sunucu

andres

Üye
28 Tem 2012
67
0
Arkadaşlar Sanal suncunun fiziksel sunucuya göre iyi veya kötü yanları varmıdır bilgilendirebilirseniz sevinirim :D

S4cuRiTy EneMy

Yaşayan Forum Efsanesi
24 Nis 2012
8,773
6
root@server
Arkadaşlar Sanal suncunun fiziksel sunucuya göre iyi veya kötü yanları varmıdır bilgilendirebilirseniz sevinirim :D

şöyle düşün dostum,

sanal sunucu dedigin olay bir fiziksel sunucunun içinden açilan bir makinedir şöyle düşün bir alt kademe mi daha iyi bir üst kademe mi

web hosting > sanal sunucu > fiziksel sunucular

sanal sunucular'da makine sana ait olur, istedin yazilimi kurabilirsin
fiziksel sunucularda ise komple makine sana ait olur istersen sanal sunucu olusturabilirsin istersen farklı şeyler için kullanırsın

andres

Üye
28 Tem 2012
67
0
şöyle düşün dostum,

sanal sunucu dedigin olay bir fiziksel sunucunun içinden açilan bir makinedir şöyle düşün bir alt kademe mi daha iyi bir üst kademe mi

web hosting > sanal sunucu > fiziksel sunucular

sanal sunucular'da makine sana ait olur, istedin yazilimi kurabilirsin
fiziksel sunucularda ise komple makine sana ait olur istersen sanal sunucu olusturabilirsin istersen farklı şeyler için kullanırsın

O zaman sanal suncuda yazılım oluşturmak her zaman sıkıntı yaratır kali linux tan bahsediyorum.Teşekkürler

02d3

Kıdemli Üye
23 Haz 2015
2,581
1
LA
5-6 tane raspberry pi 2 model b + al, biraz parallel computing bilgisiyle halledersin. co-******** hizmeti olan bir datacenter ile de konuşup interneti halledebilirsin muhtemelen. (Sonuncuyu r10'da okudum fiyat konusunda bilgim yok ama işine yarayacak orta ayar fiziksel sunucu olabilir.)

efe2002ozyay2002

Uzman üye
19 Eki 2012
1,044
0
nereye
5-6 tane raspberry pi 2 model b + al, biraz parallel computing bilgisiyle halledersin. co-******** hizmeti olan bir datacenter ile de konuşup interneti halledebilirsin muhtemelen. (Sonuncuyu r10'da okudum fiyat konusunda bilgim yok ama işine yarayacak orta ayar fiziksel sunucu olabilir.)

4 tane raspberry pi cluster , inanılmaz güçlü olur.5-6 tane biraz abartı.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.