Sitenin Arkaplanını Görme

jamaika

Yeni üye
31 Eki 2019
24
0
Hedef seçtiğimiz bir sitenin arkaplanında neler döndüğünü neler olduğunu nasıl öğrenebiliriz? Yardımcı olur musunuz?

NOT: Arkadaşımla haber, makale paylaşımı yapacağımız bir site açmayı düşünüyoruz. Bilgi edinmek istiyorum. Kötü amaçlı olarak sormuyorum teşekkürler.

jamaika

Yeni üye
31 Eki 2019
24
0
Bir sitede birşey gerçekleştiğinde sol altta bircok site gorursun bunlar arkaplanda donen şeylerin bir kısmını gosterir (Chorme'da)

Onu biliyorum dostum benim sorduğum ayrıntılı olarak görme, senin dediğinde çok kısa gösterip geçiyor zaten.

Koskoca forum da hiç bilgi sahibi yardımsever bir güzel insan yok mudur?

Moderatör tarafında düzenlendi:

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Koskoca forum da hiç bilgi sahibi yardımsever bir güzel insan yok mudur?

12 Kasım'da çok yüksek rütbeli insanlarla toplantım var... Ondan hızlı cevap veremem üstad.. Bir çok kişinin de böyle uğraşları olmalı....

Üstad arkaplan kodu sana asla gelmez. Arkaplan kodu sunucu bilgisayarda işlenir, neticesinde düz bir html dosyası oluşur, sen yalnızca onu görürsün.

Sunucuyu 100% kırmadan, içine girip kodu görmeden asla hedef ne yapmış 100% anlayamazsın. Bu her türlü sunucu için geçerlidir, mesela bir oyun sunucusunun da kodunu, aynı mantıkla göremezsin.

İyi bir programcı kolayca, ön planını gördüğü şey için arkaplan yazabilir. "Aklın yolu birdir", deneyimli programcılar arasında bir şeyi mükemmel yapmanın zaten tek yolu vardır. İyi heçkırlar da bunu kullanır, genelde bir sitenin dış yüzeyini görünce mesela "haa burada deli gibi SQL server zorlanmış tam bu prosese saldırırsam site 5xx verir çöker" diyebiliriz. Ama dediğim gibi, tam olarak siteyi değil, sunucunun ta kendisini kırmadan kimse göremez.

jamaika

Yeni üye
31 Eki 2019
24
0
12 Kasım'da çok yüksek rütbeli insanlarla toplantım var... Ondan hızlı cevap veremem üstad.. Bir çok kişinin de böyle uğraşları olmalı....

Üstad arkaplan kodu sana asla gelmez. Arkaplan kodu sunucu bilgisayarda işlenir, neticesinde düz bir html dosyası oluşur, sen yalnızca onu görürsün.

Sunucuyu 100% kırmadan, içine girip kodu görmeden asla hedef ne yapmış 100% anlayamazsın. Bu her türlü sunucu için geçerlidir, mesela bir oyun sunucusunun da kodunu, aynı mantıkla göremezsin.

İyi bir programcı kolayca, ön planını gördüğü şey için arkaplan yazabilir. "Aklın yolu birdir", deneyimli programcılar arasında bir şeyi mükemmel yapmanın zaten tek yolu vardır. İyi heçkırlar da bunu kullanır, genelde bir sitenin dış yüzeyini görünce mesela "haa burada deli gibi SQL server zorlanmış tam bu prosese saldırırsam site 5xx verir çöker" diyebiliriz. Ama dediğim gibi, tam olarak siteyi değil, sunucunun ta kendisini kırmadan kimse göremez.
Hocam sende mi kafa buluyorsun? Aşk mektubu yazar gibi şeyler diyorsun?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.