Siteme THT'den Saldırdılar

LostCloud

Üye
20 May 2016
107
0
Merhaba,

Benim açtığım konu olan oyun geliştiriyorum sayfasından gelen bilinmeyen bir THT üyesi siteme DDoS saldırısında bulundu.

edit: IP adress THT'ye bildirildi

İp adresini loglardan tespit ettik, bunun için THT de herhangi bir işlem uygulanabilir mi?

İyi Günler...

Son düzenleme:

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Üstad yönetime mesaj at, saldıran eleman saldırının öncesinde/sonrasında dayanamayıp IP değiştirmeden burada post atmışsa, bulurlar. Iğdır diyor IP, demek ki proxy filan kullanmamış...

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
Tam anlamıyla komedi.
tht üyesi olduğunu nerden biliyorsun bu bir,
"bilinmeyen" bir üye hem de.
İkincisi, bu "bilinmeyen" ama tht üyesi olduğu bilinen şahsiyeti Ip'den mi tanidin..

LostCloud

Üye
20 May 2016
107
0
Üstad yönetime mesaj at, saldıran eleman saldırının öncesinde/sonrasında dayanamayıp IP değiştirmeden burada post atmışsa, bulurlar. Iğdır diyor IP, demek ki proxy filan kullanmamış...

Ev adreside var, sorgulattı hosting firması otomatik olarak, yönetime atayım bir mesaj loglarla beraber.

Son düzenleme:

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Kardeşim yani sen ona ne yapmak istiyorsun konuyu bize acıkla bizde tam detaylıca sana bilgi verelim :)

Ne yapmak isteyecek yahu? Yapan eleman iyice rezil olsun istiyor. Hosting firması dava etmişse aslında elemanı da yakında göremeyiz. 18 altı ise anası babası elinden bilgisayarı alır, üstü ise de mahkemeyle uğraşıp hakime yalvarmaktan girecek vakti olmaz.

JoseaV

Katılımcı Üye
26 Ara 2015
723
0
Tabiki sonuna kadar hakkını arayabilirsinde tht üyesi olduğunu nerden biliyorsun ? belki biri rastgele senin siteni buldu daldı ? yada tht ye üye olmayıp konulara göz gezdiren biri gördü siteni saldırdı ?

TheMaho

Uzman üye
29 Ocak 2015
1,089
1
Türkiye
Ne yapmak isteyecek yahu? Yapan eleman iyice rezil olsun istiyor. Hosting firması dava etmişse aslında elemanı da yakında göremeyiz. 18 altı ise anası babası elinden bilgisayarı alır, üstü ise de mahkemeyle uğraşıp hakime yalvarmaktan girecek vakti olmaz.

Bence anası babası güzel bir döver.

KoseMihal

Üye
9 Nis 2016
192
1
Hüdavendigar
adamın elinde zaten detaylı adresin var ip varsa ilk önce yönetime mesaj at zaten onlar bilgileri emniyete verirler veyada sen git suç duyurusunda bulun geçmiş olsun ama amatör biriymiş kesin lamer dir :) !!!!

LostCloud

Üye
20 May 2016
107
0
Birinci THT üyesi olduğunun kanıtı şu ;

Sadece sitemin adresini THT'de paylaştım ve konuyu güncelledikten 5 dakika sonra saldırılar geldi

ayrıca 1 diğer kanıt ise adam kayıt olmuş ve bu da gerçekten bu saldıran kişinin olduğunun belirtisidir;

o7YogX.png

Resimde gördüğünüz gibi edit: IP adress THT'ye bildirildi ip adresine kayıtlı üye var sitemin veritabanında. ve bilgileri de orda THT daha rahat anlayabilir.

Son düzenleme:

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Birinci THT üyesi olduğunun kanıtı şu ;

Sadece sitemin adresini THT'de paylaştım ve konuyu güncelledikten 5 dakika sonra saldırılar geldi

ayrıca 1 diğer kanıt ise adam kayıt olmuş ve bu da gerçekten bu saldıran kişinin olduğunun belirtisidir;

o7YogX.png

Resimde gördüğünüz gibi 78.168.129.229 ip adresine kayıtlı üye var sitemin veritabanında. ve bilgileri de orda THT daha rahat anlayabilir.

Aman üstadım acıma.. İndir kekoyu.. Senin siteye de aynı IP ile kaydolduğuna göre burada da loglarda vardır.

En azından banlasınlar gitsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.