Tails İşletim Sistemi Nedir?

jamaika

Yeni üye
31 Eki 2019
24
0
Arkadaşlar USB ye kurulup çalıştırılabilen bu işletim sistemi bizi %100 gizler mi? MAC ve IP adresini isteyen işin uzmanı kişiler tespit edebilir mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:

adamolamayanxx

Yeni üye
30 Eki 2019
25
0
neden kali varken tails gibi işletim sistemlerini tercih etmek istiyorsunuz?

Kali'nin kendisi bile gizlilik vaad etmek yerine pentesterlar için yapılmış bir linux sistemi olduğunu söylemesine ve Tails gizlilik vaad etmesine rağmen neden böyle bi soru sorarsın :trl

Arkadaşlar USB ye kurulup çalıştırılabilen bu işletim sistemi bizi %100 gizler mi? MAC ve IP adresini isteyen işin uzmanı kişiler tespit edebilir mi?

Bu işlerin yüzdeliği = %?'dir dostum.
Sen elinden gelen önlemi alırsın hayırlı bir işse Allaha tevekkül edersin hayırsızsa tevekkül edemeden yaparsın işini :d

Sonrasını akışına bırak... Bu yani :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

x4807

Katılımcı Üye
10 Ağu 2019
985
17
Cevap: Tails İşletim Sistemi Hakkında

Merhabalar hiçbir zaman %100 gizlenemessiniz bu size bağlı olarak değişebilir. Benim fikrim tails kullanımınız sizi kali linuxtan daha gizli tutar ve gizlenme olasılığınız artabilir Güzel günler diliyorum. Kolay gelsin.

MrXCyberQ

Uzman üye
17 May 2019
1,412
10
Merhabalar,

Kendini tümden gizlemek istiyorsan mantıklı fakat kendini sadece tarayıcında gizlemek istiyorsan pekde mantıklı değil.

Geçecegin sistemde oyun oynama olasılıgın cok dusuk öyle bir işletim sisteminde bunlar olumsuz örnekler olmakla birlikte olumlu yanlarıda var.

Kendini tümden gizleyebilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.