Termux aracı yapmak için hangi dili öğrenmeliyim?

Mqw

Yeni üye
3 Eyl 2021
27
1
16
Termuxtaki toollar gibi bende bir tane tool yapmak istiyorum bu mümkünmü mümkünse nasıl yapılır

Bide hangi yazılım dilini öğrenmeliyim

Nonantiy

Moderasyon Ekibi Lider Yardımcısı
28 Haz 2020
1,988
5
1,082
Kayseri
Merhabalar,

bunun için ilk başta bir yazılım dili öğrenmenizi öneririm. Go veya Python olabillir. Öğrendikten sonra hangi işlemi kolaylaştıracağınızı seçin ve ona uygun bir tool yazmaya çalışabillirsiniz.

İyi günler dilerim.

X-Code

Uzman üye
19 Mar 2019
1,855
3
335
Localhost
Merhaba;

Termux veya GNU/Linux daki araçlar genelde Python ile yazılır. Bunun için bir programlama dili öğrenmek istiyorsanız Python öneririm. Lakin programlama dilini sadece bunun için ogrenmeyecekseniz öncelikle ne yapmak için bir dil öğrenmek istiyorsunuz onu seçmeniz gerekir. Akabinde seçtiğiniz alanla alakalı dilleri öğrenebilirsiniz. Yani hangi dili öğreneceginiz tamamen size kalmış bir şey.

İyi Forumlar..

Profesör

Kadim Üye
10 Nis 2020
5,088
225
1,608
-Türkistan-
Merhaba değerli üye;

Sanırım hacking aracı yazmak isityorsunuz.İlk önce python öğrenmek ile başlayıp ardından hacking araçlarının çalışma mantığını öğrenerek kendi toolunu oluşturabilirsiniz.

Böyle Bir Şey Yapabilmek İçin Aynı Zamanda Hack Bilgininde Olması Gerekir. Olamayam Hack Bilgin İle Exploit, Hack Tool Olarak Ntelendirdiğimiz Scriptleri, Programları Yazamazsın. Ben En Son SQLMap Kullanarak, Yarı Otomatik SQL İnjection Yaptırdım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.