Sizi hacke yönlendiren ilk olay nedir?

Alzhe01

Katılımcı Üye
9 Ara 2017
661
5
10ehzlA
Hadi bakalım anlatın da zaman geçirelim :RpS_smile::yo
Benimki:
Eve ilk defa bilgisayar aldığımızda lan dedim şu siteler nasıl yapılıyor acaba? Html'ye rastladım. Ardından index sonra site hackleme yolları falan öyle yani 😂

Son düzenleme:

M3m0ry

Kıdemli Üye
3 Haz 2017
4,410
128
3
xD
Çoğu Kişinin Yönlenmesinin Sebebi Facebook Çalma'dır. Bende Buradan Yöneldim Hack Konusuna.

'TÜRKÇÜ

Kıdemli Üye
3 Haz 2017
2,059
2
YouTube de geziniyordum.
Bir tim adı gördüm tikladim buda neymiş diye oradan bu yana bilgisayar, güvenlik vs konularda bilgili olmaya çalıştım ve şunu öğrendim "Bilgi güçtür."

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Zamanında Konya'da devlet desteği ile bir ar-ge şirketi kurdum. Uzun hikaye, enayilik edip babamla ortak oldum, batırdım.

Parasızlıktan ajanslarda web sitesi yapmaya başladım. Ama iyi öğrendim, kısa zamanda epey kaliteli bir ajans, o zamanki maaşımın neredeyse iki katına beni istedi. O zamanki patronuma durumu anlattım, "zaten senin elin dar müşteri gelmiyor, ben gitsem <diğer programcı> halleder" dedim, anlaştık.

Oradaki işlerimi jet hızıyla bitirdim, yeni ajansa geçtim, tam o sırada da ikinci kızım doğdu. Eski işyerimde iki aylık maaşım vardı, patronum "Zztri seni kolay bulamayız, sen şu 'borcu yoktur' kağıdını imzala, ben hesabına parayı yatırayım." dedi.

Yatırmadı. Bir cuma günü, karıma "süt çayı" diye tabir edilen çayı zar zor alıp, kirayı nasıl denkleştireceğimi düşünürken sinirimden ağladım. Google'a "türk hack" yazdım, buraya üye oldum. Uyumadan, sabaha kadar manuel sql injection, xss, symlink açığı nedir iyice öğrendim. Gereken ufak tefek progr*****ları, yapacağım eşşek şakası malzemelerini kodlayıp bir flashdiske aktardım.

Sabah alel acele evden çıkıp salaş bir internet cafe'ye gittim, önüme gelen siteyi kırıp zor farkedilecek ama rezil edecek şekilde siteleri değiştirdim. Eve geri döndüm, bu konuyu açtım, sonra da mutlu bir şekilde uyuyakaldım. Ondan sonraki bir kaç gün içinde, VPN nedir öğrendiğimden evimden, ofisten, rahat rahat sırayla adama ait bütün siteleri kırdım.

Allah'ın sopası.... var! Konya'nın hatırı sayılır ajanslarından birinin sahibi idi. Şimdi 300 liraya site yapan üfürükten bir ajans haline geldi, kimse güvenmiyor. Hala takipteyim, en son 1.5 sene kadar önce bir hadis bilgisi yarışması yapmaya kalktı, Allah affetsin yarışmanın birincisi Ebu Cehil, ikincisi de Ebu Leheb oldu. Şu anda düz html olduğundan kıramadığım bir sitesi var, dinamik element eklemeye tırsıyor.

Son düzenleme:

maskedelisi

Katılımcı Üye
16 Mar 2018
475
0
Ev
Bilgisayara çok ilgili idim ama sadece sosyal medyadaki işlerle uğraştım sonra dedim neden diğer işleri yapmayayım ve geldim :)

w4rn1ng

Üye
15 Mar 2018
191
0
M.Ö. 6000
şakagibi gelicek ama MİLAT adlı bir dizi vardı TRT kanalında oradakı bı kadına ozendım ve bende yapabılırım dedım ve ogun nekadar oynadıgım sacma sapan oyun falan varsa bırakıp kodlama oğrenmeye kendımı verdım ve o gun bugundur ogrenıp bılmeyen arkadaslarımada bıldıgım kadarıyla ogretıyorum ve devam edıyorum hala :)

Alzhe01

Katılımcı Üye
9 Ara 2017
661
5
10ehzlA
Zamanında Konya'da devlet desteği ile bir ar-ge şirketi kurdum. Uzun hikaye, enayilik edip babamla ortak oldum, batırdım.

