Siber Yıldız Yarışması (1 Şubat 2019)

'Adige

Administrator
26 Eki 2012
9,436
1
789
30
root@adige~#

Detaylı Bilgi:

https://siberyildiz.com

Detaylar​

Kim Düzenliyor?​
Siber Yıldız; Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM) tarafından organize edilmektedir.​

Ödüller​
Dereceye giren 15 yarışmacıya, Cumhuriyet Altını ödülü verilecektir.
1. lik ödülü: 10 adet Cumhuriyet Altını
2. lik ödülü: 5 adet Cumhuriyet Altını
3. lük ödülü:3 adet Cumhuriyet Altını
Diğer yarışmacılara ise 1'er adet Cumhuriyet Altını verilecektir.
Ayrıca ilk 100'e girenlere Siber Talimhane'ye katılım şansı​

Kimler Katılabilir?
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup; Siber alanda kendine güvenen herkes Siber Yıldız yarışmasına katılabilir.​

Katılım Şartları
Yarışmacı olmak isteyenler bireysel katılımcı olabildikleri gibi en fazla dört kişiden oluşan gruplar şeklinde de yarışabileceklerdir. Katılım için cep telefonu ve e-posta onayından başka bir şart aranmamaktadır.​

Amaç​
Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM) tarafından organize edilmekte olan Siber Yıldız siber güvenliğe ilgisi ve yeteneği olan kişilere ulaşmayı, kendilerini geliştirme olanağı sağlamayı ve ülkemizde bu alanda farkındalığı arttırmayı hedeflemektedir.​

Yarışma Nerede ve Nasıl Yapılacak?
Yarışma internet üzerinden yapılacak ve bir gün sürecektir. Dereceye giren yarışmacılar daha sonra ilan edilecek tarih ve zamanda ödül organizasyonunda bir araya gelecektir​

Nasıl Hazırlanabilirim?
Yarışmaya hazırlanmak için sanal bir Kali işletim sisteminin hazır olması ve örnek VPN yapılandırmanızın yapılması tavsiye edilir.​

Nasıl Grup Olabilirim?​
Kayıt olup telefon ve e-posta onayından sonra, yine eposta ve telefonları onaylanmış kullanıcıların eposta adreslerine davetiye yollayabilirsiniz. Gruplar yönetici dahil en fazla 4 kişi olabilir. Gruptan kullanıcı çıkartmak zorunlu olarak gerektiği durumlarda siberyildiz[at]btk.gov.tr adresine eposta atabilirsiniz.​

Yarışma Aşamaları
Kayıt olan yarışmacılar, yarışmanın başlayacağı tarihe kadar açık olacak test sorularını çözebileceklerdir. Yarışmanın başladığı tarihte soruların bir kısmı tüm yarışmacılara açılacak, belirli puanlara erişen yarışmacılar için yeni sorular açılacaktır.​

iProneooN

Uzman üye
25 Eki 2014
1,121
4
Ankara
c76b3bd64481c9f391372497fa7c9275
026c631b38735d9a499b0fb96ab9b50e

ben bulamadım merak ettim bulabilen öm den yazsın bana :)

Adige Shapsugh

Yeni üye
17 Ocak 2019
7
0
Merhaba paylaşım için teşekkürler.Yarışmanın içeriği hakkında bilgiyi nereden edinebilirim (Örnek sorular vb.)?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.