SM ile Telefon Numarası Alma + Senaryo

Bangx

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
312
0
giphy.gif

Bu konuda sizlere Sosyal Mühendislik ile bir kişinin numarasını nasıl alabileceğinizi anlatacağım.

Öncelikle bu yöntemi platoniklere ithaf etmek istiyorum. :RpS_wub: Zaten konunu gidişatından sebebini anlarsınız.

Numarasını almak istediğimiz kişinin tüm hesaplarını aradık taradık hiçbir şekilde telefon numarasını bulamadık. Zaten bulsanız burada olmazdınız. Gidip kendisinden de isteyemiyoruz. Ne yapacağız? Yılmak yok, pes etmiyoruz ve Bangx'i takip ediyoruz.

A) Bilgi Toplama

1)Elimize bir kağıt alıp kişiyle ilgili bilgilerimizi yazıyoruz. Adı, yaşı, okul/iş, aile üyeleri, yakın arkadaşları vs.

2)Aile üyelerini araştırmaya başlıyoruz. Anne-babasının sosyal medya hesabı varsa önce onlara bakıyoruz. Biraz önce yaptığımız gibi kişisel bilgileri listeliyoruz. Yaşlı insanlar sosyal medyayı kullanmada pek iyi olmadıkları için çoğu zaman numaralarını gizlemeyi unutuyorlar. Bu bizim için bir avantaj olabilir.

3)Oradan da bulamadık diyelim. Kişinin veya ailesinin işyeri üzerinden bizi ona yönlendirebilecek bir kişinin numarasını buluyoruz. (Örneğin; profesör olan babanın numarasını üniversiteden alma, esnaf olan abinin dükkanının numarasını alma vs)

4)Son çare olarak internet üzerinden numara sorgulayan sitelere bakıyoruz (son çare dememin sebebi şuana kadar hiçbir şekilde bu siteler aracılığıyla olumlu sonuç alamamış olmam)

Bu adımlardan hangisi size daha uygun geliyorsa onunla başlayabilirsiniz ayrıca numara alabilmek için bildiğiniz başka yöntem varsa onu da uygulayabilirsiniz.

B) Harekete Geçme

Bu aşamaya kadar hiçbir aile üyesi veya yakın arkadaşının numarasını bulamadıysanız size sadece bir bardak soğuk su ikram edip geri kalan arkadaşlarla devam edeceğim.

Aileden birinin veya çok yakın bir arkadaşının numarasını aldıysak sıradaki adıma geçebiliriz.

1)Cesaretimizi toplayıp numarayı arıyoruz.

Not: Aradığımız kişiyle ilgi yeteri kadar bilgimiz olduğundan emin olmalıyız.

2) Daha sonra numarasını bulmak istediğimiz kişinin daha önce bizimle bu numaradan iletişime geçtiğini, bu nedenle onun numarası olduğunu sanarak aradığımızı söylüyoruz ve o kişinin numarasını istiyoruz.

İşte hepsi bu kadar. Biraz karışık olarak anlattığımız farkındayım. Bu nedenle bir kaç gün önce bu yöntemi uygulayarak nasıl numara aldığımı anlatayım.

-----------------------------------------------------------------------------​

Efe adında bir arkadaşı arıyordum. Numarasını hiçbir yerde bulamadım ve ortak arkadaşımızda olmadığı için bu yöntemi uygulamaya karar verdim. İnternette verdiği bir ilan sayesinde Efe'nin babasının numarasını aldım ve aradım.(kişilerin isimlerini değiştirdim)

+Alo Efe
-Aloo (amca sesi efekti)
+Pardon yanlış oldu sanırım. Ben Efe'yi aramıştım.
-Kimsiniz?
+Ben Mert, siz kimsiniz?
-(Mert kim be?) Ben Efe'nin babasıyım.
+Aaa Ahmet amca siz misiniz? (Kırk yıldır tanıyormuş havasıyla bunu yapmanız şart, en önemli nokta bu)
-Evet
+Kusura bakmayın ben Efe'nin numarası diye aramıştım. Bir yanlışlık oldu herhalde. Acaba efenin numarasını verebilir misiniz?
-(Ahmet amca Mert'i tanımamanın verdiği mahcubiyetle) Tamam Mert oğlum bekle.
Numarayı verir.
+Ahmet amca çok teşekkür ederim. Kusura bakma seni de rahatsız ettim. vs vs...

-----------------------------------------------------------------------------​

giphy.gif
Önemli Tavsiyeler

-Konuşabildiğiniz en kibar şekilde konuşun.

-Muhtemel sorulara karşı mutlaka cevap hazırlayın. Niye aradın, nerden tanıyorsun gibi

-Numarasını aldığınız kişinin sizi geri arama ihtimalini önlemek için globfone tarzı bir site kullanabilir ya da gizliden arayabilirsiniz.

- Son olarak şunu da belirtmek istiyorum. Eğer bir erkek, kızın babası veya abisinden numara isterse alma ihtimali düşer. Bu nedenle güvendiğiniz bir kızdan yardım istemeniz sizin için daha iyi olur.

Son düzenleme:

TürK.KuRdU

Kıdemli Üye
2 Nis 2016
3,986
2
'm
Güzel renki anlatım komik png gif ile daha da ilgi çektirebilir yazı tipi verilebilir kullanıcının okumasını istiyorsan :) aksi takdirde bunu okuyana kadar.. diyecekler olur. :) sadece öneri eline sağlık

23 Eyl 2016
106
0
bulunamadı
Hocam peki bi arkadaştan rica etsek de o da numarasını istediğimiz kişinin yanına gidip "Şarjım bitti de, rica etsem annemi/babamı vs arayabilir miyim?" diyip bizim numarayı arasa daha mı az güvenli olur ya da daha mı riskli olur ?

Bangx

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
312
0
Güzel renki anlatım komik png gif ile daha da ilgi çektirebilir yazı tipi verilebilir kullanıcının okumasını istiyorsan :) aksi takdirde bunu okuyana kadar.. diyecekler olur. :) sadece öneri eline sağlık

Hocam öneriniz için teşekkürler, eğer uygun bir resim bulursam ekleyeceğim.

Hocam peki bi arkadaştan rica etsek de o da numarasını istediğimiz kişinin yanına gidip "Şarjım bitti de, rica etsem annemi/babamı vs arayabilir miyim?" diyip bizim numarayı arasa daha mı az güvenli olur ya da daha mı riskli olur ?

Açıkçası işin riski konusunda kesin bir şey söyleyemeyeceğim. Karşıdaki kişi telefonunu vermeyi reddebilir.
Benim bu yöntemi kullanmamın sebebi numarasını almak istediğim kişiyle aynı şehirde yaşamıyor olmamdı.
Senin bahsettiğin yöntem de elbette denenebilir.

Son düzenleme:

ByBaggins

Kıdemli Üye
2 May 2016
2,347
1
Sadece adını biliyorum. Hiçbir sosyal medya hesabı yok. Yurt dışında yaşıyor. Numarasını bilmiyorum. :( :( :( Lokman Hekim gelse dermansız benimki :( Her neyse ellerine sağlık dostum. :)

Bangx

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
312
0
Sadece adını biliyorum. Hiçbir sosyal medya hesabı yok. Yurt dışında yaşıyor. Numarasını bilmiyorum. :( :( :( Lokman Hekim gelse dermansız benimki :( Her neyse ellerine sağlık dostum. :)

O kadar umutsuz olmayın bence. Mutlaka bir yol çıkar karşınıza.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.