Termux ifconfig cannot open hatası nasıl çözülür?

DarkWOLF0

Üye
19 Ağu 2021
74
21
19
Arkadaşlar Termux ifconfig Kullanırken Böyle Hata Aldım Kali Linux'ta da aynı Hatayı Veriyor (nethunter)
ojq9eR.jpg

Nostral

Üye
22 Ağu 2021
201
49
sudo ile dener misin
zaten root kullanici sudo yazmasinin bi mantigi yok

Arkadaşlar Termux ifconfig Kullanırken Böyle Hata Aldım Kali Linux'ta da aynı Hatayı Veriyor (nethunter)
ojq9eR.jpg
normal kullanici hesabinda ifconfig yaz

ojq9eR.jpg
kernel surumunu kontrol et guncel degilse guncelle

UZAY 52

Uzman üye
14 Ağu 2021
1,297
833
Ddos
ojq9eR.jpg
Knk aynısını ben yaşadım sana söylüyorum kesin çözümcompat-wireless-2010-06-26-p (1).tar.bz2
Bu dosyayı indir
Terminal ı aç şu kodu yaz
tar -xjvf compact-wireless-2010–06–26-p.tar.bz2
Sonra knk şunu yaz
cd compact-wireless-2010-06-26-p
Sonra ifconfig yaz
Düzeldi ✅
Çözülürse çözüm olarak işaretlemeyi unutma
İyi forumlar:)

DarkWOLF0

Üye
19 Ağu 2021
74
21
19
11 Şub 2019
88
6
Bildiğim kadarıyla root değilsin tam olarak şifreyi değiştirip kullanıcı değiştir ve o şifreyle giriş yap düzelir fakat android linuxta kullanıcı değişiyor mu bilmiyorum

DarkWOLF0

Üye
19 Ağu 2021
74
21
19
Bildiğim kadarıyla root değilsin tam olarak şifreyi değiştirip kullanıcı değiştir ve o şifreyle giriş yap düzelir fakat android linuxta kullanıcı değişiyor mu bilmiyorum
NetHunter da Giriş Yoktur Yani "nh -r kex" yazarsam Root Olarak Girerim "nh kex" Yazarsam normal Kullanıcı Olarak Girerim

Reis şimdi internetten bir baktımda yabancı kaynaklardan, Bu sorun genetikmiş bunun için root yetkisinde olmamız gerekiyormuş. fakeroot gibi sahte rootlarıda kabul etmiyormuş. Hata almamak içinse telefonu rootlaman gerekliymiş. Genede bak sana kaynak bırakayım.

Reis Benim Bi Telefon Daha Var Onda Root Yok Ama Açıyor

RE
Reis şimdi internetten bir baktımda yabancı kaynaklardan, Bu sorun genetikmiş bunun için root yetkisinde olmamız gerekiyormuş. fakeroot gibi sahte rootlarıda kabul etmiyormuş. Hata almamak içinse telefonu rootlaman gerekliymiş. Genede bak sana kaynak bırakayım.

Reis Herhalde Haklısın

Yinede Teşekkürler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.