Sürekli Wifi Şifremi Kırıyorlar

sansar767

Yeni üye
11 Eyl 2011
46
0
Aydın/Nazilli
Merhaba arkadaşlar konuyu yanlış yere açtıysam eğer özür dilerim
son 3 aydır sorun yaşıyorum sürekili modemin şifresini kırıp internetime bağlanıyorlar...
internet paketi yenilendikten 2 gün sonra 75GB akk bitiyor. akk bittikten sonra internet ölü gibi oluyor bide bunlar her seferinde şifreyi kırıp bağlanıyolar internet daha bi beter hal alıyor hızım 10kb kadar düşüyor. tek tek mac adreslerine engel attığım halde sürekli başka başka cihazlarla bağlanıyorlar 40 a yakın mac adresi engelledim şuana kadar.
birçok yol denedim ancak bir türlü kurtulamadım
-modem şifresi değiştirme (örnek kullandığım şifre benzeri: 85Hsaees86.??0seA.!a@s )
-mac engelleme
-WPA ayarı değişikliği (wpa2 şifreleme kullanıyorum)
-mac filitrelemesi yapıyorum hatta onay verdiğim mac adreslerine bağlanma izni veriyorum onu bile iznim olmadan izin veriyolar (ara yüz şifresini de sürekli değiştiriyorum)
3 aydır denemediğim yol kalmadı en son savcılığa suç duyurusunda bulundum bana verilen cevap şifrenizi değiştirin oldu. neredeyse artık her gün şifre değiştirir oldum.
ve artık dayanacak halim kalmadı.
sizden isteğim
-Modeme bağlanmarına nasıl engel olabilirim
-Birde bağlananlara bir ders vermeyi planlıyorum (artık virüs mü olur. bağlandığı cihazı kontrol etmemi olur yada göz korkutma gibi bişi mi olur okadarını size bırakıyorum)
bana bir yardımcı olabilirseniz çok sevinirim en azından artık bağlanmasınlar o bile yeterli benim için...
Şimdiden Teşekkürler

cTURKc

Katılımcı Üye
16 Mar 2017
665
0
Mersin
Trojen Yemişsin Büyük İhtimalle yoksa nasıl bulacaklar veya Modemin pin nosunu öğrenmiş olabilirler ara müşteri hizmetlerini değiştirmek istediğini söyle

sansar767

Yeni üye
11 Eyl 2011
46
0
Aydın/Nazilli
müşteri hizmetleri de bi çare bulamadı modeme reset te atım hatta 3 farklı modem değiştirdim sorun gene aynı. Bilgisayarda keylog olmadığına eminim hatta evimde şuan 3 pc var ve hepsine birden aynı gün format atıp herşeyi baştan kurulum yaptm modem dahil ama gene bi durum değişmedi öncelerde de böyle bir sorun yaşadım mac engelleme ile kurtulmuştum bu safer hiçbir işe yaramıyor.

Wiz Khalifa

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
951
0
7
WizLanda
müşteri hizmetleri de bi çare bulamadı modeme reset te atım hatta 3 farklı modem değiştirdim sorun gene aynı. Bilgisayarda keylog olmadığına eminim hatta evimde şuan 3 pc var ve hepsine birden aynı gün format atıp herşeyi baştan kurulum yaptm modem dahil ama gene bi durum değişmedi öncelerde de böyle bir sorun yaşadım mac engelleme ile kurtulmuştum bu safer hiçbir işe yaramıyor.

D Smart mi ?

Jolly Roger

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
414
1
root@jolyrgr
KArdeşim Çok Basit Son Model Bi Airties Modem Al Onların GÜvenlik Katmanları çok yüksek ve wps açığı malesef olmuyor :) yeni modemi al wifi ad değiştir bak qeyfine :)

Son düzenleme:

ArViX

Uzman üye
28 Şub 2013
1,273
0
cos a=cos bc
Kardeşim sen niye uğraşıyorsun engellemekle ? mac engellemeyeceksin, mac izini vereceksin toplasan evinde 10 tane akıllı cihaz var onların mac adresini gireceksin senin cihazlarından başkası bağlanamayacak yoksa kali linuxta mac-changer ile mac adresi değiştiriliyor mac banlamak çözüm değil yani

Sh3rL0cking

Katılımcı Üye
27 Şub 2016
278
0
Uygulanacak Adımlar
1.
Öncelikle 1 tane virüs programı ile pc ni tarat.(Tavsiyem Kaspersky yada BitDefender yada Comodo ) keylogger- trojen vb bulursa direk sil.
2. Modem ini resetle
3. Müşteri hizmetlerinden Pin ini değiştittir.
4. Modem den SSID yayınlamayı kapat( wifi ye girerken wifi isminide yazman gerekecek bunun için wifi isminide farklı bi şey yap. modem arayüzünden. )
5.
Wps yi devre dışı bırak. ( Modem arayüzünden )
6. Güvenlik Duvarından Mac adresi engelle yada senin kullandıklarını ekle(Modem arayüzünden)
7. Sistem loglarına bak ve wifine giren Mac adreslerini incele. Yabancı biri varsa engelle. (modem arayüzünden)
EN SON ÇARE YİNE OLMAZ İSE PC Nİ FORMATLA VE BU İŞLEMLERİ SONRA YAP..
BUNA RAĞMEN YİNE GİRİYORSA Bİ SİGARA YAK. İNTERNETİ DE KAPATTIR.

Benim yardım olabileceklerim bu kadar yararlı olduysa ne mutlu bana...

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.