Sql acigi yararlanilirak yapailan saldiri

CAME-DAVE

Yeni üye
13 Haz 2022
20
5
Arkadaşlar merhaba tht de gördüğüm bi yazıda "Dr.Web CureIt! — download free anti-virus! Cure viruses, Best free anti-virus scanner!" bu sitenin ermenistan sitesi ve sql açığı olduğunu okudum ve saldırıya geçtim saldiri başarısız oldu ve içime bi kuşku düştü başıma birşey gelirmi sizce. Bunu yaparken vpnim açıktı

Arkadaşlar merhaba tht de gördüğüm bi yazıda "Dr.Web CureIt! — download free anti-virus! Cure viruses, Best free anti-virus scanner!" bu sitenin ermenistan sitesi ve sql açığı olduğunu okudum ve saldırıya geçtim saldiri başarısız oldu ve içime bi kuşku düştü başıma birşey gelirmi sizce. Bunu yaparken vpnim açıktı
Bide yanlışlıkla github in sqlmap linkine de sal injection yaptım başlamadan tam, bitirdim sorun olur mu ?

olympos_

Katılımcı Üye
3 Nis 2022
554
1
163

Bide yanlışlıkla github in sqlmap linkine de sal injection yaptım başlamadan tam, bitirdim sorun olur mu ?
Türk siteleri ve büyük siteler dışında çok bir sorun olacağını sanmıyorum mesela ben bilgi toplama aşamasında vpn kullanırım iş sql injection a geldiği zaman vpn yi kapatırım şifreleri elde ettikten sonra tekrar açarım vpn yi ve daha şu zamana kadar bir sorun yaşamadım

Daeky

Uzman üye
16 Nis 2022
1,143
23
966
23
BJK
Dr web Bir Rus kökenli antivirüs firmasıdır Ermenistan la alakası yok /bide şu var VPN kullanarak gerçekten Anonym olduğunu zanneden kişiler var seni basit bir webrtc ile bile gerçek ip adresini GPS tabanlı ip adresini yani tespit ederler siteye normal bir şekilde girdigin andan itibaren bile ip sahtekarlığı işe yaramaz /Dr web dünyadaki en iyi 15 antivirüs içerisinde o siteler vb.. Oswap top 10 vulnerabilities açıklarına göre güvenlik önlemleri alınıyor o listedede SQL İnjection 1.sırada yani pek olacagını zannetmiyorum .

SecurityFaTHeR

Uzman üye
4 Şub 2022
1,318
6
359

başarısızsa sorun yok zaten siteden veri bile çekememişsin hocam sorun yok kafanızı rahat olun bende ilk sql injection yapacağımda polis sitesine yapmıştım ve o gece uyuyamamıştım tabiki başarısız olmuştum

Son düzenleme:

highfly

Katılımcı Üye
11 Nis 2021
410
3
306
gugava nzı HashlendiÇzünBklm

Marhaba değerli üye,
siz saldırı eyleminde bulundunuz ama siteye zarar vermediniz bu durumda o site sizden şikayetçi olmaz çünkü ona hiçbir şekilde zarar vermemişsin

vpn konusuna gelince vpn' lere güvenmeyin vpnler sizi satıp ıp adreslerinizi değiştirmemiş olabilir bu yüzden her saldırı yapacağınızda ıp adresinizi değiştirdiğinizden emin olun.
(eğer bir siteye ciddi bir zarar verir iseniz site sizden şikayetçi olduğunda çok güvenilir bir vpn olsa bile polisler sizi bulur) detayları formumuzda mevcuttur.

İyi forumlar.

CAME-DAVE

Yeni üye
13 Haz 2022
20
5
Dr web Bir Rus kökenli antivirüs firmasıdır Ermenistan la alakası yok /bide şu var VPN kullanarak gerçekten Anonym olduğunu zanneden kişiler var seni basit bir webrtc ile bile gerçek ip adresini GPS tabanlı ip adresini yani tespit ederler siteye normal bir şekilde girdigin andan itibaren bile ip sahtekarlığı işe yaramaz /Dr web dünyadaki en iyi 15 antivirüs içerisinde o siteler vb.. Oswap top 10 vulnerabilities açıklarına göre güvenlik önlemleri alınıyor o listedede SQL İnjection 1.sırada yani pek olacagını zannetmiyorum .
Yani herhangi bi sorun olur mu. Bide vpn in bi gizlilik sağlamadığını bende biliyorum sadece beni bulmalarının zorlaşacağını yani vpn firmasıyla ileşitim sürecinin uzun olacağından ve uğraşılması gereken bisi olduğundan dolayı kullanmıştım

