Mobil Terminal upgrade hata

TedEvelyn

Üye
22 Eki 2020
61
0
apt-get upgrade yaptığımda
└─# apt-get upgrade
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor
Durum bilgisi okunuyor... Bitti
Bu sorunları düzeltmek için 'apt --fix-broken install' komutunu çalıştırmanız gerekebilir.
Aşağıdaki paketler karşılanmamış bağımlılıklara sahip:
libwine : Bağımlılıklar: libgstreamer-plugins-base0.10-0 (>= 0.10.22) ama kurulabilir değil
Bağımlılıklar: libgstreamer0.10-0 (>= 0.10.26) ama kurulabilir değil
Bozdukları: libwine:i386 (!= 1.6.2-20) ama 5.0-4 kurulu
libwine:i386 : Bozdukları: libwine (!= 5.0-4) ama 1.6.2-20 kurulu
wine64 : Bağımlılıklar: libwine (= 5.0-4) ama 1.6.2-20 kurulu
E: Karşılanmamış bağımlılıklar. 'apt --fix-broken install' komutunu paket seçeneği vermeden deneyin (ya da bir çözüm belirtin).
apt --fix-broken install kullanınca da
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor
Durum bilgisi okunuyor... Bitti
Bağımlılıklar düzeltiliyor... Tamamlandı
Aşağıdaki ek paketler kurulacak:
libwine
Önerilen paketler:
cups-bsd gstreamer1.0-plugins-bad ttf-mscorefonts-installer
Aşağıdaki paketler yükseltilecek:
libwine
1 paket yükseltilecek, 0 yeni paket kurulacak, 0 paket kaldırılacak ve 36 paket yükseltilmeyecek.
2 paket tam olarak kurulmayacak ya da kaldırılmayacak.
0 B/25,1 MB arşiv dosyası indirilecek.
Bu işlem tamamlandıktan sonra 108 MB ek disk alanı kullanılacak.
Devam etmek istiyor musunuz? [E/h] E
(Veritabanı okunuyor ... 356664 dosya veya dizin kurulu durumda.)
Paket açılacak: .../libwine_5.0-4_amd64.deb ...
Paket açılıyor: libwine:amd64 (1.6.2-20) üzerine (5.0-4) ...
dpkg: /var/cache/apt/archives/libwine_5.0-4_amd64.deb arşivi işlenirken sorun yaşandı (--unpack):
paylaşılan '/usr/share/doc/libwine/AUTHORS.gz' dosyasının üzerine yazılmaya çalışılıyor, dosya libwine:amd64 paketinin diğer örneklerinden farklı
İşleme sırasında hatalarla karşılaşıldı:
/var/cache/apt/archives/libwine_5.0-4_amd64.deb
E: Sub-process /usr/bin/dpkg returned an error code (1)
bu hatayı alıyorum bi türlü çıkamadım işin içinden sanırım libwine sürümünden dolayı onu silmem ya da yükseltmem lazım ama yapamıyorum teşekkürler

Son düzenleme:

ICHIDH

Uzman üye
25 Eyl 2013
1,531
3
Erzurum
apt-get upgrade yaptığımda
apt --fix-broken install kullanınca da
bu hatayı alıyorum bi türlü çıkamadım işin içinden sanırım libwine sürümünden dolayı onu silmem ya da yükseltmem lazım ama yapamıyorum teşekkürler

İyi akşamlar, şu komutları dener misin her biri çözüm odaklı sırasıyla değil teker teker deneyerek işe yarayıp yaramadığını kontrol et;

• sudo dpkg ––configure –a

• sudo apt-get install –f

• sudo apt autoremove

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.