Tarihimiz Hakkında Bilinmesi Gerekenler//Türk Tarih Kulübü

GHOST CLOUD

Kıdemli Üye
25 Haz 2015
2,534
0
ÖTÜKEN

Dünyada en eski uygarlığa sahip olan biz Türkler, bunun bilincinde olarak dünyanın neresinde olursa olsun atalarımızın bırakmış oldukları eserlere sahip çıkmak zorundayız!

Gerçek Türk tarihi bize şunu söylemektedir:

İlk Alfabetik yazıyı Türk’ler buldu.

12 Hayvanlı Türk Takvimi Dünyadaki ilk takvimdir.

İlk Ödüsleri (Devletleri) Türkler kurmuştur.

Pusulayı, anahtarı,saati, kağıdı ve matbaayı Türkler bulmuştur.

Avrupa medeniyetinin temelini oluşturan Etrüskler Türk’tür.

Türk Topraklarının en eski sahibi Türklerdir.

Bugünkü gaflet, delalet ve hıyanetler içerisinde, Türk’e ve Türk’lüğe yapılan saldırılar karşısında süratle Atatürk’ün “Türk Tarih Tezi” gün ışığına çıkarılarak, yapılmış olan bilimsel araştırmalar kaldığı yerden devam ettirilmelidir.

Atatürk önderliğinde, dört yıl olan lise eğitimi için hazırlanan, fakat Atatürk’ün ölümüyle 1939 (yeni kitapların hazırlanıncaya kadar bu kitaplar 1941 yılına kadar okutulmaya devam edilmiştir) yılında müfredattan kaldırılan tarih kitapları yeniden müfredatlara ilave edilmelidir.

oneturk23

Üye
31 Eki 2014
138
0
İlk Alfabetik yazıyı Türk’ler buldu. Paylaşım yaparken kaynakta veriniz lütfen yoksa yalandan kim ölmüş .Bu millet güneş dil teorilerini de gördü

Mustafa Akkaya

Uzman üye
9 Ağu 2015
1,478
0
Ceres
Bununla ilgili kaynak gösterebilir mısınız ? Çünkü bunlar savaştan yeni çıkmış bir milleti yeniden ayağa kaldırmak için atılmış yalanlar da olabilir.

GHOST CLOUD

Kıdemli Üye
25 Haz 2015
2,534
0
ÖTÜKEN
İlk Alfabetik yazıyı Türk’ler buldu. Paylaşım yaparken kaynakta veriniz lütfen yoksa yalandan kim ölmüş .Bu millet güneş dil teorilerini de gördü
1-Tamgalı Say: Maksimova 1954''te buldu. Buradaki resimler 35 bin yıl öncesine dayanıyor.
2-Talas-Açıktaş yazıtları, asgari 7 bin yıllıktır.
3-Essik kurganı ve Altın Elbiseli Adam, biliyorsunuz 3 tane daha bulundu...
Bununla ilgili kaynak gösterebilir mısınız ? Çünkü bunlar savaştan yeni çıkmış bir milleti yeniden ayağa kaldırmak için atılmış yalanlar da olabilir.
Araştırmalarımız kaynaklara dayanarak yapılmaktadır ve yazıya geçirilmektedir. Yine de kaynak isterseniz her birini ayrı ayrı anlatmak zorunda kalacağım.

oneturk23

Üye
31 Eki 2014
138
0
:D Mısır piramitlerinden öncesinde de vardık biliyor musun ? Kendi piramitlerimiz de vardı hatta.
Aptal dostum olacağına akıllı düşmanım olsun demiş atalarımız bunları başka yerde söyleme sana gülerler aklıma Güneş Dil teorisini savunan proflar geldi hepsini avrupanin muhtelif yerlerinde rezil edip geri yolladılar :)
Merhum Alif Fuat Başgilin de dediği gibi ben bu hastalığa yakalanıpta kurtulanı görmedim...

ByJARDEL

Üye
24 Haz 2016
197
0
Smiljan
Bir düzeltme yapmam gerekiyor komutanım. İlk alfabe mısır veya fenike (tam bilinmiyor). İlk pusula, anahtar ve matbaa Çinliler tarafından bulunmuştur. Kusura bakmayın ama çoğu şey yanlış gibi geldi

Hokage

Üye
8 Ocak 2017
192
0
Tartar
:D Mısır piramitlerinden öncesinde de vardık biliyor musun ? Kendi piramitlerimiz de vardı hatta.
Mısır piramitleri önesindeki Beyaz Piramit gibi şeyleri kastediyorsan o bir piramit değil kurgandır aslında. Ben Söylemiyorum wikipedi söylüyor.

Aptal dostum olacağına akıllı düşmanım olsun demiş atalarımız bunları başka yerde söyleme sana gülerler aklıma Güneş Dil teorisini savunan proflar geldi hepsini avrupanin muhtelif yerlerinde rezil edip geri yolladılar :)
Merhum Alif Fuat Başgilin de dediği gibi ben bu hastalığa yakalanıpta kurtulanı görmedim...
Araştır derim
Bir düzeltme yapmam gerekiyor komutanım. İlk alfabe mısır veya fenike (tam bilinmiyor). İlk pusula, anahtar ve matbaa Çinliler tarafından bulunmuştur. Kusura bakmayın ama çoğu şey yanlış gibi geldi

Olabilir. Yanlış ve ya doğru. Taihi OKU ama asla inanma.

GHOST CLOUD

Kıdemli Üye
25 Haz 2015
2,534
0
ÖTÜKEN
Bunlar google'den araştırma yaparak veya wikipedia'ya girip yazılan konular değil. Burada yanlış öğretilenlerden bahsediyorum yanlış öğretilen konuları savunarak yapmayın bunları.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.