Çözüldü Skypede İp nasıl Gizlerim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

XxEFeKaNxX

Üye
19 Ağu 2017
68
0
Skypede Karşıdan İp adresimi alıp neti kesiyorlar
Skype ismimi sorguladıklarında İp adresimin cıkmaması
İçin Ne yapmlıyız Skypede İp nasıl Gizlerim Bu Konuda Aydınlatırsanız
Çok Hor geçer cümletten iyi geceler olsun...

Moderatör tarafında düzenlendi:

TheSoldier05

Kıdemli Üye
20 Ağu 2016
2,098
1
Toprak
Skypede Karşıdan İp adresimi alıp neti kesiyorlar
Skype ismimi sorguladıklarında İp adresimin cıkmaması
İçin Ne yapmlıyız Skypede İp nasıl Gizlerim Bu Konuda Aydınlatırsanız
Çok Hor geçer cümletten iyi geceler olsun...

Ve aleyküm selam.Forumda vardı bu konu başkan mobilim bi zahmet bi ip gizleme diye aratıver.Bulamazsan gören arkadaşlar yardımcı olacaktır. Şuanlık bi vpn kullanman yada modemi resetlemen işini görecektir.

Dèfacer

Kıdemli Üye
8 Ocak 2017
2,621
1
Aleyküm Selam..
Öncelikle Araçlar - > Seçenekler sekmesini açıyoruz ve açılan pencerede ayarlamırızı bu şekilde değiştiriyoruz.
Bu ayarları yaptığımızda arkadaş listemizde olsun yada olmasın herhangi bir kişi skype kullanıcı adımız yoluyla ip adresimize ulaşamaycaktır. Ama herhangi bir kişi ile çağrıda bulunursanız cmd yada resource monitor yoluyla ip adresinize ulaşabilir o yüzden dikkatli olmanızı öneririm,ayrıca skype üzerinden bilmediğiniz linklere de tıklamayınız.

XxEFeKaNxX

Üye
19 Ağu 2017
68
0
Dostum tşk ederim saol ilk fotodaki ayarı yapdım fakat bağlantı bölümde kişileri doğrudan bağlantı izin ver yok uPNp yi etkişdir yazıyor :)

Dèfacer

Kıdemli Üye
8 Ocak 2017
2,621
1
Dostum tşk ederim saol ilk fotodaki ayarı yapdım fakat bağlantı bölümde kişileri doğrudan bağlantı izin ver yok uPNp yi etkişdir yazıyor :)

Gizlilikten sonra gelişmiş butonuna tıklayıp oradan bağlantı seçeneğini işaretleyin.Orada bulunan kutucuklardan (upnp) yi etkinleştirin. Ve hemen altında bulunan yalnız kişilerin doğrudan bağlantı izni verin seçeneğini’de işaretleyip kaydedin.Daha sonra skype adresinizi en üstten kapatın ve yeniden başlatın.Bu şekilde skype ip adresiniz artık gizlendi..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.