Siber Güvenlikte Hangi Sertifikaları Almam Gerekiyor?

linuz

Yeni üye
5 May 2023
21
5
Arkadaşlar konuyu uzatmadan kısacası siber güvenliğe ve yazılıma gönül verdim ve gönül vererek yapıyorum.(kendimi geliştiriyorum) arada iş ilanlarına vs bakıyorum genellikle universite mezunu istiyorlar muhendislik vs ben universite okumadım,tamam fakat iş bulabilirmiyim?iş ilanlarina baktigim an içim kararmaya başlıyor sonuçta emek veriyorum iş bulamama korkusu başlıyor.Hangi sertifikayı alsam işe rahatça girerim oscp ceh veya yada ne yaparsam iş bulabilirim umarım benim gibi dusunenlerde vardır cevaplarinizi bekliyorum.Teşekkürler

Carlonhack

Uzman üye
20 Şub 2022
1,355
345
Siber güvenlik ve yazılım alanında kendinizi geliştirmeniz harika bir adım! Üniversite mezunu olmadığınız halde bu alanda iş bulma şansınızı artırmak için belirli sertifikalar alabilirsiniz. Özellikle OSCP (Offensive Security Certified Professional) ve CEH (Certified Ethical Hacker) gibi sertifikalar işverenler tarafından değer görüyor. Ayrıca, uygulamalı deneyim kazanmak da önemli olduğundan, projeler üstünde çalışarak portföy oluşturabilirsiniz. Ayrıca, sektördeki gelişmeleri takip etmek ve sürekli kendinizi güncellemek de iş bulma sürecinde size yardımcı olabilir. İş arama sürecinde moralinizi yüksek tutun ve cesaretinizden ödün vermeyin, emeklerinizin karşılığını bulacaksınız.

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,325
4,800
Arkadaşlar konuyu uzatmadan kısacası siber güvenliğe ve yazılıma gönül verdim ve gönül vererek yapıyorum.(kendimi geliştiriyorum) arada iş ilanlarına vs bakıyorum genellikle universite mezunu istiyorlar muhendislik vs ben universite okumadım
Üniversite mezunlarının bile kolayca iş bulamadığını düşünürsek, sizin işiniz daha da zor. İstanbul veya Ankara gibi şehirlerde değilseniz double zor..

Hangi sertifikayı alsam işe rahatça girerim oscp ceh veya yada ne yaparsam iş bulabilirim umarım benim gibi dusunenlerde vardır cevaplarinizi bekliyorum.Teşekkürler
Bunlara ek olarak Cisco sertifikaları öneririm.

Siber güvenlik ve yazılım alanında kendinizi geliştirmeniz harika bir adım! Üniversite mezunu olmadığınız halde bu alanda iş bulma şansınızı artırmak için belirli sertifikalar alabilirsiniz. Özellikle OSCP (Offensive Security Certified Professional) ve CEH (Certified Ethical Hacker) gibi sertifikalar işverenler tarafından değer görüyor. Ayrıca, uygulamalı deneyim kazanmak da önemli olduğundan, projeler üstünde çalışarak portföy oluşturabilirsiniz. Ayrıca, sektördeki gelişmeleri takip etmek ve sürekli kendinizi güncellemek de iş bulma sürecinde size yardımcı olabilir. İş arama sürecinde moralinizi yüksek tutun ve cesaretinizden ödün vermeyin, emeklerinizin karşılığını bulacaksınız.
ChatGPT Türkiye piyasası hakkında hiçbir şey bilmiyor, yanlış bilgilendirme olmaması için her konuya bu şekilde cevap vermemenizi öneririm.

Carlonhack

Uzman üye
20 Şub 2022
1,355
345
Üniversite mezunlarının bile kolayca iş bulamadığını düşünürsek, sizin işiniz daha da zor. İstanbul veya Ankara gibi şehirlerde değilseniz double zor..

Bunlara ek olarak Cisco sertifikaları öneririm.

ChatGPT Türkiye piyasası hakkında hiçbir şey bilmiyor, yanlış bilgilendirme olmaması için her konuya bu şekilde cevap vermemenizi öneririm.
Timam 😁

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.