Telefon dinleyen program varmı?

Yeni Kullanıcıyım Ben

Katılımcı Üye
11 Ara 2022
797
4
301
Matrix
Telefonları dinleyebileceğim bir program varmıdır?
Telefonları dinleyeceğim derken telefonun mikrofonuna erişmekten bahsediyorsunuz sanırım.
RAT (Remote Acces Trojan) ile telefona sızarak erişim sağlayabilirsiniz.
Telefon (hedef) İOS'mu Android'mi onu söylerseniz RAT Builder seçiminde yardımcı olabilirim.
Ama İOS ise böyle RAT Builderlar "pek" olduğunu sanmıyorum.

Android:

İOS:
İOS için şunu söyliyeyim güvensiz ve bilinmeyen bir uygulama indirmeyi pek sevmez.
Hadi yedirsen bile kullanıcıdan izin ister arkada çalışması için.
Anca exploitli link ile sızarsın o da çok zor Apple koskoca şirket yani önlemi alır, onun dışında
App Storeye bir uygulama yüklemek istesen bile bir uygulama bir sürü güvenlik testinden geçiyor.
İOS bir uygulamayı indirirsen sertifikası varmı? Kaç indirmeye sahip? Şirketi ne?
vb vb. bakar.

İOS için şunu söyliyeyim.

Adamın yanına git "ver ula şifreyi" de verir 😅(!)

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,534
13
876
SDR radio sistemleri ile bir GSM operatörünün konuşmalarını dinleyebilir kayıt edebilirsin.

kriptolu telefonlarda işe yaramaz ama normal gsm'leri dinlersin.

81ko9n7YaeL.jpg

Nasıl yok?
VoIP mantığıda var.
Ama illaki tam dinleme için programa ihtiyaç vardır.

Şaşırdım açıkçası yoksa nasıl yapıldığını söylermisiniz "programsız"?
Programsız asla dinleme yapılacağını sanmıyorum.
telefonların çalışmasını bilmek güzeldir devam et ama aşağıdaki yazıyıda oku lütfen.

Yeni Kullanıcıyım Ben

Katılımcı Üye
11 Ara 2022
797
4
301
Matrix
SDR radio sistemleri ile bir GSM operatörünün konuşmalarını dinleyebilir kayıt edebilirsin.

kriptolu telefonlarda işe yaramaz ama normal gsm'leri dinlersin.

81ko9n7YaeL.jpg
Hocam donanımsal olarak dinleme yapılabileceğini söyleseydiniz ya,
Yanlış anlaşılıyor, güzel bir bilgi,
Bunu araştırıp konu açabilirim aslında, hocam sakın benden önce konu açmayın ben açacağım ilk 😂

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,534
13
876
Hocam donanımsal olarak dinleme yapılabileceğini söyleseydiniz ya,
Yanlış anlaşılıyor, güzel bir bilgi,
Bunu araştırıp konu açabilirim aslında, hocam sakın benden önce konu açmayın ben açacağım ilk 😂
ben bunu üniversitede sunum için kullanmıştım.
meslek okulundaki müdürün telefonunu dinlemiştim ama frekans bulma konusunda baya zorlanmıştık.

Yeni Kullanıcıyım Ben

Katılımcı Üye
11 Ara 2022
797
4
301
Matrix
ben bunu üniversitede sunum için kullanmıştım.
meslek okulundaki müdürün telefonunu dinlemiştim ama frekans bulma konusunda baya zorlanmıştık.
Hocam müdür biraz sıkıntı 😀

O sırada müdürün telefonunu dinlerken yakalanıp okuldan atılınca gelememeyen pişmanlık hissi:

Şaka şaka, hocam sunum içinse çok iyi olmuş.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.