Ssd ile disk alanı aynı mıdır

aspetto

Uzman üye
21 Ağu 2017
1,235
10
6
Amerika
Minimum 1GB Ramli Ubuntu 16 ve üzeri sunucu.
20 GB ve üstü HDD veya SSD. Sistem default olarak 10GB'yı geçiyor kapladığı alan.
Ücretsiz mail serverleri veya günlük üye sayınız 100-200 ü geçiyorsa Amazon SES kullanabilirsiniz.

Bu özelliklere sahip bir hosting paketinin ortalama fiyatı nedir? Ssd derken disk alanı mı demek istiyor?

Cheat Console

Katılımcı Üye
1 Tem 2018
983
1
mesaj yazmyn
Merhaba ben bu ssd olayını çok merak etmiştim
gittim aldım kullanıyorum şuan 10 dan geriye sayıyorum

bilgisayar hemen açılıyor tavsiye ederim hdd kalmadı zaten günümüzde
şimdi bu hdd ve ssd deki olayı anlatıyım size ssd hız konusunda iyidir biraz pahalıdır

hdd ise tam tersi yüksek depolama alanı verir ucuza satar aralarındaki fark bu ve hdd yi yaklaşık
7 senedir kullanan biri olarak söylüyorum çok yavaş reis hddlerde genel bir sorun bu

okuma ve yazma hızları çok düşük ama ssd de öle deil okuma ve yazma hızları 550 den başlıyor
bence ssd yi bir düşün derim

15 Eki 2013
193
0

şimdi bu hdd ve ssd deki olayı anlatıyım size ssd hız konusunda iyidir biraz pahalıdır

hdd ise tam tersi yüksek depolama alanı verir ucuza satar aralarındaki fark bu ve hdd yi yaklaşık
7 senedir kullanan biri olarak söylüyorum çok yavaş reis hddlerde genel bir sorun bu

okuma ve yazma hızları çok düşük ama ssd de öle deil okuma ve yazma hızları 550 den başlıyor

Bilgisayarınızın marka, modeli nedir ?

Cheat Console

Katılımcı Üye
1 Tem 2018
983
1
mesaj yazmyn
Tam olarak nasıl bir forum scripti arıyorsunuz
farklı forum scriptleri var

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=s2crGUuQANA[/ame]

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=IBGwmx9zwho[/ame]

Son düzenleme:

aspetto

Uzman üye
21 Ağu 2017
1,235
10
6
Amerika

Bilgisayarınızın marka, modeli nedir ?

Acer aspire vx15
Oyun bilgisayarı diye geçer

Arkadaşlar bilgisayarım falan yok. Discourse diye bir forum scripti kurmak istiyorum da aşağıdaki konuyla karşılaştım ondan sordum. Adamın dediğini anlamadığımdan 'Marksman

https://www.r10.net/diger-forum-scriptleri/1890728-discourse-forum-scripti.html

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
2
Arkadaşlar bilgisayarım falan yok. Discourse diye bir forum scripti kurmak istiyorum da aşağıdaki konuyla karşılaştım ondan sordum. Adamın dediğini anlamadığımdan 'Marksman

https://www.r10.net/diger-forum-scriptleri/1890728-discourse-forum-scripti.html

Evet söz konusu script hostinglerde çalişmaz. Sunucu alman gerekiyor. Ve sunucu üzerine direk kurulum mevcut. Yada docker desteği bulunan bir host bulman gerekiyor. Fakat ssd hakkında bilgin olmayışı muhtemeln sunucular hakkında da bilgin olmaması demektir. Bu yüzden bu tarz scriptler yerine normal hostlarda kurulabilen scriptleri tercih et. mybb xenfore vbulletin smf phpbb vb.

Son düzenleme:

aspetto

Uzman üye
21 Ağu 2017
1,235
10
6
Amerika
Evet söz konusu script hostinglerde çalişmaz. Sunucu alman gerekiyor. Ve sunucu üzerine direk kurulum mevcut. Yada docker desteği bulunan bir host bulman gerekiyor. Fakat ssd hakkında bilgin olmayışı muhtemeln sunucular hakkında da bilgin olmaması demektir. Bu yüzden bu tarz scriptler yerine normal hostlarda kurulabilen scriptleri tercih et. mybb xenfore vbulletin smf phpbb vb.
Hocam docker destekli bir hosting önerebilir misiniz, çünkü ben bu forum şeyini çok sevdim. Yapmaya çalışacağım. Ve evet sunucular hakkında hiç bilgim yok valla. Ben bunu script sanıyordum

'Marksman

Kadim Üye
8 Ocak 2013
5,400
2
Hocam docker destekli bir hosting önerebilir misiniz, çünkü ben bu forum şeyini çok sevdim. Yapmaya çalışacağım. Ve evet sunucular hakkında hiç bilgim yok valla. Ben bunu script sanıyordum

Şuan aktif olan bildiğim yok malesef. Plesk panel kullanan hostinglere bakabilirsin. Pleskin docker desteği var kullanıcılara izin verdilerse bir ihtimal olabilir. Fakat bulman çok zor. Eğer cidden denemek istiyorsan vds alıp deneyebilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.