SMF Forum tema çalma (Telif Hakları)

15 Eyl 2018
67
1
Merhabalar, ben bir smf forum teması tasarladım bu temayı 100 tl den satışa koydum ve birisi temayı aldı 100tlye aldı ardından bu kişi temayı 1-2 kişiye 50 40 tl ye satmış ve şuanda aktif olarak kullanıyorlar ben bu kişilere telif hakları sebebiyle dava açsam scripti 40-50 ye alıp kullananada 50 tlye benim temamı satanıda şikayet etsem sonuç tahmininizce ne olur?
Temamı 100tl alıp 40-50 tl ye millete satana ne olur?
Temamı 40-50 tl satandan farklı kişiler alıp sitesinde kullanana ne olur?
Bu 2 şeye dava açmayı düşünüyorum sonuçlar ve cezası ne olur sizce?

Son düzenleme:

certu3

Uzman üye
30 Tem 2017
1,901
0
SMSMOBİLONAY
Dostum alan senin teman olduğunu nereden bilebilir onlara neden dava açıyorsun ?
Dava açacaksan zaten dava masrafı artı olarak da dava ileri alınırsa onun için de para veriyorsun yani 100 tl için çok masraf.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.