spu_storage.bin şeklinde dosya buldum nereden yüklenmiş olabilir?

tayoshi

Yeni üye
21 Tem 2019
49
3
Nereye
merhaba arkadaşlar pcyi incelerken system32 de böyle bir dosyaya denk geldim dün yüklenmiş ben sadece oyun oynayıp çıkıyorum bu dosya nerden gelmiş olabilir bilgisi olan varsa yazabilirmi teşekkürler

The VODKA

Uzman üye
8 Haz 2022
1,328
919
merhaba arkadaşlar pcyi incelerken system32 de böyle bir dosyaya denk geldim dün yüklenmiş ben sadece oyun oynayıp çıkıyorum bu dosya nerden gelmiş olabilir bilgisi olan varsa yazabilirmi teşekkürler
System32.exe, madeni para madenci virüsü tarafından oluşturulan kötü amaçlı bir işlemdir. Daha önce de belirttiğim gibi, System32.exe bir madeni para madenciliği virüsüdür. Yürütme dosyasının adları farklı olabilir, ancak sonuçları genellikle aynıdır.
Alıntı

tayoshi

Yeni üye
21 Tem 2019
49
3
Nereye
System32.exe, madeni para madenci virüsü tarafından oluşturulan kötü amaçlı bir işlemdir. Daha önce de belirttiğim gibi, System32.exe bir madeni para madenciliği virüsüdür. Yürütme dosyasının adları farklı olabilir, ancak sonuçları genellikle aynıdır.
Alıntı
Hocam virustotale koydum ama virüssüz cıktı nasıl sileceğim bunu

tayoshi

Yeni üye
21 Tem 2019
49
3
Nereye
Eğer virüs total virüssüz diyorsa enfekte olmamış bir dosyadır. Bir sorun çıkarmaz. Ayrıca WireShark gibi araçlarla ağ trafiği analizinde bulunarak da virüs olup olmadığını anlayabilirsiniz. İyi günler, iyi forumlar dilerim.
Hocam wireshark kullanmadım ama kaspersky ksrt malwarebytes adwcleaner kullandım ve sadece adwcleanerda pup.Adware.Heuristic diye bişey buldu karantinaya attım sildim bu bulduğu dosya o dosyamıydı acaba

'Gustavo

Nature Cannot Be Controlled
12 Tem 2014
95
24
Eğer virüs total virüssüz diyorsa enfekte olmamış bir dosyadır. Bir sorun çıkarmaz. Ayrıca WireShark gibi araçlarla ağ trafiği analizinde bulunarak da virüs olup olmadığını anlayabilirsiniz. İyi günler, iyi forumlar dilerim.
Hocam çok iyi bir fudlanmış dosyada olabilir. Virüs total her zaman doğru sonucu veremeyebilir. Virüs olacağını düşünmüyorum genellikle bu tür dosyalar amd işlemci kullanılan bilgisayarlarda gözüküyor.

'Gustavo

Nature Cannot Be Controlled
12 Tem 2014
95
24
hocam amd fx var heralde dediginiz gibi olabilir
Sisteminizi sürekli olarak güncel tutun. Antivirüs ve işletim sisteminizin güncellemelerini sürekli olarak yapınız. Ekstra olarak antivirsünüz üzerinden şüpheli dosyaları merkez ile paylaşın böylelikle dosyalarınız analiz edilir herhangi bir şüpheli durum algılandığı takdirde dosyalarınız havuz sistemi ile paylaşılır. İyi forumlar dilerim.

tayoshi

Yeni üye
21 Tem 2019
49
3
Nereye
Sisteminizi sürekli olarak güncel tutun. Antivirüs ve işletim sisteminizin güncellemelerini sürekli olarak yapınız. Ekstra olarak antivirsünüz üzerinden şüpheli dosyaları merkez ile paylaşın böylelikle dosyalarınız analiz edilir herhangi bir şüpheli durum algılandığı takdirde dosyalarınız havuz sistemi ile paylaşılır. İyi forumlar dilerim.
sagolun hocam endiselenmeme gerek kalmadı degilmi bu dosya icin

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.