Telefon no ile sızma işlemi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cmarpas

Üye
23 Şub 2022
83
20
Selamün aleyküm THT ailesi bir konu da bilgi yardımı isteyecektim.

Hedef android cihaz sahibine sızma işlemi gerçekleştirmek için kişinin e-postası yok, telefon numarası var, bildiğiniz Rat programları var mı sadece numara üzerinden saldırı yapabileceğimiz?

'Albatros

Uzman üye
7 Mar 2023
1,356
875
anka.html
Hiçbir şekilde sadece telefon numarası kullanarak karşı tarafa rat gönderemezsin.
Ancak adamı bir şekilde ikna eder sm çekersin onun dışında hiçbir şekilde yapamazsın.

DarkS0LDIER

Deneyimli Moderatör
5 Ara 2019
1,763
407
Sydney
Numara üzerinden sızmayı nasıl düşünüyorsunuz anlamadım. Numara denilen şey operatörlerin kişiye atadığı 10 haneli sayılardan ibaret. Numaralarda ne bir işletim sistemi ne de bir depolama alanı var. Kısaca numaradan sızma diye bir şey yok

Cmarpas

Üye
23 Şub 2022
83
20
Droid box üzerinden SMS aracılığıyla kendimizi bir kurum gibi gösterip bir bağlantı gönderilip yapıldığını duymuştum, bu konuya tam hakim değilim

'Albatros

Uzman üye
7 Mar 2023
1,356
875
anka.html
Telefon numarasına sms atma özelliği gelmeden önce ben 🤣
Dediklerimi mantik çerçevesinde okumanı öneririm.
Ancak adamı bir şekilde ikna eder sm çekersin onun dışında hiçbir şekilde yapamazsın.
Sm çekersin dedim ve bilgin yetmedigi için sana tarayıcıya girip " sosyal muhendislik nedir ?" Arastirabilirsin. sm cekebilirsin demişim. Gelip sms atma olayından bahsediyorsun hangi kafayla bu foruma giriyorsun anlamış değilim.

whyte0sec

Üye
19 Haz 2023
136
75
Usa, New York
Dediklerimi mantik çerçevesinde okumanı öneririm.

Sm çekersin dedim ve bilgin yetmedigi için sana tarayıcıya girip " sosyal muhendislik nedir ?" Arastirabilirsin. sm cekebilirsin demişim. Gelip sms atma olayından bahsediyorsun hangi kafayla bu foruma giriyorsun anlamış değilim.
1. Küçük bir şaka yaptım, umarım hayatınızda bu kadar gergin değilsinizdir keza hayatınıza üzülürüm.

2. burası bir cyber security forumudur, her gelen soruya sm yap diyen robotlar gibi de davranacaksanız size hiç gerek yok, adminler bot bağlasın siz yorulmayın. Buraya gelen adamda kandırarak yapabiliceğini biliyor boşuna kendinizi yormayın.

3. Securityde "bunun haricinde yapamazsın" diye bir söz yoktur, tek sonuç için yüzlerce yol vardır senin dediğin gibi tek yöntemle bu işler olsaydı insanlar bu alanda uzmanlaşmak için yıllarını vermezdi. Gidip senden daha iyi olduğunu düşündüğün kişilere bu dediğimi söyle onlarda aynı cevabı verir.

'Albatros

Uzman üye
7 Mar 2023
1,356
875
anka.html
1. Küçük bir şaka yaptım, umarım hayatınızda bu kadar gergin değilsinizdir keza hayatınıza üzülürüm.

2. burası bir cyber security forumudur, her gelen soruya sm yap diyen robotlar gibi de davranacaksanız size hiç gerek yok, adminler bot bağlasın siz yorulmayın. Buraya gelen adamda kandırarak yapabiliceğini biliyor boşuna kendinizi yormayın.

3. Securityde "bunun haricinde yapamazsın" diye bir söz yoktur, tek sonuç için yüzlerce yol vardır senin dediğin gibi tek yöntemle bu işler olsaydı insanlar bu alanda uzmanlaşmak için yıllarını vermezdi. Gidip senden daha iyi olduğunu düşündüğün kişilere bu dediğimi söyle onlarda aynı cevabı verir.
1- hemen konuya oyle bir cevap vererek benden komik karsilamami bekleyerek asil size uzulurum.

2- her soruya sm dedigimi nerden cikardin ? Asil sana bot baglansin demekki her hesabi iyi analiz ediyorsun.

3- yuzlerce yol varsa buyur meydan senin konusabilirsin.

whyte0sec

Üye
19 Haz 2023
136
75
Usa, New York
1- hemen konuya oyle bir cevap vererek benden komik karsilamami bekleyerek asil size uzulurum.

2- her soruya sm dedigimi nerden cikardin ? Asil sana bot baglansin demekki her hesabi iyi analiz ediyorsun.

3- yuzlerce yol varsa buyur meydan senin konusabilirsin.
2-3 günde bir foruma girerim yardım konuları altında seni ve her zamanda sm yap mesajını görürüm bunun için hesap incelemeye gerek yok.

yüzlerce yol içinde bilgi seviyeniz yetmiyor ise günümüzde oldukça kullanılan adına google dediğimiz bir browser gelişti

Bi ara bakmanızı öneririm keza sm ordan öğrendiyseniz arada medium makaleleri okuyarak o yolları inceden inceden öğrenirsiniz.

bir diğer konuda yanlışını kabul etmek yerine hala haklıyım haksızsın diye tartışmaya çalışıyorsun, dediklerimin arkasındayım. Basma kalıp ilerlemek size birşey kazandırmaz.

