Sizce parrotmu

olympos_

Katılımcı Üye
3 Nis 2022
554
163
Ben kali kullanıyordum ama çok sıkıntı veriyor şimdi sanal makineye kuracağım sizce parrotmu mantıklı yoksa kali mi
Pc özellikleri
İ5 4.nesil
8 GB Ram
240 GB ssd
Edit:peki arada ne gibi farklar var

Son düzenleme:

codetains

Üye
14 Ocak 2018
88
24
Ben kali kullanıyordum ama çok sıkıntı veriyor şimdi sanal makineye kuracağım sizce parrotmu mantıklı yoksa kali mi
Pc özellikleri
İ5 4.nesil
8 GB Ram
240 GB ssd
Edit:peki arada ne gibi farklar var​
temel ve orta duzey linux bilgin varsa arch linux oneririm arch linuxu kendi istediğin şekilde işine yarıycak her şeyi kurabilirsin
linux bilgin temelse linux'u öğrenmek içinde ideal bir işletim sistemi arch linux birazda kendin yap işletim sistemleri gibi ne kurmak istiyorsan onu kur ne lazımsa onu yukle ve tamamen sana bağlı ozelleştirme imkanı sağlıyor. arch linuxu oneririm​

olympos_

Katılımcı Üye
3 Nis 2022
554
163
parrot biraz daha hafif ; linux eğer bilgisayarınız sıkıntı çıkarıyor, karmaşık geliyorsa parrot uygundur
temel ve orta duzey linux bilgin varsa arch linux oneririm arch linuxu kendi istediğin şekilde işine yarıycak her şeyi kurabilirsin
linux bilgin temelse linux'u öğrenmek içinde ideal bir işletim sistemi arch linux birazda kendin yap işletim sistemleri gibi ne kurmak istiyorsan onu kur ne lazımsa onu yukle ve tamamen sana bağlı ozelleştirme imkanı sağlıyor. arch linuxu oneririm​
Öncelikle merhaba değerli üye;

Zamanında ikisinide kullanma gibi şansım olmuştu, ama parrot daha basit gibi geliyor bana parrot'da kullanabilirsiniz.

İyi forumlar dilerim.
Parrot'u seçmen daha mantıklı olur
Cevaplarınız için teşekkür ederim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.