Subaylık mı kimya mühendisliği mi

tesb1h

Katılımcı Üye
6 Ocak 2016
857
0
İçinizden hangisi geliyorsa içten istiyor iseniz ona gidin 2 meslek de çok güzel artık sizin tercihinize kalmış.

Hocam iki meslektende azar azar bilgi sahibiyim kapsamlı bir bilgi alabileceğim internet sitesi bulamadım tanıdığım bir kişide yok o yüzden burdakilere sorayım dedim :)

Soulfly12

Katılımcı Üye
16 Mar 2017
366
1
Hocam iki meslektende azar azar bilgi sahibiyim kapsamlı bir bilgi alabileceğim internet sitesi bulamadım tanıdığım bir kişide yok o yüzden burdakilere sorayım dedim :)

Subaylık ile alakalı bilgileri bulabilirsin aslında, sormak isteklerin varsa subaylık hakkında yardımcı olurum lakin kimya ile uzaktan yakından alakam yok :)

IIHDIISüvariII

Katılımcı Üye
21 Ağu 2016
344
1
MARS
Askerliğimi Jandarma Özel Harekat 'da sivil şöför olarak yaptım Bitlis'de. Uzmanı da aynıydı subayı da,(Albay Dahil) Hepsi Aynıydı. Araziden Gelir Dinlenirlerdi Tek Farkı subay tim komtanıydı ve tabura üstler gelince öne çıkardı ama genelde hepsi aynıydı. Ve Şunu Biliyorum Çok Gururlu Çok Onurlu Bir Meslek Maddi Yönden de İyi Doguda Görev Parası Hariç 9bin alıyordu bir teğmen ve mesleğin geleceği açık kardeşim gittikçe rütbe atlıyorsun ve en önemlisi BU ÜLKENİN GİZLİ KAHRAMANISIN. Keske okusaydım da benimde böyle bir imkanım olsaydı. Sana Tek Birşey Söyliyeyim Göreve Gittin Bir Leş Aldınız Tim olarak Seni Öyle Bir Karşılıyorlar ki Ben izlerken ağlıyordum gururdan. Gururlu Ve Onurlu Bir Meslek İçin Subaylık Bence. :)

х creaтıve

Özel Üye
13 Haz 2016
2,839
165
Yakın zamanda sınavdan çıktık ve puanım İzmir yüksek teknoloji üniversitesi kimya mühendisliğine ve subayliklara yetiyor. Sizce subaylık mı istemeliyim kimya mühendisliği mi avantajları dezavantajlarıyla birlikte yardımcı olursanız sevinirim :)

Geleceğine kendin karar vermelisin. Önerileri de bu işlerle iştigal eden meslek adamlarıyla konuşmalısın. Geleceğin söz konusu şakası yok hayat bir kez sana bu şansı tanıyor tekrar tanımayacak.

tesb1h

Katılımcı Üye
6 Ocak 2016
857
0
ĸaraтay creaтιve;9124896' Alıntı:
Geleceğine kendin karar vermelisin. Önerileri de bu işlerle iştigal eden meslek adamlarıyla konuşmalısın. Geleceğin söz konusu şakası yok hayat bir kez sana bu şansı tanıyor tekrar tanımayacak.

Hocam bunları bende biliyorum avantaj ve dezavantaj ile yazmalarını söyledim çünkü meslekler hakkında ayrıntılı bir bilgiye sahip olduktan sonra tercihimi yapmak istiyorum :)

Subay olacaksın 1 - Asosyal hayat 2-belki kız yüzü bile göremeyeceksin 3-askeriye filmlerdeki gibi değil 4-askerlik çok zor 5-iyi maaş
kimya bölümü daha iyi . Özgürlüğüne veya rahatlığına düşkünsen

Askeriyenin nasıl bir yer olduğunu biliyorum yedi sülalem asker.
İnsanlarla konuşurken biraz aşşağılamamaya dikkat edersen güzel olur

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.