'Albatros

Uzman üye
7 Mar 2023
1,356
875
anka.html
2-3 günde bir foruma girerim yardım konuları altında seni ve her zamanda sm yap mesajını görürüm bunun için hesap incelemeye gerek yok.

yüzlerce yol içinde bilgi seviyeniz yetmiyor ise günümüzde oldukça kullanılan adına google dediğimiz bir browser gelişti

Bi ara bakmanızı öneririm keza sm ordan öğrendiyseniz arada medium makaleleri okuyarak o yolları inceden inceden öğrenirsiniz.

bir diğer konuda yanlışını kabul etmek yerine hala haklıyım haksızsın diye tartışmaya çalışıyorsun, dediklerimin arkasındayım. Basma kalıp ilerlemek size birşey kazandırmaz.
Yahu yuzlerce yontemin oldugunu soyleyen sizsiniz ben dinleme taraftariyim 😂😂 madem ortaya birsey attın onu delillerle kanitlamalisin. Konu sahibinin sorusuna;
Ancak adamla iletisim kurup adami ikna etmeli. Varsa baska dahiyane fikrin ortaya koy herkes bilgilensin yoksa ağız herkezde var ve isteyen konusuyor bunlardan farkın olsun istiyorsan dedigim gibi gorelim seni yoksa bos yere munazaraya gerek yok.

whyte0sec

Üye
19 Haz 2023
136
75
Usa, New York
Yahu yuzlerce yontemin oldugunu soyleyen sizsiniz ben dinleme taraftariyim 😂😂 madem ortaya birsey attın onu delillerle kanitlamalisin. Konu sahibinin sorusuna;
Ancak adamla iletisim kurup adami ikna etmeli. Varsa baska dahiyane fikrin ortaya koy herkes bilgilensin yoksa ağız herkezde var ve isteyen konusuyor bunlardan farkın olsun istiyorsan dedigim gibi gorelim seni yoksa bos yere munazaraya gerek yok.
olay şu her bilgi her yerde verilse değeri kalmaz, ben sana anlatsamda kolay öğrenilenin değeri olmaz,

Gidip kendin anlayacaksın ki öğrenmen zor olduğu gibi unutmanda zor olsun.

Örnek mi istiyorsun verelim gsm düzeyinde ss7 mesela, device düzeyinde port service vuln bulunması veya kendin bulman mesela, Hacking denilen olay hep git hazıra kon demek değil.

gsm düzeyinde sim swap mesela.

Örnek verelim sm harici imkansız ya zamanında androidte mms ile revese shell bağlatıları kazanıldı, daha geçen günlerde ios 0day vuln bulundu. şuanda metasploitle windows cihaza sızma derslerinde anlatılan vsfptd vuln mesela.

Imsicatcher ile konum izleme mesela örnek çok araştırmaya hevesin olsun yeter.

ama bu açıkları bulan adamların hepsinin ortak yönü basma kalıp olmamalarıydı, veya imkansız sm harici biz bu cihaza giremeyiz dememelerinden kaynaklıydı. Herkes böyle düşünseydi kevin mitnickte zamanında FBI sistemine girmezdi.

senin bu basma kalıp düşüncen temelde 0day vuln researcherlara saygı duymamaktır.

'Albatros

Uzman üye
7 Mar 2023
1,356
875
anka.html
olay şu her bilgi her yerde verilse değeri kalmaz, ben sana anlatsamda kolay öğrenilenin değeri olmaz,

Gidip kendin anlayacaksın ki öğrenmen zor olduğu gibi unutmanda zor olsun.

Örnek mi istiyorsun verelim gsm düzeyinde ss7 mesela, device düzeyinde port service vuln bulunması veya kendin bulman mesela, Hacking denilen olay hep git hazıra kon demek değil.

gsm düzeyinde sim swap mesela.

Örnek verelim sm harici imkansız ya zamanında androidte mms ile revese shell bağlatıları kazanıldı, daha geçen günlerde ios 0day vuln bulundu. şuanda metasploitle windows cihaza sızma derslerinde anlatılan vsfptd vuln mesela.

Imsicatcher ile konum izleme mesela örnek çok araştırmaya hevesin olsun yeter.

ama bu açıkları bulan adamların hepsinin ortak yönü basma kalıp olmamalarıydı, veya imkansız sm harici biz bu cihaza giremeyiz dememelerinden kaynaklıydı. Herkes böyle düşünseydi kevin mitnickte zamanında FBI sistemine girmezdi.

senin bu basma kalıp düşüncen temelde 0day vuln researcherlara saygı duymamaktır.
Seni cok iyi anliyorum. Once birsey sallarsin sonra salladigin konunun ardinda duramayinca kendin arastir zorlugu ogren derler. Bu neyin zorlugu acaba dagi filanmi delecez. Sana hayal dunyanda mutluluklar dilerim. Arkasina siginacak kadar tecruben olunca tekrar gelirsin. Iyi forumlar.

whyte0sec

Üye
19 Haz 2023
136
75
Usa, New York
benim meselem konu sahibi değil, o adamın temeli yok sadece senin yorumuna diyorum ben, desen ki yapılabilir imkansız değil ama sen bunu beceremezsin desen saygı duyarım. Ama sm harici yapamazsın diyince benim fikrime zıt

Seni cok iyi anliyorum. Once birsey sallarsin sonra salladigin konunun ardinda duramayinca kendin arastir zorlugu ogren derler. Bu neyin zorlugu acaba dagi filanmi delecez. Sana hayal dunyanda mutluluklar dilerim. Arkasina siginacak kadar tecruben olunca tekrar gelirsin. Iyi forumlar.
birader hata bende senin gibi bir adama yanıt vermekte hata, 50 tane örnek vermişiz hala fikir sabit, sen security boşver bir şirkete gir sabah akşam web site yap. Security pozisyonuna sakın başvurma mazallah sm dersen gülerler adama

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.