Siber Guvenlik Uzmanligi

kinggskral

Katılımcı Üye
24 Nis 2015
863
0
İzmir
Merhaba beyler oncelikle telefondayim o yuzden cogu yerde noltalama isareti ve yazim hatasi yapacagim kusuruma bakmayin :)
Simdi ben meslek olarak veya hobi olarak siber guvenlik uzmani olmayi dusunuyorum ama site hacking korumasi olarak degil mesela bir ddos saldirisi yapiliyor ama cok etkili bunu geri cevirmek veya zararli yazilimlari temizlemek gibi oncelikle ne ogrenerek baslamaliyim veya direk bu siber guvenlik uzmanliginin dersi varsa atarsaniz gercekten cok guzel olur herkese iyi geceler :)

Pehor

Katılımcı Üye
20 Eyl 2015
881
0
Siber guvenlik gelecek saldirilari bilmekle baslar zaten yani hack konusunda bilgili bir kisi mesela bir ddos programi yazmis kisi o saldirinin nasil engellenebilecegi hakkindada bilgi sahibidir yani forumdaki konulari ogrenirsen zaten bir siber guvenlik uzmani olmus olursun

kimmbubatuhan

Katılımcı Üye
20 Eki 2014
395
0
Kardeşim bensana farklı yönden yardımcı olayım.

Acutenix diye bir program var onu öğren site açıklarını gösteriyor.
Açıkları kapatmayla bir güvenlik sağlayabilirsin başlangıç olarak bence ideal.
Bir çok yerde de videosu mevcuttur.

İyi Forumlar..

kinggskral

Katılımcı Üye
24 Nis 2015
863
0
İzmir
Kardeşim bensana farklı yönden yardımcı olayım.

Acutenix diye bir program var onu öğren site açıklarını gösteriyor.
Açıkları kapatmayla bir güvenlik sağlayabilirsin başlangıç olarak bence ideal.
Bir çok yerde de videosu mevcuttur.

İyi Forumlar..

Evet bu fikri sevdim gercekten iyiydi ama sadece site odakli degil de mesela soyle diyeyim ;
Bizim 5 sunucumuz olsun.Bunun birisine bir zararli yazilim bulastirildi mesela ben kok dizininden o dosyayi ulasmayi uzerime almak istersem nasil olur ?

Z3R0D4Y

Katılımcı Üye
25 Eki 2015
447
0
Merhaba beyler oncelikle telefondayim o yuzden cogu yerde noltalama isareti ve yazim hatasi yapacagim kusuruma bakmayin :)
Simdi ben meslek olarak veya hobi olarak siber guvenlik uzmani olmayi dusunuyorum ama site hacking korumasi olarak degil mesela bir ddos saldirisi yapiliyor ama cok etkili bunu geri cevirmek veya zararli yazilimlari temizlemek gibi oncelikle ne ogrenerek baslamaliyim veya direk bu siber guvenlik uzmanliginin dersi varsa atarsaniz gercekten cok guzel olur herkese iyi geceler :)

Bkz:pENTESTİNG - CEH - Defcon

kinggskral

Katılımcı Üye
24 Nis 2015
863
0
İzmir
Bkz:pENTESTİNG - CEH - Defcon

Kisaca baktim fakat tum kaymaklar ingilizce , ingilizcem iyi ama hepsini cevirecek kadar degil.Sen biliyorsan skype'a gelebilirsin.Anlatirsan hobi olarak devam ederiz ikimiz ? Yani benim demek istedigim bunu geçici is degil , tam ogrenirsem eger kendi isim olarak devam edecegim o yuzden yavas yavas baslamayi dusunuyorum.(linuxda internete nasil giriliceğini bile bulamadim : linux bilgim bu kadar yani) :)

Snower

Üye
19 Eyl 2015
120
0
Bence Sql Hack Ogrenmelisin Açıkları Gördükçe Ona Karşı nasıl Tedbir Alınır bilirsin Sonra DDos Attack Güvenlıgını ogrenırsın Forumda Bir Çok Konu Var Bende Mobilim Araştır malısın

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.