Sistem Boşa Cpu Kullanımı %95

CyperLink

Yeni üye
3 Haz 2013
43
0
Merhaba arkadaşlar laptopu belki 6.kez formatladım ama bu soruna bi çözüm bulamadım ne oyun oynanıyor ne internette surf yapılıyor hiçbi işe yaradığı yok bilgisayarın %95 - %100 cpu kullanımında doğal olarak işlemci ısındığı için kontrol altına almak için kapanıyor ama bu sürekli oluyor bende aksine bir durum yok 5 dakika bir kapanıyor bilgisayar yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler. Altta CPU kullanımı %45 yazıyor ama erken aldığım için ekran resmini cpu artmamıştı orda tek açık pencere görev yönetici.

Sistemim : http://i.hizliresim.com/lYgNGQ.png

Sistem Boşta Cpu Kullanımı : http://i.hizliresim.com/384lG9.png

|TurKs StrongLy|

Kıdemli Üye
26 Şub 2012
2,009
5
Geçmiş olsun, soğutucu fanınız arızalanmış minimum 75 maximum 150 tl arası değişen bir fiyat ödeyerek yetkili sevrisiniz veyahut bir tamir uzmanına gösteriniz. Tekrar tekrar açıp veya formatı denemeyin daha da zarar veriz, bunun yanında termal macunlarınız erimiş onlarda ek fiyat alabilirler.

RAUN

Efsane Grafiker
19 Haz 2011
6,697
113
Reykjavik
Beyler her zaman diyorum tekrar altını çize çize söylüyorum bu tarz ısınmalar kapanmalar çoğunlukla bilgisayarınızın soğutma sisteminin yetersiz kalmasından kaynaklanıyor eğer mümkünse bilgisayarının arkasını açık bir alana ***ür ferah tut kasanın kapağını açık tut derler tutma.Fanlarını kontrol et fanlarının ters olup olmadığını dahi kontrol et (Hava akışı için çok önemlidir) Olmadı 35 TL'ye bakır telli fanlardan al ısıyı emer çok yüksek derecede emer ve bilgisayarında rahatlar

CyperLink

Yeni üye
3 Haz 2013
43
0
Beyler her zaman diyorum tekrar altını çize çize söylüyorum bu tarz ısınmalar kapanmalar çoğunlukla bilgisayarınızın soğutma sisteminin yetersiz kalmasından kaynaklanıyor eğer mümkünse bilgisayarının arkasını açık bir alana ***ür ferah tut kasanın kapağını açık tut derler tutma.Fanlarını kontrol et fanlarının ters olup olmadığını dahi kontrol et (Hava akışı için çok önemlidir) Olmadı 35 TL'ye bakır telli fanlardan al ısıyı emer çok yüksek derecede emer ve bilgisayarında rahatlar

Zaten sorunun fandan olduğunu ısındığından anlarım ama laptopta ne ısınma var nede fanda bi sıkıntı var 1 ay önce yaptırdım zaten hepsini cpu % 100 kullanırken bil ses gelmiyor fana bakıyorum çalışıyor hiç bir sıkıntısı yok

RAUN

Efsane Grafiker
19 Haz 2011
6,697
113
Reykjavik
Zaten sorunun fandan olduğunu ısındığından anlarım ama laptopta ne ısınma var nede fanda bi sıkıntı var 1 ay önce yaptırdım zaten hepsini cpu % 100 kullanırken bil ses gelmiyor fana bakıyorum çalışıyor hiç bir sıkıntısı yok

bak ben laptop olduğunu es geçmişim biliyor musun :D Peki laptopunun altında soğutucu falan var mı ?

CyperLink

Yeni üye
3 Haz 2013
43
0
Geçmiş olsun, soğutucu fanınız arızalanmış minimum 75 maximum 150 tl arası değişen bir fiyat ödeyerek yetkili sevrisiniz veyahut bir tamir uzmanına gösteriniz. Tekrar tekrar açıp veya formatı denemeyin daha da zarar veriz, bunun yanında termal macunlarınız erimiş onlarda ek fiyat alabilirler.

Hepsini yaptırdım zaten bu sorun yeni ortaya çıktı 1 haftadır var bilgisayarı güvenli modda açarken yok ama böyle bi sıkıntı

RAUN

Efsane Grafiker
19 Haz 2011
6,697
113
Reykjavik
hayır soğutucu yok ama şöylede bir durum var güvenli modda açtığımda bilgisarı cpu %2 yi geçmiyor

Belkide normal modda açtığın zaman arka planda çalışıp fark etmediğin programlar vardır ve bu programlar bilgisayarını aşırı derecede yoruyordur belkide virüs vardır ? Bunlar yoruyor yoruyor sonrada pc ısınıyor gg wp yapıyor bilgisayarını tarattırdın mı virüs programlarıyla ?

CyperLink

Yeni üye
3 Haz 2013
43
0
Belkide normal modda açtığın zaman arka planda çalışıp fark etmediğin programlar vardır ve bu programlar bilgisayarını aşırı derecede yoruyordur belkide virüs vardır ? Bunlar yoruyor yoruyor sonrada pc ısınıyor gg wp yapıyor bilgisayarını tarattırdın mı virüs programlarıyla ?

Evet esed ile tarratım hiç bir şey çıkmadı combofix kullandım anti-malware kullandım hiç bi sıkıntı ve birtane virüs bile yok

Prometh

Katılımcı Üye
9 Nis 2013
845
0
Yalova
Merhaba arkadaşlar laptopu belki 6.kez formatladım ama bu soruna bi çözüm bulamadım ne oyun oynanıyor ne internette surf yapılıyor hiçbi işe yaradığı yok bilgisayarın %95 - %100 cpu kullanımında doğal olarak işlemci ısındığı için kontrol altına almak için kapanıyor ama bu sürekli oluyor bende aksine bir durum yok 5 dakika bir kapanıyor bilgisayar yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler. Altta CPU kullanımı %45 yazıyor ama erken aldığım için ekran resmini cpu artmamıştı orda tek açık pencere görev yönetici.

Sistemim : http://i.hizliresim.com/lYgNGQ.png

Sistem Boşta Cpu Kullanımı : http://i.hizliresim.com/384lG9.png

Bu sorunlar soğutma sisteminin yetersiz kalmasından kaynaklanır . Eğer donanımdan anlıyorsanız fanı temizleyin , termal macunu temizleyip yenileyin ( macunun sertleşmesi ısıyı arttırır ) .

Biosdan sıcaklık derecesine bakın .

Eğer bunlardan anlamıyorsanız kurcalamadan servise ulaştırın .

Vesselam .

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.