Parasızlıktan ajanslarda web sitesi yapmaya başladım. Ama iyi öğrendim, kısa zamanda epey kaliteli bir ajans, o zamanki maaşımın neredeyse iki katına beni istedi. O zamanki patronuma durumu anlattım, "zaten senin elin dar müşteri gelmiyor, ben gitsem <diğer programcı> halleder" dedim, anlaştık.

Oradaki işlerimi jet hızıyla bitirdim, yeni ajansa geçtim, tam o sırada da ikinci kızım doğdu. Eski işyerimde iki aylık maaşım vardı, patronum "Zztri seni kolay bulamayız, sen şu 'borcu yoktur' kağıdını imzala, ben hesabına parayı yatırayım." dedi.

Yatırmadı. Bir cuma günü, karıma "süt çayı" diye tabir edilen çayı zar zor alıp, kirayı nasıl denkleştireceğimi düşünürken sinirimden ağladım. Google'a "türk hack" yazdım, buraya üye oldum. Uyumadan, sabaha kadar manuel sql injection, xss, symlink açığı nedir iyice öğrendim. Gereken ufak tefek progr*****ları, yapacağım eşşek şakası malzemelerini kodlayıp bir flashdiske aktardım.

Sabah alel acele evden çıkıp salaş bir internet cafe'ye gittim, önüme gelen siteyi kırıp zor farkedilecek ama rezil edecek şekilde siteleri değiştirdim. Eve geri döndüm, bu konuyu açtım, sonra da mutlu bir şekilde uyuyakaldım. Ondan sonraki bir kaç gün içinde, VPN nedir öğrendiğimden evimden, ofisten, rahat rahat sırayla adama ait bütün siteleri kırdım.

Allah'ın sopası.... var! Konya'nın hatırı sayılır ajanslarından birinin sahibi idi. Şimdi 300 liraya site yapan üfürükten bir ajans haline geldi, kimse güvenmiyor. Hala takipteyim, en son 1.5 sene kadar önce bir hadis bilgisi yarışması yapmaya kalktı, Allah affetsin yarışmanın birincisi Ebu Cehil, ikincisi de Ebu Leheb oldu. Şu anda düz html olduğundan kıramadığım bir sitesi var, dinamik element eklemeye tırsıyor.

Üşenmedim okudum. Tebrikler 👏👏👏👏

DUMPPER

Katılımcı Üye
19 Mar 2017
598
0
Facebook a şifre ile girilmesi
Sonra şifre çalm filan işte buralardayız

Security96

Kıdemli Üye
8 Eyl 2016
2,814
3
24
DARKWEB
1. ask.fm de beğeni hilesi ve şuanda dünyadaki 1. hesaba sahibim 10 milyon beğeni ile sitenin açığını buldum falan

tek fotoya 222k kastığım oldu bu işlere başlamdan önce gönderilere 100 beğeni kasmaya çaışıyordum nerden nereye

2. si sevdiğim kızı unutmak için kendimi buralara özellikle tor kısmına verdim uğraşıyoruz sonra da bağımlılık yaptı bırakamıyoruz :)

motionless37

Yeni üye
18 Mar 2018
15
0
5 yada 6.sınıftayım tablet almsıtım bı tane o tabelette oyunlara hıle yapmaya calısıyordum x mods game dıye bısey kesfetmıstım onla clash of clans oyununa bot atmıstım yanlıs hatırlamıyosam sonra gaza geldım becerınce facebookda cokm takılan bırıydım ozaman lar sevdıgım kızın facesını caldım baya bi uğraşarak ondan sonra hersey gelıstı zaten sımdı de yapıyoruz bişeyler işte :D

ardam01

Uzman üye
19 Ağu 2016
1,053
0
ADANA

Hocam yazınızı eğlenerek okudum sayfalarca yazsanız gene okurum

EndLoss12

Katılımcı Üye
15 Mar 2018
519
51
Youtube da Bilgisayara sızma videolarını gördüm ve ilgimi çekti İlk Darkcometi kullanmayı öğrendim sonra html e başladım ,css sonra programlama dilleri bu şekilde .

Nefretiniz elektiriğe dönüştürülebilseydi bütün dünyayı aydınlatırdı.

Nikola Tesla

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.