Site sızma

yağız292

Üye
18 Eyl 2022
126
26
Merhabalar ben normalde başka alanlarda çalışıyordum ama web alanına giriş yaptım.Kendimi temel seviyede geliştirdim gerek manuel gerek programla sql açıklı sitelere sızabiliyorum.Mesela örnek verecek olursam dork ile site tespit edit manuel se ilk önce kolon bilgisinden başlar devam ederim yada program ile yapacaksam havij ile admin bilgilerini çekip sızıyorum.Fakat sorum şu şimdi sızdığım siteler pek iyi siteler değil nasıl böyle daha iyi sitelere sızabilirim orta düzeyde sitelere nasıl sızabilirim neler öğrenmeliyim bu yolculuğa ne yaparak devam etmeli ve kendimi nasıl daha çok geliştirebilirim

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,321
4,775
Merhabalar ben normalde başka alanlarda çalışıyordum ama web alanına giriş yaptım.Kendimi temel seviyede geliştirdim gerek manuel gerek programla sql açıklı sitelere sızabiliyorum.Mesela örnek verecek olursam dork ile site tespit edit manuel se ilk önce kolon bilgisinden başlar devam ederim yada program ile yapacaksam havij ile admin bilgilerini çekip sızıyorum.Fakat sorum şu şimdi sızdığım siteler pek iyi siteler değil nasıl böyle daha iyi sitelere sızabilirim orta düzeyde sitelere nasıl sızabilirim neler öğrenmeliyim bu yolculuğa ne yaparak devam etmeli ve kendimi nasıl daha çok geliştirebilirim
Araştırma yaparsan tonla içerik bulursun...
Forumda da bunun için yüzlerce konu vardır.

Yagami Light0

Katılımcı Üye
5 May 2023
720
325
23
Merhaba , arastirmak en guzel beceridir bana gore ...

bu linke bakiniz : https://www.turkhackteam.org/konular/siber-guvenlik-icin-yol-haritasi.2039411/

hoaydar

Ar-Ge Ekibi
18 Ocak 2023
492
418
/system32
Bu konulara göz atman temel seviyede bilgi sahibi olmana yardımcı olacaktır

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.