Sony akıllı telefona root atma

ghostplayer

Katılımcı Üye
14 May 2016
446
0
YERALTI
2 haftadan beri araştırıyorum ama kesin bir kanıt göremedim kendim sony xperia xa telefonu kullanıyorum bundan öncekş telefonlarımda başarılı bir şekilde root atıyordum ama bu telefon için araştırdım fakat bulamadım anlayan ve yardımcı ediceklere şimdiden teşekkürler..

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
592
2 haftadan beri araştırıyorum ama kesin bir kanıt göremedim kendim sony xperia xa telefonu kullanıyorum bundan öncekş telefonlarımda başarılı bir şekilde root atıyordum ama bu telefon için araştırdım fakat bulamadım anlayan ve yardımcı ediceklere şimdiden teşekkürler..

Merhaba değerli üyemiz sony markasının hangi modeli olduğunu konuya editlerseniz size yardımcı olurken daha detaylı bilgi verebiliriz.

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
592
Merhaba,sony xperia xa

1. Boot Loader'ın kilidini AÇIN. (BURADA Anlatılmıştır) Açtığınızda cihazınızın garanti dışı kalacagını ve cihazın DRM'sini geçeceksiniz ve fotoğraf çekerken düşük ışıkta X-Reality ve görüntü optimizasyonunu kaybedeceksiniz.

2. DRM anahtarlarınızı (TA yedekleme) şu kılavuza uyarak kaydedebilirsiniz

ÖNCE bunu yapmak zorundasın açılış yükleyicisinin kilidini açtığınızda, eski bir Marshmallow yazılımına indirmeniz gerekiyor; şimdilik yedeklemenizi Root kurup geri yükleyemezsiniz.

3. Telefonunuzu yeniden kilitleyebilir ve bir yedekleme varsa ama Root ve kurtarma kaybedersen, DRM'yi geri yükleyecektir.

4. Önyükleyicinizin kilidini
açmanız cihazın silinmesine neden olacaktır (fabrika varsayılanına sıfırlama)

5. Telefonunuzda gizli dosyalar varsa, önyükleyicinizin kilidini açmayın, telefonunuz kilitli olduğu sürece verileriniz resmen
güvenlidir.

6. Bu kılavuzu izlemeden önce kişisel verilerinizin tam bir yedeklemesini yapın.

Yöntem

1. Önyükleyicinin kilidini açıp açmadığınızı, devam etmek için gerekli olup olmadığını öğrenin. Aşağıdakileri yazın: * # * # 7378423 # * # * sonra Servis bilgisi ---> Yapılandırma ---> "Bootloader kilidinin açık olduğundan emin olun: Evet" seçeneğini seçin.Bu noktada, telefonun No (Hayır) veya ekrandaki herhangi bir cevap varsa, rootolarak bağlanmanız imkansız olacaktır.

2. XA Ultra ADB ve Fastboot sürücülerini indirin: BURADA

3. Windows için tümleşik Xperifirm 0.9.23.2 ile FLASHTOOL'u indirin , bunu
önyükleyicinizin kilidini açmak için de kullanabilirsiniz
FLASHTOOL'UN ESKİ ŞEKLİNİ KULLANMAYIN VE FİRMA KAZANIMLARINI BÜTÜNLEŞEN XPERIFIRM'DAN İNDİRİN. BURADA

4. Bootloaderı açın. BURADA

5. Telefonunuz için uygun dosyaları indirin:

Magisk Yöneticisi apk paketi: BURADA
XA Tek Sim ve Çift Sim için:

TWRP : BURADA

Önyükleme: BURADA

6. Telefonu kapatın ve SADECE "BOOT_DELIVERY"
Flashtool ile Marshmallow bellenimi (diğer tüm bölümleri hariç tutun ), yalnızca "İçerik" sütununda "boot_delivery.xml" görmeniz gerekir .

7. Telefonu tekrar kapatın ve telefonu Fastboot moduna girin (güç kapalıyken Vol + tuşunu basılı tutun ve telefonu takın). Ledli mavi olmalı.

8. İndirilen önyükleme ve kurtarma işlemini "C: \ Flashtool \ x10flasher_lib" klasörüne kopyalayın ve bilgisayarınız dosya uzantılarını göstermek üzere ayarlanmamışsa onları
sonunda .img olmadan remane edin, boot.img ve recovery.img olarak yeniden adlandırın .

9. Flash kurtarma ve önyükleme "fastboot flash önyükleme boot.img" ve "fastboot flash recovery recovery.img" komutları ve daha sonra bunları silmek.

10. Telefonun fişini çekin, "Vol-" ve "Power" düğmelerini basılı tutun. Telefon titreştikten sonra tüm düğmeleri serbest bırakın.

11. TWRP kurtarma içindesiniz, şifre isteminde "İptal" e basın

12. Bir sonraki ekranda "İzin vermek için hızlıca kaydır" düğmesine basın.

13. TWRP yedeklerini / veri bölümünün erişimlerini geri yüklemek için dahili şifrelemeyi kaldırmak için "userdata" bölümünü biçimlendirin, "silin" e gidin ve "format verileri" ne hafifçe vurun. Bunu yapmazsanız, telefonunuz
Xperia logosunda bootloop yapar. Kişisel verilerinizi daha önce yedeklemeyi unutmayın !!

14. Android'e yeniden başlatın (yaklaşık 10 dakika sürer) Giriş ekranında oluncaya kadar talimatları uygulayın.

15. Verilen bağlantıdan Magisk Manager apk paketini kurun, daha önce güvenlik menüsünde "Bilinmeyen kaynakları" etkinleştirmeniz gerekir.

16. Magisk Yöneticisi'ni açın ve alttaki "İndir" düğmesine dokunun, karşıdan yükleme tamamlandığını görene kadar bekleyin ve kurtarma için yeniden başlatın.

17. "Yükle" ye gidin ve "Magisk-vX.XX.zip" i seçin

18. Telefonu yeniden başlatın.

19. Telefonunuz Rootlanmıştır.

Sonuç

Bu adımlardan sonra telefonunuz Rootlu olmalı ve sisteme Root erişim hakkına sahip olabilirsiniz. Xperia XA Ultra'ya Root atma, Single Sim ve Dual Sim üzerinde çalıştığı onaylandı.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.