sosyal mühendislik ve hack bir AN'IM :D

Lykian

Üye
12 Mar 2016
189
0
everywhere
bizim lisede 3- 5 kişi geldi ve e-okulu hackleme konusunu actı... ben imkansız olacagını düşündüm ama sınıfta saygın bi kişi oldugum içn bana geldiklerini hemen kavradım tabi gelen kişiler sigara içki gibi alıskanlıklara sahip pislik kişilerdi.
bana diyolarki gel hocayı kandıralım ve eokul sifresine yazarken bakıp notları degiştirelim. neden ben çünkü ben baskandım ve hocalar bana güveniyodu :RpS_thumbup:
önce kabul etmedim. bana bayagı kızmıslardı hatta tehtid falan ettiler ama boştu hepsi
bende 1 -2 hafta sonra kendi kendime düşünüp olabilir aslında diye gittim çocuklara söyledim anlattım
SOSYAL MÜHENDİSLİK KISMI
önce yaptıgım bir keyloggerı hocanın epostasına bir video ile atım tabi video bozuktu. sonra sınıfa girdiginde hocaya "size gönderdigim video yu izledinizmi?" diye sordum hoca videoyu acmaya calıstı ve acamadı dogal olarak ve bende gittim epostadaki uzantısız keyloggerı calıstırdım tabi videoyuda actım benim oldugumun anlasılmaması için:D
virus programlarının yakalayamacagına emindim cünkü keylogger sadece klavyeden girilen tusları bildigim bir yere kaydediyordu pc de herhangi bi degişiklik yapmıyodu... tabi dogal olarak pc yi daha sonra yine almalıydım şifreyi görebilmek için keyloggerı calıstırdım ve videoyu actım sınıfa izlettik ve kapattım bu kadar. sonra hoca sifreyi yazması yeterliydi herhangi bi zamanda

nasıl aldıgıma gelecek olursak. okula bir tane wifi götürdüm. 50 gbkotalı, dar bir alanda kapsayacak bir wifi en cok 3-4 sınıf ötesini kapsıyor yani hoca sınıfta olmalı yada bn ögretmenler odasını yakınında (TEHLİKE) neyse hoca sınıfa geldi tabi bende biraz yalakalık yaptım pcmi cıkarıp hint filmlerinden ghajini yi izlemeye basladık ki tühh sarjım bitti hocaya sordum "PC nizi verinde bende internet var izleyelim diye" ee tabi bende saygın biriyim sınıfta, kendide filmi izlemek istedigi için kabul etti tabii. ben pc mi sarja taktım diger sınıfta hocanın pc sini de filmi açmak için aldım ve actım ama acarken dosya paylasımlarından admin sharesini acık bıraktım. Ve pc yi yansı cihazına baglayıp film keyfine devam. bu yaptıgım iş cok kısa surdugu için bunu yontemi kullandım.

neyse sonra zil caldı dısarı kimse cıkmadı çünkü film bayağı güzeldi bende hocadan tüm sınıfa kantinden cips falan almak için izin istedim. hocada benle braber cıktı önce kortum ama hoca ögretmenler odasına gitti. bu işime geldi bende cipsleri alıp kendi pc min basına gectim yan sınıfta...

HACK KISMI GELİYOR:D
sonra cmd den agdaki pcleri görmek için net view yazıp hocanın pc adını ögrendim zaten biliyordum ama işimi garantiye alayım dedim çünkü wifi şifresizdi ve simdiden 3 yabancı pc baglanmıstı (hepsi hoca :D) ögrendikten sonra agdaki paylasılan dosyalara girmek yeterli oldu. hocanın c: ve d: diskini benim pcmdeki bir usb gibi kullanabilirm artık yapmam gereken tek sey sifrenin oldugu dosyayı almak oldu:D ama onunla kalmadım ve film bitene kadar tum resim video ve ders notlarını tümm bilgileri aldım çünkü eokula girerken sadece şifre sorup sormadını bilmiyordum ne olur ne olmaz hepsini aldım... olay sonrasında bayagı eglendik tabii:D

bu kadar... şifreyi aldık ama eokula giriş yapmadım riskliydi ip den dolayı bende cocuklara şifreyi aldımı söyledim ve cocuklara verdim şifreyi onlar evine gitti hepsi beraber ben internete tabi birkaç gün sonra e okula girip notları degiştirmişler hemde kendi evlerinde (aptallar) bende internete gittigimde notları kontroll ettim ve hocanın sınıftaki çoğu kişi nin notlarını degiştirdim hatta hepsinin 5-15 puan arası degistirdim... benim dersler iyi idi ama bazı arkadaslarımınkinde (kız:RpS_drool:) biraz daha fazla degişiklik yaptım belli olmayacak sekilde...

işte bukadar sonradan o çocuklar yakalandı ve atıldı daha dogrusu 2 kişi atıldı (4 kişiydiler) yakalanma sebebi ise cok bariz bir sekilde kendi notlarını yukseltmeleri imiş ip adresleri 1 ay sonra ögrenildi emniyete falan da götürdüler.
bense tereyagından kıl çeker gibi sıyrıldım olaydan
ha cocuklara acımadınmı dersen acımadım çünkü yasamayı bile haketmeyen tiplerdi...

