları görüp ayarlamasını bekliyorum ama hayırlısı. Bu arada ileride dediğin bir tarih verme şansın var mıdır?
dm den yaz

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,325
4,807
Merhabalar ben Önlisans Siber Güvenlik 1. sınıf öğrencisiyim. 2 adet zorunlu stajım var. Bir çok şirkete yazdım ve CV attım ama hiç olumlu dönüş alamadım. Halen atmaya devam ediyorum fakat olumlu dönüş olacak gibi değil. Ağustos ayının başında başlamam gerekiyor. Konuya hakim arkadaşlar yardım edebilirse çok sevinirim. İyi forumlar.
Kamu kurumlarında bilgi işlem olarak veya otellerde bilgi işlem olarak çalışabilirsin.
Not: Devlet yüksek ihtimal para vermezken, özel sektör asgari ücretin yarını verebiliyor.

DenizGoksu

Üye
3 Eki 2022
120
21
Kamu kurumlarında bilgi işlem olarak veya otellerde bilgi işlem olarak çalışabilirsin.
Not: Devlet yüksek ihtimal para vermezken, özel sektör asgari ücretin yarını verebiliyor.
aslında çok para almak değil amacım kendimi geliştirmek. Otelde çalışırsam kendimi geliştirebilir miyim sizce?

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,325
4,807
Otelde çalışırsam kendimi geliştirebilir miyim sizce?
Benim otel bilgi işlemde çalışan bir kız arkadaşım vardı. Tüm gün oturduğunu söylüyordu.
Eğer kendini geliştirmek istiyorsan ve büyük şehirde isen kamu kurumları daha iyi olur. (Kurumun çalışan sayısının yüksek olduğundan emin ol.)
Mesela ben yoğun zamanlarımda günde 8 saat aralıksız kurulum yaptığımı bilirim.
Bazen ise 7.5 saat oturup 30 dakika iş yaptığımı. O yüzden yanında laptop gibi ekstra bir cihaz götür.
Bu sayede kendini çok daha fazla geliştirirsin.
Bir de küçük bir tavsiye; sorumlundan sürekli iş iste.
Eğer iş istemezsen çay getir götürünün önüne geçmen çok zor.

DenizGoksu

Üye
3 Eki 2022
120
21
Benim otel bilgi işlemde çalışan bir kız arkadaşım vardı. Tüm gün oturduğunu söylüyordu.
Eğer kendini geliştirmek istiyorsan ve büyük şehirde isen kamu kurumları daha iyi olur. (Kurumun çalışan sayısının yüksek olduğundan emin ol.)
Mesela ben yoğun zamanlarımda günde 8 saat aralıksız kurulum yaptığımı bilirim.
Bazen ise 7.5 saat oturup 30 dakika iş yaptığımı. O yüzden yanında laptop gibi ekstra bir cihaz götür.
Bu sayede kendini çok daha fazla geliştirirsin.
Bir de küçük bir tavsiye; sorumlundan sürekli iş iste.
Eğer iş istemezsen çay getir götürünün önüne geçmen çok zor.
dediğiniz gibi kendimi geliştirebileceğim bir şirket arıyorum. 2-3 aydır araştırıyorum başvuru yapıyorum ama olumlu geri dönüşü bırakın hiç geri dönüş alamadım. Önerebileceğin bir kurum, şirket vs var mıdır?

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,325
4,807
dediğiniz gibi kendimi geliştirebileceğim bir şirket arıyorum. 2-3 aydır araştırıyorum başvuru yapıyorum ama olumlu geri dönüşü bırakın hiç geri dönüş alamadım.
Çoğunlukla bakmıyorlar bile. O yüzden geri dönüş almaman normal.
Önerebileceğin bir kurum, şirket vs var mıdır?
Şehrini bilmediğim için net bir şey diyemem. (yanlış anlayıp public alanda söyleme :D)
Ancak kamu olarak merkez belediyeleri, özel olarak da bankalar olabilir.

DenizGoksu

Üye
3 Eki 2022
120
21
Çoğunlukla bakmıyorlar bile. O yüzden geri dönüş almaman normal.

Şehrini bilmediğim için net bir şey diyemem. (yanlış anlayıp public alanda söyleme :D)
Ancak kamu olarak merkez belediyeleri, özel olarak da bankalar olabilir.
Bankaların mail adreslerine yazdığımda hata aldım. İletişim adreslerini nerden bulabilirim bankların?

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,533
876
saçma sapan yorum yapanlara bakma hastane nedir yahu? il sağlık müdürlüğü deseniz anlarım.

sana tavsiye emniyet genel müdürlüğü,sağlık il müdürlükleri gibi yerlere başvuru yap.

tüm hastnelerin güvenlik duvarları il sağlıktan yönetiliyor hastanenin bilgi işlemi sadece çevre birimleri desteği verir.

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,325
4,807
İletişim adreslerini nerden bulabilirim bankların?
Ben senin yaşındayken mail kullanmazdım :D
Direkt banka şubesine gidip yüz yüze konuşuyordum.
sana tavsiye emniyet genel müdürlüğü
Onun alımları biraz sıkıntılı diye biliyorum. :unsure:
saçma sapan yorum yapanlara bakma hastane nedir yahu?
+ olarak hastaneye gittiğinizde gerek olmadığı söyleme ihtimalleri çok yüksek.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.