Tarayıcıya Girilen Şifreleri Ele Geçirme!

Bugs Bunny

Uzman üye
29 Tem 2016
1,487
35
MSFVenom
Herkese merhaba TurkHackTeam üyeleri,

Ben Uchiha-Sasuke

Bu konumda sizlere tarayıcalara girilen şifreleri ele geçirmeyi göstereceğim.

giphy.gif

SENARYO

Tarayıcıdaki şifreleri tek tıkla ele geçirmemize yarayan bu uygulamayla birkaç farklı senaryo oluşturulabilir ancak ben benimde zamanında kullandığım teknikten bahsedeceğim. Uygulamamızın kolay olup hızlı çalışması çok önemli, herhangi açıklıkta kısa bir süre içinde şifreleri ele geçirebilirsiniz.

İlk olarak uygulamamızı bir Usb(flash bellek)'e atalım. Şifreleri ele geçireceğiniz bilgisayarın güvenlik duvarının açık olup olmaması bir şey fark etmemekte. Flashımızı hızlı bir şekilde hedef bilgisayara takıp uygulamamızı çalıştırıp şifreleri kolay bir şekilde ele geçirebilmekteyiz. Ardından şifreleri hızlı bir şekilde flash belleğin içine atıp, flashı bilgisayardan çıkaralım.

Eğer risk almak istiyorsanız aynı işlemleri çok bilgisayar bulunan bilgisayar laboratuvarları, internet cafeler gibi bilgisayar bulunan yerlerde deneyebilirsiniz, yanlız ben bu olayları yapmanızı önermiyorum sadece fikir amaçlı belirttiğimi unutmayın.

THSe2J.png

Tarayıcıya Girilen Şifreleri Ele Geçirme!

İlk olarak uygulamamızı indirelim.

İndirme Linki : TIKLA

Ardından masaüstüne çıkartalım.

umfDdq.png

Uygulamamıza sağ tıklayıp Özellikler bölümüne tıklıyalım.

ztKfFy.png

Bu programı yönetici olarak çalıştır butonunu işaretleyip uygula tuşuna basalım.

Ardından çift tıklayıp uygulamamızı çalıştıralım.

cl5XLj.png

Uygulamayı çalıştırdığımız gibi gördüğünüz üzere User name ve password'ları bize verdi.

Eğer belli tarayıcılardaki şifreleri ele geçirmek isterseniz;

ZSiQ6P.png

Üstte bulunan Options tuşuna tıklayıp Advanced Options seçeneğini seçelim.

7elaij.png

Karşımıza gelen ekranda istediğiniz tarayıcıları seçebilirsiniz, altta bulunan yerlere ise login file'ları seçebilirsiniz.

Şimdi gelelim bunları hızlıca nasıl kaydeteceğiz?

Üst sekmede bulunan Edit tuşuna tıklıyalım.

h6Blzy.png

Select All'u seçersek bütün user name ve passwordları işaretler veya kısaca CTRL + A kısa yolunu kullanabilirsiniz.

Ardından üst sekmede bulunan File tuşuna tıklıyalım.

NPeZ8y.png

Save Selected Items tuşunu seçelim, user name ve passwordlarımızı kolay bir şekilde kayıt edelim. Kısaca CTRL + S kısa yolunuda kullanabilirsiniz.

JsTsBO.png

Dosyaya ismini vererek kaydedelim.

.txt uzantılı dosyamızı açalım.

oMyXD1.png

Ve gördüğünüz üzere bize User name, password, tarih vs. bilgileri otomatik kaydetti.

Bu konumunda burda sonuna gelmiş bulunmaktayım.

Uchiha iyi günler diler.

oKEKz1.gif

KARA ALP

Uzman üye
15 Eyl 2018
1,071
68
İSTİHBARAT
Güzel bir konu oldu burada güvenliğiniz için yapmamız gereken iş önemli hesapları şifreler ile kayıt etmemektir.

Banka,e-devlet,e-posta. Gibi işlemlerde dikkatli olmakta fayda var. Emeğine sağlık

PourLa

Uzman üye
27 Mar 2016
1,659
30
Diğer hafta böyle konu açıcaktım 😊 önce davrandın benim yöntem farklı yine açarım konuyu 😊 ellerine sağlık

CH4M3

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,926
16
php island
Google'da Ara > "mac os x exe çalıştırmak"

:( yine mac, linux kullanıcıları düşünülmemiş. Ellerine sağlık yine de hocam. Artık alıp bulduğum her usb deliğine sokup çalıştırırım artık :D Tabi Windows ise...

OperServ

Katılımcı Üye
11 Şub 2008
334
44
Güzel konu eline sağlık peki karşı kişiye telefondan yapabilirmiyiz? Yani karşı kişinin telefonundaki şifreleri ele geçirebilirmiyiz?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.