başarısızsa sorun yok zaten siteden veri bile çekememişsin hocam sorun yok kafanızı rahat olun bende ilk sql injection yapacağımda polis sitesine yapmıştım ve o gece uyuyamamıştım
Abi çok teşekkür ederim icime su serpildi resmen ve bende dün gece uyuyamadım. Abi sqlmap te bikac devam sorusu soruldu hepsine y veya c yazdım sonra hicbir injection da olmadı hepsinin sonunda ending yazdı, yani bu başarısızlık anlamına geliyor değil mi yoksa polisleri bekleyeyim mı?

Merhabalar Öncelikle Hangi Vpn Yi Kullandiniz
Thunder vpn

Türk siteleri ve büyük siteler dışında çok bir sorun olacağını sanmıyorum mesela ben bilgi toplama aşamasında vpn kullanırım iş sql injection a geldiği zaman vpn yi kapatırım şifreleri elde ettikten sonra tekrar açarım vpn yi ve daha şu zamana kadar bir sorun yaşamadım
Abi çok teşekkür ederim çok saol çok rahatladım

SecurityFaTHeR

Uzman üye
4 Şub 2022
1,318
6
359
Abi çok teşekkür ederim icime su serpildi resmen ve bende dün gece uyuyamadım. Abi sqlmap te bikac devam sorusu soruldu hepsine y veya c yazdım sonra hicbir injection da olmadı hepsinin sonunda ending yazdı, yani bu başarısızlık anlamına geliyor değil mi yoksa polisleri bekleyeyim mı?
Zaten birşey olmamış yani sızamamış yüksek ihtimalle https link üzerinden denedin bağlantı şifreli olduğu için birşey olmadı y desen bile orda sarı uyarı olarak heuristic not be injectable yazarsa sql injection yok demektir ama bazen bulduğuda oluyor sen hiç korkma birşey olmaz

'GHOST

Uzman üye
31 Mar 2022
1,387
12
568

Merhaba değerli forum üyesi;

VPN yerine anonim sunuculardan sağlanan TOR ağını kullanmanı tavsiye ederim .

'GHOST

Uzman üye
31 Mar 2022
1,387
12
568
ilaveten vpn + tor olabilur çünkü node lara bağlanırken ordan bulamazlarmı hocam onu önlemek için

Evet , aslında TOR kendi başına yeter en iyi gizliliği sağlar ve dediğin gibi vpn ile beraber kullanılabilir bu şekilde internet servis baglayicilati sizin VPN kullandığınızı tespit etse dahi TOR ağını kullandığınızı tespit edemez .

CAME-DAVE

Yeni üye
13 Haz 2022
20
5
Zaten birşey olmamış yani sızamamış yüksek ihtimalle https link üzerinden denedin bağlantı şifreli olduğu için birşey olmadı y desen bile orda sarı uyarı olarak heuristic not be injectable yazarsa sql injection yok demektir ama bazen bulduğuda oluyor sen hiç korkma birşey olmaz
Abi tekrar tekrar teşekkür ederim çok saol.

Marhaba değerli üye,
siz saldırı eyleminde bulundunuz ama siteye zarar vermediniz bu durumda o site sizden şikayetçi olmaz çünkü ona hiçbir şekilde zarar vermemişsin

vpn konusuna gelince vpn' lere güvenmeyin vpnler sizi satıp ıp adreslerinizi değiştirmemiş olabilir bu yüzden her saldırı yapacağınızda ıp adresinizi değiştirdiğinizden emin olun.
(eğer bir siteye ciddi bir zarar verir iseniz site sizden şikayetçi olduğunda çok güvenilir bir vpn olsa bile polisler sizi bulur) detayları formumuzda mevcuttur.

İyi forumlar.
Çok Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için yazi beyaz göründüğü için görememiştim kusura bakmayın cevabim geç oldu bu yüzden

Evet , aslında TOR kendi başına yeter en iyi gizliliği sağlar ve dediğin gibi vpn ile beraber kullanılabilir bu şekilde internet servis baglayicilati sizin VPN kullandığınızı tespit etse dahi TOR ağını kullandığınızı tespit edemez .
Çok saolun, teşekkür ederim bilgilendirmeniz için

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.