Siteye dosya upload etme dosyası var mı

aspetto

Uzman üye
21 Ağu 2017
1,235
10
6
Amerika
Arkadaşlar bi dosya vardı bu dosyayı sunucuya atınca ve çalıştırınca istediğimiz Klasöre istediğimizi upload ediyorduk adı neydi o dosyanın nereden bulabiirim

aspetto

Uzman üye
21 Ağu 2017
1,235
10
6
Amerika
Dostum dosya upload dosyası derken ne demek istediğini ben hala anlamadım. Yardımcı olucam ama anlayamadım ki. Shell at istediğin dosyayı yükle shelli kaldır.

Hocam mesela dosya.php gibi bi dosya var bunu adama veriyorsun adam da sitesine yüklüyor sonra ben siteadı.com/dosya.php diye çalıştırınca karşıma aşağıdaki resim gibi bi kısım geliyor. Çok eskiden forumda bir arkadaşta böyle bir şey vardı ama kaybettim ben
abiCSS.png

Benim istediğim bunun daha gelişmişi, mesela shell i hangi Klasöre upload etmek istediğimizi falan seçebiliyoruz. İnternette araştırdım da hep kod şeklinde vermişler çok karışık bi de benim istediğim gibi değil

F3NR1R

Katılımcı Üye
17 Mar 2018
611
0
Basit bir dosya upload sisteminden php yükleme engelini kaldır ve ver istediğin kişiye. PHP yükleme engeli kaldırılmış olduğu için gidip o dosya upload üzerinden shell yüklersin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.