Yazılım | Programlama Termux - Kali Linux.. Hata

Bakarizm

Üye
18 Mar 2018
61
1
Merhabalar

Termux üzerinden kali linux kurmaya çalışıyorum fakat sildim yeniden denedim şu hatadan kurtulamadım izlemediğim video araştırmadığım site kalmadı ( WNC Wiever - NetHunter ) ikisini de denedim bağlantı kurulmuyor bağlan dediğimde bağlanmıyor termux üzerinden zaten hata da sabit kalıyor sizlere sormak istedim ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız mutlu olurum.

vncserver: No matching VNC server running for this user!
vncserver: No matching VNC server running for this user!
Error starting the KeX server.
Please try "nethunter kex kill" or restart your termux session and try again

rabbit1

Katılımcı Üye
3 May 2021
418
2
83
Bozkır
nethunter kex kill yazmanizi ve ya termux bolumunu yeniden baslatin diyo nethunter kex kill yazdiniz mi?

bu arada yazilim programlamaya degil de linux a acsan daha mantikli olurudu

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,747
20
407
Kainat
Kaynak: No matching VNC server running for this user!

TR çevirisi:
  1. /root derectory altındaki .vnc klasörünü silin
  2. şimdi gizli dahil tmp klasörünün içindeki tüm dosyaları silin... not: tmp klasörünü silmeyin
  3. Şimdi komutu kullanarak yeni sunucu oluşturun: - vncserver -depth 24 -geometry 1920x1080
  4. yeni şifre sağlayın ve vnc görüntüleyiciyi yeni bağlantı noktasında çalıştırın.
İkinci çözüm yolu TR:

Hey dostum, aynı problemle karşılaştım ama neyse ki bunu düzeltmek için hızlı bir çözümüm var.
Adımları takip et
  1. termux uygulamasına uzun basın ve "Zorla durdur"a basın
  2. termux uygulamasını aç
  3. nethunter kex için tekrar yeni şifre yapın, sadece "nethunter kex passwd" yazın
  4. "nethunter kex &" şifre türünü belirledikten sonra
  5. sıfırlanacak ve nethunter kex uygulaması için size yeni bir bağlantı noktası verecek
  6. nethunter kex uygulamasına gidin ve bağlantı noktasını ayarlayın ve şifreyi girin
  7. Mükemmel iyi çalışıyor :)
  8. lütfen geri bildirimde bulunun. teşekkürler

Bakarizm

Üye
18 Mar 2018
61
1
Kaynak: No matching VNC server running for this user!

TR çevirisi:
  1. /root derectory altındaki .vnc klasörünü silin
  2. şimdi gizli dahil tmp klasörünün içindeki tüm dosyaları silin... not: tmp klasörünü silmeyin
  3. Şimdi komutu kullanarak yeni sunucu oluşturun: - vncserver -depth 24 -geometry 1920x1080
  4. yeni şifre sağlayın ve vnc görüntüleyiciyi yeni bağlantı noktasında çalıştırın.
İkinci çözüm yolu TR:

Hey dostum, aynı problemle karşılaştım ama neyse ki bunu düzeltmek için hızlı bir çözümüm var.
Adımları takip et
  1. termux uygulamasına uzun basın ve "Zorla durdur"a basın
  2. termux uygulamasını aç
  3. nethunter kex için tekrar yeni şifre yapın, sadece "nethunter kex passwd" yazın
  4. "nethunter kex &" şifre türünü belirledikten sonra
  5. sıfırlanacak ve nethunter kex uygulaması için size yeni bir bağlantı noktası verecek
  6. nethunter kex uygulamasına gidin ve bağlantı noktasını ayarlayın ve şifreyi girin
  7. Mükemmel iyi çalışıyor :)
  8. lütfen geri bildirimde bulunun. teşekkürler.
Yabancı bir tane siteye aitti hatırlıyorum maalesef ki bunu da denedim ve olmadı :)

rabbit1

Katılımcı Üye
3 May 2021
418
2
83
Bozkır

Bakarizm

Üye
18 Mar 2018
61
1
Termuxa neden kali linux kurmayı düşünüyorsunuz?
Yapabileceğim çoğu şeyi termux üzerinden de yapabileceğimi farkındayım fakat bir o kadar da kali linuxun avantaj olduğunu düşünüyorum en azından kodlama yaparken, eksiklerimi öğrenirken daha detaylı ilgileneceğimi düşünüyorum bundan yanı sıra bilgisayar olmadığı için tarayıcı üzerinden giremediğim oyunlara kali linux üzerinden farklı bir deneme yapma gibi bir niyetim var.

termuxu sil nethunter falan indirdigin her seyi temelinden sil yeniden dene
Bunu da birkaç kez art arda yaptım olmadı

rabbit1

Katılımcı Üye
3 May 2021
418
2
83
Bozkır
cunku inirmede bi aksaklikl sorun ol bilir cunku sorun var cozuyosun olmuyosa dosyalar karismis
ben indirdigimde de oldu baska sorundu ama cozulmuyodu temelden sil tekrar denedim olu

Yapabileceğim çoğu şeyi termux üzerinden de yapabileceğimi farkındayım fakat bir o kadar da kali linuxun avantaj olduğunu düşünüyorum en azından kodlama yaparken, eksiklerimi öğrenirken daha detaylı ilgileneceğimi düşünüyorum bundan yanı sıra bilgisayar olmadığı için tarayıcı üzerinden giremediğim oyunlara kali linux üzerinden farklı bir deneme yapma gibi bir niyetim var.

Bunu da birkaç kez art arda yaptım olmadı
temelden tamamininimi siliyon?

temelden tamamininimi siliyon?
temelden silib tekrar deneyib ve denersen dargaaltay soyledigi yontemle olmasi gerek

temelden silib tekrar deneyib ve denersen dargaaltay soyledigi yontemle olmasi gerek
olmuyosa baska bi sikinti vardir

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,747
20
407
Kainat
Programlama öğrenmek için kaliye çokta gerek yok, onun yerine google playdaki derveren uygulamaları indirebilir ve içlerindeki kod ekranlarını kullanabilirsiniz. Bu hem size kolaylık sağlayacaktım heme hızlı olmanızı sağlayacaktır. Oyun konusuna gelirsek, onun hakkında bir şey diyemem

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.