Çözüldü Telefonuma sızıldı ne yapmalıyım?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

oguzc500

Yeni üye
31 Ağu 2019
20
0
selamin aleykum ya benim sorunum telefonuma sizma yapildi rootlama yapildi ve tum ozel bilgilerim aliniyor hic durmadan d3vam ediyorlar hergecen gun ileri gidiyorlar camerama girip ciplak fotolarimi aliyorlar tuk konusmalarimi gun gectikce bu is cigrindan cikmaya basladi bana yardim edicek birileri yok mu

Moderatör tarafında düzenlendi:

123nurican

Yeni üye
18 Eki 2014
11
0
öncelikle mobil veri , wifi ve bluetooth u kapat. sonrasında telefondaki tüm hesaplarından çıkış yap(telefon ayarlarından(google , instagram vs)) , sim kart ve hafıza kartın varsa çıkart ve gidecek olan verileri hiç düşünmeden telefonu hard format at. Hafıza kartın varsa hepsini biçimlendir. formattan sonra telefonunu açtığında hemen internete(mobil veri ve wifi) bağlanma. önce modeme reset at güvenliği WEP ise WPA2 ile değiştir sonra wifi ismini ve şifreyi değiştir mitmf saldırısı olabilir. telefonu açtığında sim kartını takmadan sağlam antivirüs yükle tara sonrasında ccleaner ile temizle sonra sim kartını tak. sorun hala devam ederse ailene bildir ve sibersuçlara ihbar etmeyi unutma.

oguzc500

Yeni üye
31 Ağu 2019
20
0
abi sizinle konusmaya baslsdigim gunden beri dkkat ediyorum hic saldiri yok telefonm gayet normal calisiyor ekrransurekli onlerinde acikmis guya ama korku cinlilere cin seddini yaptirmis bunlarada uzak durmayi gosterdi galiba hepinize ayri ayri tesekkur ederim yardimlariniz icin insallah bidaha olmaz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.