Sitem hacklendi ve Google blokladı

18 Mar 2017
72
2
Baki
Bir rus hackeri tarafından sitem hacklendi sonra index basıldı sonrada virüslü bi dosya attı siteme. google'da sitemi blokladı Sitemi Tekrar nasıl aça bilirim
http://perfect.az/

Moderatör tarafında düzenlendi:

x4807

Katılımcı Üye
10 Ağu 2019
985
17
Cevap: Lutfen yardim edin saytim hacklandi ve google tarafindan blokladi

Google engelledi çünkü o rus hackerin attığı dosyada zararlı yazılım bulunuyor ve websiteye girenlere bu zararlı yazılımın etkisi altında kalabilecekleri için. Websiteni geri alabilmen için eğer cidden önemli bir site ise polise gidebilirsin ya da wordpress'e danışabilirsin. Geçmiş olsun, kolay gelsin :)

boole

Ar-Ge Ekibi Proje Yöneticisi
12 Nis 2019
735
201
.Net Core
Öncelikle arkadaşlarin da dediği gibi yedek varsa yedekleri alıp temizlik yaptıktan sonra Google den block u kaldırmak için search console de web siteniz kayıt yaptırmış siniz dir heralde ordan tekrar tarama yapmasını istersiniz

18 Mar 2017
72
2
Baki
tarama yapmasini hangi siteden isteyeceyiz hocam?

Öncelikle arkadaşlarin da dediği gibi yedek varsa yedekleri alıp temizlik yaptıktan sonra Google den block u kaldırmak için search console de web siteniz kayıt yaptırmış siniz dir heralde ordan tekrar tarama yapmasını istersiniz

Hosting sağlayıcınızdan talep edebilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

boole

Ar-Ge Ekibi Proje Yöneticisi
12 Nis 2019
735
201
.Net Core

Hosting sağlayıcınızdan talep edebilirsiniz.

https://search.google.com/search-console/about dan hesabınıza giriş yağıp güvelik kısmına geldiğinizde sorunlar listeli olucaktır sorunu giderdim diyip yeniden tarama istemeniz yeterli olucagını düşünüyorum daha önce hesap oluşturup kayıt etmediyseni google hesabınız ile giriş yapıp web sitenizi kayıt etmeniz yeterli

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.