Siber Güvenlik

Mr.Dark

Yeni üye
20 Mar 2023
2
1
Merhaba Arkadaşlar
Kendimi pentest kısmında geliştirmek istiyorum kurslar aldım izledim bitirdim ama bir seviyeden sonra tıkandım ilerliyemiyorum.Bir sisteme saldırı yapılacak olsa nasıl gizlenilir nasıl saldırılır hep zafiyetli eğitim araçlarında gördüm daha ileri gitmem için neler yapmalıyım
Bir sorum daha var kendimi geliştirmek için bir tht grubuna girmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim

'Herodot

Asistan Moderatör
30 Eyl 2017
475
11
296
Kuvâ-yi Milliye
Merhaba,

Bu yol haritasındaki başlıkları sırasıyla araştırmanız sizi expert seviyelere ulaştıracaktır.

Aktif kulüplerimize bu link içerisinden gözatabilirsiniz.

İyi Forumlar

DarkS0LDIER

Deneyimli Moderatör
5 Ara 2019
1,708
12
393
Sydney
Temel eğitimleri aldıgını söylüyorsun artık geekforgeeks,stackoverflow github kullanman lazım. Bu 3 site seni bir üst levele götürür tabi ingilizce oldukları için ingilizce seviyen iyi değil ingilizceye odaklan. Pentestlikle ingilizce kadar önemli bir şey yok çünkü. Tabi temel seviyeden bir seviyeye kadar seni tht kulüp ve ekipleri de taşır ama üst seviye için daha farklı çalışmalar yapman lazım.
Ekipler olarak anka ekibinin eğitimleri olacağını duydum orası seni muhakkak geliştirir seni başvurabilirsin,black hat de iş görür

Mr.Dark

Yeni üye
20 Mar 2023
2
1
Temel eğitimleri aldıgını söylüyorsun artık geekforgeeks,stackoverflow github kullanman lazım. Bu 3 site seni bir üst levele götürür tabi ingilizce oldukları için ingilizce seviyen iyi değil ingilizceye odaklan. Pentestlikle ingilizce kadar önemli bir şey yok çünkü. Tabi temel seviyeden bir seviyeye kadar seni tht kulüp ve ekipleri de taşır ama üst seviye için daha farklı çalışmalar yapman lazım.
Ekipler olarak anka ekibinin eğitimleri olacağını duydum orası seni muhakkak geliştirir seni başvurabilirsin,black hat de iş görür
Hocam ankaya başvurdum dönüş olmadı acaba başlangıçta kulüpleremi baksam

Mevcut ekiplere geliştirmek/eğitmek için değilde gelişmiş adam arıyorlar : ))) Kendini geliştirmek için kulüplere girebilir, kulüp ortamında çalışmalar yapabilirsin.
Kulüpleri araştırıyorum hocam bildiğiniz bir kulüp varmı

Rx

Moderatör
12 Ocak 2021
2,287
38
1,420
(nowhere) in
Merhaba Arkadaşlar
Kendimi pentest kısmında geliştirmek istiyorum kurslar aldım izledim bitirdim ama bir seviyeden sonra tıkandım ilerliyemiyorum.Bir sisteme saldırı yapılacak olsa nasıl gizlenilir nasıl saldırılır hep zafiyetli eğitim araçlarında gördüm daha ileri gitmem için neler yapmalıyım
Bir sorum daha var kendimi geliştirmek için bir tht grubuna girmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim
Merhabalar;

Asiri fazla fikrim olmasa bile udemy uzerinden kurslari olabilecegini dusunuyorun onlari incelemek isinize yarayabilir ve diger sordugunuz soruya gelecek olur isek;
Forumumuzda en alt kisimda bulunan kulupler kategorisinden bazi kuluplere basvuruda bulunabilirsiniz, ilgi alaniniz sizi neye yonlendiriyorsa.
Veya yine alt taraflarda “Forum hakkinda” kategorisi var ve bu kategori icerisinde “ tim ve ekip alimlari” bolumu mevcut, bu bolume giderek ilgili ekiplere basvuruda bulunabilirsiniz.
Mesela forumda genel bir yonetici olmayi dusunurseniz “Moderasyon asistan alimi” veya “Moderasyon caylak alimi” konusuna göz atabilirsiniz.
veya anladigim kadariyla yazilim ile ilgileniyorsunuz ve bunun icin “Ar-Ge” ekibine basvuruda bulunabilirsiniz.

Iyi forumlar dilerim.

kst132

Basın&Medya Ekibi Asistanı
12 Haz 2023
952
11
596
Merhaba Arkadaşlar
Merhaba,
İnternet öyle bir yer ki siz istedikten sonra gelişmeme gibi bir ihtimaliniz yok. Tıkandığınız yerlerde foruma konular açıp destek isteyebilirsiniz. Ancak ekiplere girmek istiyorsanız istediğiniz ekibin alımları açık ise başvuru da bulunabilirsiniz veya kulüplere katılıp kendinizi geliştirebilirsiniz.

İyi forumlar dilerim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.