Telefon Rehberi C# Uygulaması

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,747
20
407
Kainat
Merhabalar, kendimi C# dili üzerinde geliştirmeye çalışıyorum, bu yüzden yaptığım çoğu projemi burada paylaşarak hem gelişimimi görüyorum hem de eleştiriler üzerine kendimi ona göre eğitiyorum. Bu yüzden yapıcı eleştirilere açığım.

C# proje örneklerine baktığınızda genelde telefon rehberi uygulaması yapma projesi vardır ve genelde de kayıtları hep database'e aktarıp orada bırakıyorlar. Eğer bilgisayarda kalacaksa bunun anlamı neydi ki ben bunları telefona aktarmadığım sürece? Bu soruyu kendime sorarak araştırmaya başladım ama bunun hakkında bir bilgi veya bir örnek bulamadım.

Bu projemde kaydedilen bilgileri telefonunuza aktarabileceksiniz. Detaylar aşağıda verilmiştir.

+ Programın ismi:
Telefon Rehberi
+ Programın sürümü: 1.0
+ Kullanılan programlama dili: C#
+ Programın ve kaynak kodunun adresi: Bana Ait.
+ İndirme Linki: TelefonRehberProjesi.rar dosyasını indir - download
+ VirusTotal Sonuçları: VirusTotal
- Program Açıklama:
Yukarıda da anlattığım sorun üzerinden yola çıkarak yaptığım projeyi ister telefonda tutun ister bilgisayarda tutun.
- Özellikler:
+ VCF dosyası olarak dışa aktarma
+ Bilgisayarda rehber saklama
+ Telefona gerek duymadan rehber yedekleme
+ Sade ve kullanışlı tasarım

+ Not: Telefon numaranızı 10 haneli olarak girin
- Şifre: DrgAlty
- Programdan Bir Kaç Kare:

kpt4xno.PNG

ie6r97t.PNG

lv49wxt.PNG

kgnnufj.jpg

5at2zfd.jpg

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,747
20
407
Kainat
Eline sağlık arayüz tasarım olarak geliştirilse daha iyi olur.
Eline emeğine sağlık, güzel olmuş
Teşekkür ederim
Eline, emeğine sağlık. Başarıların daim olsun. :)
Teşekkür edeeim hocam, devamı gelecek inşaallah
Ellerine sağlık
Sağ ol knkam

atabey2772

Katılımcı Üye
21 Kas 2015
577
1
Güzel olmuş ellerine sağlık.
Eklenebilir özellikler olarak
telefon rehberini içeriye aktarma ve rehberi toplu halde listeliycek, listelenen kişilerden diyelimki 238 kişi ve ben 38 kişiyi seçerek slicem güzel olurdu, veya aynı numaraları bulup kendisi göstericek bende silicem
Eklenirse daha güzel olur😊
biraz geç olmuş sanki cevabım😅

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.