Social Enginenering Toolkit Aracı İle Keylogger Oluşturma "DAKE"

DakeTR

Yeni üye
4 Ağu 2019
23
2
Bugün sizlerle Kali Linux işletim sistemi ile yüklü olarak gelen Social Enginenering Toolkit aracı ile Keylogger oluşturacağız.
Bugün sizlerle Kali Linux işletim sistemi ile yüklü gelen Social Enginenering Toolkit aracı ile "KEYLOGGER" oluşturmayı göstereceğim.
Arama bölümüne şu şekilde yazarak Tool'a ulaşabilirsiniz. :
JMsl8I.png

Ya da kısa yoldan terminalimize "SETOOLKİT" yazarak da ulaşılabilir.
JMBjl1.png
Toolumuzu çalıştırdıktan sonra karşımıza böyle bir sahne gelecek değerli arkadaşlarım.
JMs8g1.png

1. Seçeneği seçeceğimizden terminalimize "1" yazıyoruz.
JMBjl1.png
Ardından Karşımıza tekrardan "10" tane seçenek çıkacaktır.
JMsUDU.png

Biz "9." seçeneği seçeceğimizden terminalimize "9" yazıyoruz.
JMBjl1.png

JMs25o.png

Karşımıza tekrardan 4 tane seçenek gelecek ve biz "Powershell Alphanumeric Shellcode İnjector" seçeneğini seçeceğiz.
JMBjl1.png

Buradan sonra bizden LHOST ve Port isteyecektir. Yeni bir terminal açacak "ifconfig" komutunu kullanarak ip adresinizi kopyalayın.
Şu şekilde isteyecektir ;
JMsK0j.png

JMBjl1.png

Sizden istenilen bilgileri (LHOST & Port) yazdıktan sonra "ENTER" tuşuna basınız.
JMBjl1.png

Terminalinize aşağıdaki gibi yazılar gelecektir. Kırmızı ile işaretlediğim yerde keyloggerımızın kayıt olduğu yer yazmaktadır. Verilen adrese giderek göz atınız. Eğer keylogger ".txt" şeklinde kayıt edilmişse ".bat" şeklinde düzeltiniz.
JMsWbH.png

Ardından Keyloggerımızı dinlemek için size seçenek sunacak. Buna "yes" demelisiniz.
Kurban Keyloggerı yedi diyelim.. Aşağıdaki komutlar ile kurbanın bilgisayarını dinleyebilirsiniz.
sessions -i : Kurban listesini gösterir.
sessions -i 1 : 1. kurbanı seçer.
sysinfo: Kurbanın sistem bilgisini gösterir.
keyscan_start : Keyloggerı aktif eder.
keyscan_dump: Keyloggerın topladığı bilgileri terminalinize çeker.
Bu konular ile ilgilenen arkadaşlarıma elimden geldiğince açık ve basit bir şekilde anlatmaya çalıştım. Siz de bana eksiklerimi söyleyerek yardım edebilirsiniz. Eğer işinize yaradıysa "teşekkür" butonuna basarak destek olabilirsiniz. Bir sonraki konuda görüşmek üzere... "-DAKE"
JMDG8R.jpg

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.