Lykian

Üye
12 Mar 2016
189
0
everywhere
yok yok yanlıs anladın trojan yok programda zaten ben sadece video acarken yaptıgım uygulamayı calıstırmam gerekti ve sadece bi kere calıstırdıgında program kendisini silene kadar acık kalıyordu yani kendisini silene kadar klavyeden girilenleri bi yere kaydediyordu o kadar bunu sadece hoca için yapmıstım

sonrada 2. defa pc yi elime alıp programı kapatıp dosyayı almam yeterli oldu şifre için :d onu da ghajını izlerken yaptım

100leech

Üye
11 Haz 2016
229
0
yok yok yanlıs anladın trojan yok programda zaten ben sadece video acarken yaptıgım uygulamayı calıstırmam gerekti ve sadece bi kere calıstırdıgında program kendisini silene kadar acık kalıyordu yani kendisini silene kadar klavyeden girilenleri bi yere kaydediyordu o kadar bunu sadece hoca için yapmıstım

sonrada 2. defa pc yi elime alıp programı kapatıp dosyayı almam yeterli oldu şifre için :d onu da ghajını izlerken yaptım

Program link pls

DaRkCheRRy

Üye
5 Nis 2016
215
1
Tokyo
Bu formdaki insanlardan 10/8 i bu hikayenin ve aşamaların tutarsız olduğunu farkedicek kapasiteye sahip olduğunu düşünüyorum...

Lykian

Üye
12 Mar 2016
189
0
everywhere
abi cim şimdi elektrikler kesildi yorumları yeni okuyorumda sanki cok zor bişeymiş gibi yorum yapmıssınız tutarsız falan inanmıyormusunuz?? yalan söyleyecekte degilim
kendi beni çokseven bir hocamın bilgisayarına biraz oyun yaparak admin sharesini actım ve onun pc sini agdaki pclere acık hale getirdim bu kadar

yaptıgım programa gelince c# ile yapmıstım okuldan atıldıgım için pc me el koydular ve tum calısmalarım laptop da kaldı okula ayrılma işlemlerinin tamamlanması için gittigimde pc yi çalıp okulun sitesini hackleyip ankaradan ayrılacagım. ve normal bir bilgisayar muhendisliği bölümüne giderim artık...basım cok agrıdı zaten bu aralar...

Lykian

Üye
12 Mar 2016
189
0
everywhere
bu arada bu olay lisede gecti ve hepsi gercek büyütecek bir hack olayı degil ama gercek sadece cmd ve basit bir c#uygulaması kullandım...

link isteyenler için suan elimden bişey gelmez tüm calısmalarım okulda kaldı

bRae

Üye
29 Tem 2016
188
0
abi cim şimdi elektrikler kesildi yorumları yeni okuyorumda sanki cok zor bişeymiş gibi yorum yapmıssınız tutarsız falan inanmıyormusunuz?? yalan söyleyecekte degilim
kendi beni çokseven bir hocamın bilgisayarına biraz oyun yaparak admin sharesini actım ve onun pc sini agdaki pclere acık hale getirdim bu kadar

yaptıgım programa gelince c# ile yapmıstım okuldan atıldıgım için pc me el koydular ve tum calısmalarım laptop da kaldı okula ayrılma işlemlerinin tamamlanması için gittigimde pc yi çalıp okulun sitesini hackleyip ankaradan ayrılacagım. ve normal bir bilgisayar muhendisliği bölümüne giderim artık...basım cok agrıdı zaten bu aralar...

Bi yazdığın bi yazdığını tutmuyor.

Sd1eewDEWG156d

Kıdemli Üye
26 Nis 2013
2,406
0
İsterse yalan olsun isterse doğru olsun gerçekten güzel yazmış ellerine sağlık. Aslında keylogger ile videoyu birleştirip videoyu açtığında programda arka planda çalışmaya başlardı. Neyse bir daha ki sefere artık :D

Lykian

Üye
12 Mar 2016
189
0
everywhere
İsterse yalan olsun isterse doğru olsun gerçekten güzel yazmış ellerine sağlık. Aslında keylogger ile videoyu birleştirip videoyu açtığında programda arka planda çalışmaya başlardı. Neyse bir daha ki sefere artık :D

bu anım yalan degil ama keske bu konuyu acmasaydım bu kadar önyargılı olabileceklerini düşünmemiştim üyelerimizin neyse birazdan herseyi yazıcagım inşallah inanırlar napıym:(((

o zamanlar birlestirmeyi bilmiyordum zaten cok uzun surmustu yapmam şimdi dahada geliştirdim tabii

Lykian

Üye
12 Mar 2016
189
0
everywhere
konuyu anlamayanlar için daha basit anlatayım
bu benim liseden bir anım dı

önce karsı pcye bir program attım program klavyeden girilenleri bir log da tutuyordu ve pc de bir yere kaydediyordu keyloggerım bu idi

bu log dosyasına ulasmak içinde karsı pc ile aynı aga baglandım ve adminshare si acık oldugu için karsı pc deki tüm dosyalara erişebildim ve log dosyasını aldım tabi şifreyide... sonrada eokula giriş yapıp not düzelttim biraz okadar

bu arada suanda bilgisayar muhendisliği 4.sınıftayım ve okuldan atıldım 3000 kişi ile beraber, bilgisayarıma okul tarafından el koyuldu ve ben tatile girdim o yuzden bütün yaptıgım calısmalar dosyalar resimler videolar hepsi okulun el koydugu pc'mde yani okuldan sadece ben gelebildim

pc mi geri alabilirsem programı paylasırım alamassamda bastan baslıcagım tum calısmalarıma ...

butun bunları anlatınca zevki cıkmaz diye düşünmüştüm anımın onun için yazmamıstım özür dilerim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.