Sİber güvenlikte iyi bir linux önerebilirmisiniz?

Nemesa

Katılımcı Üye
15 Şub 2023
285
133
System32.exe/nemesaxploit
Uzun zamandır kali linux kullanıyorum ve biraz değişiklik yapmam lazım olduğunu düşünüyorum bu nedenle yeni bir linux arıyorum. <Siber gvenlik için>

The ByOx

Üye
10 Ara 2017
71
10
Kaliyi tercih edip etmemek sana kalmış görünüşü yüzünden değişmek istiyorsan gnome ya da KDE halini deniye bilirsiniz

SadraxamLokumu

Yeni üye
29 Mar 2023
21
4
Uzun zamandır kali linux kullanıyorum ve biraz değişiklik yapmam lazım olduğunu düşünüyorum bu nedenle yeni bir linux arıyorum. <Siber gvenlik için>
Benim tercihim çoğu kişi gibi Kali'den yana olurdu. Nedeni ise sürekli geliştirilmesi ve sırf "Hacking" işleri için tasarlanmasıdır. Ayrıca siz herhangi bir Linux öğrendiğinizde bütün Linux çeşitlerini(?) kullanabilir hale geliyorsunuz. Yani Kali veya herhangi bir Linux öğrendiğinizde hepsini kullanabiliyorsunuz. Bu yüzden pek fazla dert etmeye gerek yok gibi :). Uzun lafın kısası tercihim Kali'den yana olurdu. Sana da tavsiyem bu yönde olacaktır. Eğer herhangi bir sorun yaşarsan veya kullanmak istemezsen Ubuntu'ya veya Parrot'a dönebilirsin. Zaten Kali ile birlikte "Linux" kullanmayı öğreneceksin. İyi forumlar dilerim. İyi akşamlar.

EDIT: Kali kullandığını yazdığını görmemişim :) kusura bakma. Yazım burada dursun belki ihtiyacı olan birisi okur. İyi akşamlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.