Siteleri cokdurmenin amaci ne?

Tarlan1995

Üye
8 Mar 2016
117
1
Baku
Merhaba arkadaslar siber saldirilar zamani mesela her hangi bir sistemin sitesin hackledikde bunun sisteme ne zarari olur? mesela her hangi bir devlet sitesi cokdurdukde ve ya hackledikde bunun devlete ne tur ziyani olur? ben mesela Ermenistanin askeri savunma sitesin hack edersem elime ne gecire bilirim? lutfen ayrintili bilgi vermenizi rica ederim..

CAN AZERBAYCANDAN CAN TURKIYEYE SELAM OLSUN..

Rick Grimes

Kadim Üye
4 Şub 2015
5,959
19
TURAN
Ekonomik kayıp, itibar düşüklüğü, hizmet gecikmesi vs. hacklenen siteden siteye değişir . :)

Mesela sen savunma sitesini hacklemek istiyorsun askeri işlemler (askere alma vs) daha bir çok işlem aksar .

Hipster

Katılımcı Üye
19 Mar 2017
300
1
roo@parrot
Eğer öyle bir sisteme girebilirsen zaten abzı sitelerde özel bölümler olur sadece yetkililerin olduğu orda gizli bilgi verilir bazen bunları alıp onları zarara uğratabilirsin

Tarlan1995

Üye
8 Mar 2016
117
1
Baku
Ekonomik kayıp, itibar düşüklüğü, hizmet gecikmesi vs. hacklenen siteden siteye değişir . :)

Mesela sen savunma sitesini hacklemek istiyorsun askeri işlemler (askere alma vs) daha bir çok işlem aksar .

Kardesim ben mesela devletin gizli bilgilerini ele gecirmek icin sitesin mi Hack etmem lazim?? siteden Sisteme gecid oluyormu?? askeri işlemler (askere alma vs) boyle islemlerin siteyle ne alaykasi var??

llBraiNRoxieSll

Kıdemli Üye
31 Ara 2015
2,369
2
(nowhere) in
Karşındaki kişinin siteyle erişimini kestiysen örneğin mağaza ise iş yapamaz çünkü kayıtlar sana geliyor mesela ürün sipariş ediyor admin görebiliyor zarar yani diyelimki banka kapattın sitesini destekden kimse erişemez buda kullanıcı yani para kaybı demektir.

Sprachlos

Kıdemli Üye
8 Eyl 2016
3,829
9
/etc/shadow
Kardesim ben mesela devletin gizli bilgilerini ele gecirmek icin sitesin mi Hack etmem lazim?? siteden Sisteme gecid oluyormu?? askeri işlemler (askere alma vs) boyle islemlerin siteyle ne alaykasi var??

Sistem bambaşka bir şey siteden sadece kullanıcı bilgilerine ulaşırsın. Bu sebepten itibar kaybetmesine yol açarsın.İtibar kaybedince de o sitenin parasal geliri düşer.Parasal gelir düşerse de ülkeye az da olsa ekonomik zarara uğratmış olursun.

Ancak sistem direk bilgisayara olduğu için tamamen hayal gücüne ve ne yapmak istediğine bağlıdır.

ulasca1

Yeni üye
25 Kas 2010
3
0
İnsanları dolandıran saattığı ürünlerin değerinin çok altında yazıp milletin parasını çalan bir site var.

kanıma çok dokunuyor kendim yapabilsem keşke

bana bu konuda yardımcı olan biri olursa çok sevinirim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.