Sosyal medya kapatmak suçmu?

maskedelisi

Katılımcı Üye
16 Mar 2018
475
0
Ev
Merhaba THT ailesi bir sorum olacak acaba sosyal medya hesabı kapatmak suçmudur yani sonuçta sosyal medya bugundan kaynaklanan bir sorun olduğunu düşünüyorum bilgisi olanlar yardım

B U N Y

Üye
9 May 2019
214
2
Black Hole
Suç ama kimse taklit attığı hesabı bulamaz. Tabi işin bittikten sonra her şeyi kaldırırsan. Ayrıca ülkemizde siber suçlar vahim durumda hiç bir yer ile bağlantıları yok. İp ni bulmaları zaten aşırı uç bir nokta. ve korkmana gerek yok. Piyasada milyonluk hesaplara tikli ile taklit basıp bas bas bağırarak gezen adamlar hâlâ dışarda.

Odunology

Yeni üye
21 Haz 2019
50
8
Ben Yeni Kayıt Oldum benim düşüncem şöyle farklı farklı kapatma formları vardır. Eğer sahte kimlik,fotoğraf,ölü raporu vb. kişisel yaptırımlarda bulunursanız.Suç sayılmaktadır.

Kajuyo

Yeni üye
21 May 2019
11
0
"Bir bilişim sistemindeki verileri bozan, yok eden, değiştiren veya erişilmez kılan, sisteme veri yerleştiren, var olan verileri başka bir yere gönderen kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır (TCK m.244/2)."

TCK 244 maddesine göre verileri yok etmek veya değiştirmek suçundan yargılanabilirsiniz. Suç değil diyen arkadaşlara şiddetle duyurulur !!!

Son düzenleme:

ByKutup

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
545
1
Rusya
Merhabalar Hesab Kapatmak herhangi bir suc teşkil etmez lakin Karsi taraf dava acarsa Ve Kimin kapattigi ogrenilirse biraz basin agrir ama ogrenmesi imkansiz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.