Sıfırım Nerden Başlamalıyım ?

sativaTR

Yeni üye
14 Ocak 2021
7
1
Mersin
Merhaba arkadaşlar normal bilgisayar bilgim iyi ama kendimi yazılım vs. alanında geliştirmek istiyorum. Hangi dil ve nerden başlamalıyım ?

glaucoma

Üye
2 Şub 2022
219
140
ÖTÜKEN
Selamlar. Öncelikle temel Konuları öğrenmeniz gerekmektedir, mesela;
Temel Network
İşletim Sistemleri
Web siteleri Nası çalışır
Temel siber güvenlik

Bu bilgiler yazılım ya da siber güvenlik için
gereklidir.

Eğer işinize yaradı ise Çözüldü işaretler misiniz :)

`TR0GRES

Uzman üye
1 Mar 2020
1,355
24
714
Carpe Diem
İngilizce öğrenerek başlayabilirsiniz . Türkçe kaynaklar belirli bir yere kadar sizi götürür ondan sonrası için yabancı dile ihtiyacınız olacaktır.
Yazılım dili olarak python ve ya c# ile başlayabilirsiniz.

Egec

Üye
19 May 2021
236
1
67
Alanına göre değişir, Ben şahsen pythondan ilerlemeyi tercih ediyorum eğer sevdiğin alan siber güvenlik ise python kullanamazsın diye birşey yok ağırlık vermen gereken şeyler olur sadece bence her alanda mutlaka bir yazılım bilgisi gerekiyor

'4KR3P

Katılımcı Üye
10 Şub 2022
254
4
182
Merhaba arkadaşlar normal bilgisayar bilgim iyi ama kendimi yazılım vs. alanında geliştirmek istiyorum. Hangi dil ve nerden başlamalıyım ?
Merhaba sativaTR

Öncelikle kendine bir alan belirlemelisin ve bu alan için bi programlama dili öğrenmelisin. Web site üzerine yoğunlaşmak istiyorum dersen C#, PHP, XML dilleri üzerine, mobil oyun vs yapmak istiyorum dersen C++, C# vs gibi araştırmalar yapmalısın ve yöneleceğin alan ile ilgili programlama dili öğrenerek işe başlamalısın.

İyi Forumlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.