Siber Güvenlik Mühendisliği

JonnieBrofer

Uzman üye
4 Ocak 2016
1,434
3
Merhaba Dostlar bu sene lise de 2. senem oluyor , Sayısal mı sözel mi olayı vardır onu seçeçeğim de , bir kaç sorum olacak ;

1- Siber Güvenlik Uzmanı Olmak için Üniversite'de hangi bölümü okumam gerekiyor ?

2- Siber Güvenlik Uzmanlığı için sayısal seçmek Gerekiyor Değil mi ?

Arkadaşlar biraz yardım ederseniz sevinirim .

mertoguzhn

Üye
5 Haz 2015
181
0
Bilgisayar Mühendisliğini seçerek bilgisayar yazılımının temellerini öğrenmiş olursun. Siber güvenlik alanında çok iyi olmak istersen ingilizce şart. Tüm kaynaklar ingilizce. Dolayısıyla iyi bir üniversitede bilgisayar mühendisliği kazanmaya bak.

JonnieBrofer

Uzman üye
4 Ocak 2016
1,434
3
Bilgisayar Mühendisliğini seçerek bilgisayar yazılımının temellerini öğrenmiş olursun. Siber güvenlik alanında çok iyi olmak istersen ingilizce şart. Tüm kaynaklar ingilizce. Dolayısıyla iyi bir üniversitede bilgisayar mühendisliği kazanmaya bak.

dostum İngilizcem var , ancak bilgisayar mühendisliği yaklaşık Elektrik mühendisliği kadar alakasız , Siber Güvenlik Uzmanlığında yazılım amaçtır , fakat Bilgisayar Mühendisliğinde araç . bana bu eğitimi nerde alabileceğimi gerektiren bir makale gerekiyor , yorumunuz için teşekkür ederim .

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.