Site nasıl hacklenir ?

BlackPion

Üye
21 Haz 2021
154
37
18
Yaklaşık 1-2 belki 3 aydan beri site hacklemeye çalışıyorum fakat olmuyor ''Galiba Benim Beceriksizliğimden'' ne denedisem olmadı çok fazla forum sayfalarına baktım olmadı toolar kullandım gene olmadı manuel desen o da yok yani forumda görüyorum şu kadar site hacked diye mesela, ekrana yumruk atasım geliyor tht nin web zafiyeti bölümüne baktım fakat gene yok ve bu artık moralimi bozmaya başladı ne bilgisayar başına geçsem olmayacağını biliyorum ve bilgisayarı açmak istemiyorum artık olmuyacağını kabullenmeye başladım ve tekrar soruyorum nasıl ?

kafanızı ağrıtıysam özur dilerim herkese iyi akşamlar iyi forumlar dilerim

venom34ed

Katılımcı Üye
6 May 2021
502
3
106
Yaklaşık 1-2 belki 3 aydan beri site hacklemeye çalışıyorum fakat olmuyor ''Galiba Benim Beceriksizliğimden'' ne denedisem olmadı çok fazla forum sayfalarına baktım olmadı toolar kullandım gene olmadı manuel desen o da yok yani forumda görüyorum şu kadar site hacked diye mesela, ekrana yumruk atasım geliyor tht nin web zafiyeti bölümüne baktım fakat gene yok ve bu artık moralimi bozmaya başladı ne bilgisayar başına geçsem olmayacağını biliyorum ve bilgisayarı açmak istemiyorum artık olmuyacağını kabullenmeye başladım ve tekrar soruyorum nasıl ?

kafanızı ağrıtıysam özur dilerim herkese iyi akşamlar iyi forumlar dilerim
Hocam hangi sitelerde deniyorsunuz acaba? direkt kendiniz bir site bulup deniyorsanız olmuyor olabilir. Her web sitesinde açık bulunmuyor. Dork aratıp açıklı siteler üzerinden gidebilirsiniz. Eğer başaramıyorsanız forumdaki kaynaklardan veya Udemyden kurs satın alarak kurslardan faydalanabilirsiniz.

BlackPion

Üye
21 Haz 2021
154
37
18
Hocam hangi sitelerde deniyorsunuz acaba? direkt kendiniz bir site bulup deniyorsanız olmuyor olabilir. Her web sitesinde açık bulunmuyor. Dork aratıp açıklı siteler üzerinden gidebilirsiniz. Eğer başaramıyorsanız forumdaki kaynaklardan veya Udemyden kurs satın alarak kurslardan faydalanabilirsiniz.
Şu ana kadar hep SQL Denedim knkam havij denedim olmadı salmap denedim olmadı hackbsr ile manuel denedim olmadı

venom34ed

Katılımcı Üye
6 May 2021
502
3
106
Şu ana kadar hep SQL Denedim knkam havij denedim olmadı salmap denedim olmadı hackbsr ile manuel denedim olmadı
Anladım forumda sql li siteler artık azalmaya başladı diyorlardı. Sanırım öyle çünkü owasp top 10 2021 de yayınlanan en sık karşılaşılan açıklarda enjeksiyon 1. sıradan 3. sıraya geriledi. Yani açık türleri değişti sql sanırım hala işe yarıyor ama daha farklı açıklarla karşılaşılıyor şuan. Yani sql açığı eskisi gibi bulunmuyor diye biliyorum. Yeni açıkları dene bence. Yeni açık değil aslında hep var olan açıklar fakat günümüzde daha fazla karşılaşıldığı için yeni açık diyorum. OWASP Top 10:2021 buradan incele. Biliyorsundur muhtemelen ama bence yine incele.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.