Şirket İçinde Personel Takip Yazılımı

moze

Üye
23 Ağu 2017
164
0
Eskişehir
Merhaba arkadaşlar,

Yeni firmadan iş teklifi aldım ve bu iş benim için çok önemli. Fakat kafamı karıştıran bir durum söz konusu ve bu konuda çok fazla yardıma ihtiyacım var.

Firma benden AC DS sistemi istemekte burada sorunum yok fakat şirket içerisinde bulunan 300 adet taşınabilir bilgisayarı takip etmek istemekte.
Yani kısacası bilgisayar açıldığı andan itibaren ne yaptığı hangi sitelere girdiğinden tutun bir sekmede kaç dakika vakit geçirdiğine kadar görmek istemekte.
Bilgisayarlar domain ortamında olacağı için yetki düzenlemesi yapabilir durumdayım.

İstediğim özellikler kısaca:
Bilgisayar açıldığı zaman otomatik olarak arkada açılması
Bilgisayar izlenirken Server - Client mantığı ile logların tek bir bilgisayara gönderilmesi
Ana bir hesap tarafından bunların kontrol edilip log olarak çıktıya dökülmesi

Günlerdir araştırma yapıyorum fakat kayda değer ücretsiz bir yazılım henüz bulamadım. Ücretli versiyonları var crack atarak kullanmayı düşündüm ama uzun vadede şirkete ağır yaptırımlar uygulayabileceği için bundan vazgeçtim.

Bu konuda sizlerden yardım beklemekteyim.

Örnek bir kaç program ekran görüntüsünü ekledim. Lütfen yardım edin.

Msq

Yeni üye
14 Şub 2022
49
16
Merhaba arkadaşlar,

Yeni firmadan iş teklifi aldım ve bu iş benim için çok önemli. Fakat kafamı karıştıran bir durum söz konusu ve bu konuda çok fazla yardıma ihtiyacım var.

Firma benden AC DS sistemi istemekte burada sorunum yok fakat şirket içerisinde bulunan 300 adet taşınabilir bilgisayarı takip etmek istemekte.
Yani kısacası bilgisayar açıldığı andan itibaren ne yaptığı hangi sitelere girdiğinden tutun bir sekmede kaç dakika vakit geçirdiğine kadar görmek istemekte.
Bilgisayarlar domain ortamında olacağı için yetki düzenlemesi yapabilir durumdayım.

İstediğim özellikler kısaca:
Bilgisayar açıldığı zaman otomatik olarak arkada açılması
Bilgisayar izlenirken Server - Client mantığı ile logların tek bir bilgisayara gönderilmesi
Ana bir hesap tarafından bunların kontrol edilip log olarak çıktıya dökülmesi

Günlerdir araştırma yapıyorum fakat kayda değer ücretsiz bir yazılım henüz bulamadım. Ücretli versiyonları var crack atarak kullanmayı düşündüm ama uzun vadede şirkete ağır yaptırımlar uygulayabileceği için bundan vazgeçtim.

Bu konuda sizlerden yardım beklemekteyim.

Örnek bir kaç program ekran görüntüsünü ekledim. Lütfen yardım edin.

Hocam verdiğim bilgiler yanıltıcı olabilir, Lütfen DW forumlarına göz gezdirin. Aradığınız bilgileri orada bulacaksınız.

moze

Üye
23 Ağu 2017
164
0
Eskişehir
Bu kaçak yada illegal bir iş olmayacak virüs olarak görünmeyecek ve kullanıcıların bundan haberi olacak. Aslında yasal bir işlem yapmak istiyoruz. Aksi taktirde çoktan botnet kurmuş hazırlıkları tamamlamıştım hocam.

icehead

Uzman üye
19 Şub 2022
1,137
10
833
bu dedikleini yapabilmen için internet programcısı olman lazım yani socket programlaman lazım.
bu dediklerinizi ben yapmıştım fakat socket programlarken de çok dikkatli olmanız lazım eğer bağlantıyı kontrol ettirmeden yaparsanız ağ da arka kapı oluşturursunuz buda kurum güvenliğini zayıflatır.

veya mysql kullanarakta log alabilirsin bu sana kalmış.

Msq

Yeni üye
14 Şub 2022
49
16
Bu kaçak yada illegal bir iş olmayacak virüs olarak görünmeyecek ve kullanıcıların bundan haberi olacak. Aslında yasal bir işlem yapmak istiyoruz. Aksi taktirde çoktan botnet kurmuş hazırlıkları tamamlamıştım hocam.
DW diyince aklına illegal gelmesin hocam.:) dediğini anladım fakat böyle programlar genellikle Şirketler işin içine girdiği için ücretsiz bulmak imkansız gibi bir şey oluyor. Crack işinide zaten biliyorsun, çok problemli. Umarım bir çözüme kavuşturursun.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.