Telefondan Kali Linux ile Windows Aynı Mantık mı?

Bakarizm

Üye
18 Mar 2018
61
1
Merhabalar.

Telefona kali linux'u kurdum donma sorunu vardı düzelttim onu da şuan Windows ile aynı mantık mıdır? kod yönünden olsun vs windows ile arasında ki fark nedir? özellikle telefondan kali linux'un termuxtan farkı nedir? ne önerirsiniz.

qphoenix

Üye
23 Nis 2019
220
19
kod yönünden pek bi fark yok ama linuxta kullanılan bazı komutlar burda kullanılmayabilir. windows kısmından desen rahatlık açısından büyük fark var. sana tavsiyem kali linux ı terminal şeklinde kurman veya termux kullanman. zaten termux kalide kullandığın konutların ve toolların bir çoğunu çalıştıyor. illa linux diyorsan nethunter veya andrax kullanabilirsin.

ratio

Kıdemli Üye
6 Tem 2013
2,456
6
Turk
Termux ile kali linux birbirine benzemektedir ancak bazı komut farklılıkları bulunmaktadır. Terminal olarak kullanmanız donma sorununa çözüm olabilir. Ayrıca, windows ile linux veya termux arasında fark vardır. Ancak, kurulum mantığı olarak aynı olduğunu düşünüyorum. Uygulama veya usb yolu ile yazılım değiştirilerek kurulabilir.

Bakarizm

Üye
18 Mar 2018
61
1
Peki benim şuan fotoğrafta gördüğünüz gibi kali linux yapmam mı mantıklı yoksa Termux mu?

Telefondan kali linux işime yarar mı ve ne gibi fayda sağlarım

RageUnseen

Adanmış Üye
29 Ağu 2015
6,880
1
247
İstanbul
Termux, kendi APT deposu aracılığıyla genişletilebilen bir terminaldir ve esas olarak köklü olmayan kullanıcıları hedef alır ve pentesting hedeflenmez. Doğru becerilere sahipseniz bu amaç için kullanılabilir.

Kali Nethunter, Android işletim sistemi ile entegre olan bir penetrasyon test platformudur.

lebra

Yeni üye
22 Tem 2023
3
0
Bence genel olarak ikiside aynı fakat lınuxta olan bazı araçlar termuxta bulunmayabılır. Nadır olarak rastlansada termux yıne hack konusunda işinize yarar. Çok kulanılmadığı için termux düşük konumuna düşebilir fakat bence temruxta gayet iyi bir android terminaldir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.