Mobil Telefonumda Casus Yazılım Olabilir!

TitanB

Üye
22 Ağu 2016
68
0
Ankara
Bir kaç kişisel sebepten dolayı telefonumda casus yazılım olabileceğini (kişilerime, konumuma erişebilen) düşünüyorum
Clean Master taraması yaptığıma bir problem çıkmadı ama hala olduğunu düşünüyorum.
Ne yapmalıyım? (Telefon: Huawei P9)

DarkRiver

Katılımcı Üye
3 Haz 2017
258
0
Kocaeli
Bir kaç kişisel sebepten dolayı telefonumda casus yazılım olabileceğini (kişilerime, konumuma erişebilen) düşünüyorum
Clean Master taraması yaptığıma bir problem çıkmadı ama hala olduğunu düşünüyorum.
Ne yapmalıyım? (Telefon: Huawei P9)

Telefonunun ağından geçen trafiği kontrol et orada tuhaf bir trafik saptarsan var demektir.

M3m0ry

Kıdemli Üye
3 Haz 2017
4,411
129
4
xD
İnternet üzerinnden herhangi bir dosya yüklediniz mi ? veya telefonunzu başkasına verdiniz mi ? Eğer bu 2 seçenek gerçekleşmediyse biraz zor yani öyle durduk yere telefona casus yazılım kolay kolay giremez. İçiniz rahat etmiyorsa sıfırlayın

'Teorina

Kadim Üye
13 Tem 2015
5,086
92
22
Virus programları bu konuda pek işe yaramaz, sadece gösteri amaçlıdır. Telefonda ki gerekli dosyaları yedekleyip, fabrika ayalarına döndürebilirsiniz. Eğer ağır olmayan bir virus bulaştıysa, silinmesi büyük ihtimaldir.

Gbmdpof

Kıdemli Üye
23 Eyl 2016
2,001
11
Yanılmıyorsam Android için terminal emulatorler vardı, onlardan birini kurup çalışan işlemleri listeleyebilirsiniz. Veya belki bunu yapan program vardır, bilmiyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.